Skocz do zawartości

"W owczej skórze" - 1/48 Tamiya


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Dioramka, wykonanie, malowanie super.

Pozwolę sobie jednak wtrącić swoje "dwa grosze". Domyślam się że figurki są cieniowane artystycznymi olejami. Czy tak ?

Jak dla mnie "tekstylia", szczególnie na tej Pani i Panu trochę za bardzo się świecą.

Stąd też mój wniosek że to artystyczne oleje.

Może warto by potraktować to warstewką matowego lakieru ?

Może to jednak wina zdjęcia, lub oświetlenia, bo trudno czasem oceniać to po zdjęciach.

Całość jednak robi super wrażenie. Gratuluję cierpliwośći przy maskowaniu czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Praca jak zwykle ciekawa, zacna tematycznie i wykonana na bardzo wysokim poziomie. Jedyne co udało mi się wyłapać to lewa gąsienica, która od tyłu wygląda jakby była krzywo zamontowana...

 

Reszta natomiast wygląda fantastycznie

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tremac, zerknij do warsztatu ;)

 

Ubranka malowane tylko akrylem od Vallejo - i nie wiem dlaczego na niektórych figurach tak się dzieje, na 10 powiedzmy z 1 partii przynajmniej dwie łapią połysk(bądź ich poszczególne części). Uwierz mi, kładłem mat z pędzla, z aerka i cały czas błysk wyłazi.Na pewno wychodzi jeszcze na wierzch moja nieumiejętność w posługiwaniu się tylko tymi farbami

 

kornik - przyklejone to one są równo, sam odlew natomiast był ogólnie bardzo słabej jakości, do tego przesunięty wzdłuż osi y :(

Mniej pracy włożonej oraz lepszy efekt uzyskałbym dając zestawowe gumy - teraz i ja o tym wiem..ale skoro się podjąłem to cóż, nauczka została.

 

Dzieki

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vallejo mają tendencję do "satynowania" przy kilkukrotnym pociąganiu pędzlem w tym samym miejscu. Dobrą metodą jest pociągnąć jeden, dwa razy pędzelkiem i odczekać aż przeschnie. Niektórzy wspomagają się suszarką do włosów, inni dmuchają na figurkę po każdym pociągnięciu pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na tytuł i oczom niedowierzam - przecież tę samą dioramkę oferuje Miniart lecz w skali 1:35. Co do wykonania - pierwsza klasa. Tylko te mury jakieś takie monotonnie szare ze wszystkich stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenka Rafale jest sliczna a wymalowanie owczej skórki mistrzowskie. widziałem w Bytomiu i zrobiło na mnie wrażenie. mam jedną jedyną wątpliwosć - czy Polacy używali hessian net? ba nigdy na żadnym zdjęciu nie widziałem... jak masz coś takiego to napisz skąd bo tematyka ciekawa bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Andrzej, jeśli o IC w tej wersji idzie to podobno kadłub nie ten, a hessian to mały pikuś.

Apropos tego kamo, nie sugerowałem się żadnym zdjęciem - chciałem zrobić zapalniczkę inną niż wszystkie ;)

Zostaje kwestia, czy można wykluczyć użycie siatki kamuflażowej używanej przez Aliantów..na, jakby nie było, alianckim czołgu. Ja dopuszczam, ktoś nie musi (żeby sporów nie było)

Pomijając już fakt, co ludzie wkładają na hitlertanki etc. (myślę, że taka fanaberia jest do przyjęcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.