Skocz do zawartości

Diorama pustynna 1:35 (moja pierwsza)


andrzejon26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów po raz pierwszy w tym dziale.

Poniższe zdjęcia są ukoronowaniem mojej kilku miesięcznej pracy nad dwoma modelami w skali 1:35 oraz podstawką do nich. Prace starałem się w miarę dokładnie relacjonować w odpowiednich tematach:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=40677

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=90&t=41490

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=112&t=40755

Na pewno wiele jeszcze przede mną do opanowania w tym temacie ale od czegoś trzeba zacząć. Mam nadzieję, że spojrzycie przychylnym okiem na moją skromną podstawkę. Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane.

 

P1030199.JPG

P1030197.JPG

P1030194.JPG

P1030192.JPG

P1030190.JPG

P1030189.JPG

P1030186.JPG

P1030182.JPG

P1030180.JPG

P1030178.JPG

P1030175.JPG

P1030173.JPG

P1030171.JPG

P1030167.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bede pierwszy.Z pojazdami z pustynii po wszystkich syfach powinno sie pokurzyc z aero jakias kurzawka i wyczyscic powierzchnie toczne bieznika kol,takie jest moje zdanie.

Pamietaj,piasek wejdzie wszedzie.

W sumie dosc duzo pocisneles z tych wiekowych juz modeli tak ze jestes na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie, czepie się, by się czepić, a co O ile 4-kołowiec ładnie siedzi w piachu, to już czołg wygląda, jakby stał na betonie, a to jednak ważyło swoje... I popracuj nad oczami figurantów, reszta jest git malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cyknąłem kilka fotek w dziennym świetle więc kolory powinny być zdecydowanie bardziej realistyczne. Co do kurzenia to właśnie się zastanawiam jakim kolorem to zrobić. Rzeczywiście gąsienice czołgu powinny się troszkę zagłębić w piasku, moje niedopatrzenie następnym razem na pewno o tym nie zapomnę.

 

P1030310.JPG

 

P1030303.JPG

 

P1030301.JPG

 

P1030296.JPG

 

P1030313.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Może temat stary, ale dopiero teraz się na niego natknąłem.

Zainteresowałem się, bo DAK to jedyne "klimaty lądowe" które mnie interesują.

andrzejon26 - bardzo fajnie ci to wszystko wyszło. Dobrze że zgasiłeś trochę te kolory i trawa mniej zielona bo podejrzane to było

Ja w zasadzie miałbym tylko jedną uwagę, która trochę rzuca się w oczy:

otóż wszystkie kamienie są "położne" na piasku, a wydaje mi się że bardziej realistycznie wyglądałyby jeśli zostałyby lekko obsypane lub zagłębione w grunt - jak to na pustyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.