Skocz do zawartości

Walka z materią czyli Mil Mi 10 z A-Model-u


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Niepojęte, jak dobrze Ci to wyszło, po takiej ilości szpachli

 

Pieknie wyprowadzony A-Model. Gratulacje!

 

Genialnie wygląda i zarąbiście sobie z nim poradziłeś

Wreszcie i ja mogę oczy nacieszyć wiatrakiem

Muszę przyznać, że zaskoczył mnie ten model.

 

 

 

 

Dziękuję wszystkim wymienionym oraz pominiętym za słowa uznania Ale jeszcze trochę roboty zostało

 

Zgodnie z zamysłem "10" stała się "Gandalfem Szarym" - całe 35 minut zabawy "psikawą" i Pactrą A-41. Na dalsze zabiegi nie starczyło mi już weny a i sprzęt osiągnął temperaturę wrzenia.

 

A zatem kolejny odcinek galerii warsztatowej

 

4iIvPfp.jpg

 

K7xTk9u.jpg

 

C2AHeXH.jpg?1

 

L6d8zu4.jpg?1

 

rzQLRt7.jpg?1

 

LwzSJ0Z.jpg?1

 

HBo1W0h.jpg?2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 195
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny ogólnie...ale mam nadzieję,że oponki to przeszlifujesz,bo jest krawędz po złączonych połówkach

 

Nie tylko krawędź ale i szparka się trafi . Opony zostały tylko przyklejone na przysłowiowe słowo honoru w celu podczepienia platformy i pójdą jeszcze do obróbki. Tym bardziej że na razie zrobiłem tylko połowę ogumienia.

Nocną porą ( znaczy się sejmową ) zrobiłem cieniowanie - trzy podejścia i jakoś muszę się "opatrzyć" uzyskanym efektem . Co prawda z doświadczenia wiem że mat Gunze "wyciągnie" cieniowanie i będzie bardziej wyraźne. Popołudniową porą postaram się cyknąć jakieś fotki i jak zwykle wieczorkiem wrzucić do "Worka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na zagłębienie pomiędzy wlotami powietrza... czy to tam tak powinno wyglądać?

Bo odnoszę wrażenie, że czegoś niedoszpachlowałeś

 

Pozioma linia w połowie wysokości miedzy wlotami to podział blach: z góry dwie polówki obudowy silnika - odchylane na boki, dół pomiędzy wlotami (na zdjęciu słabo widać) to trójkątna blacha w której znajduje się wlot powietrza z okrągłymi otworkami Tak więc uspokajam: jest ok

Jak widzę kolega wykazuje czujność godną czekisty (znaczy się prawidłowo , w końcu to jednak konkurencja )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(I pomyśleć że "jesień na mw" mam zamiar przywitać równie ogromnym "potworem" )

 

A ja wiem jakim i nie powiem Powiem tylko, że takiego modelu w konkursie letnim i zimowym jeszcze nie było. Ba, powiem więcej, nie było nawet w normalnych warsztatach. Fakt, to będzie potwór

Ja już zasiadam w 1 - rzędzie.

 

Ale jak mi spróbujesz pomalować koła na czarno to kolor dla opon to TIRE BLACK. Takim kolorem można też pomalować cześć przewodów. Jeden był nawet ŻÓŁTY. I chcę go zobaczyć na modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami zamieszczam parę fotek z postępu prac malarskich tak do końca nie jestem przekonany

"10" jest już pociągnięta połyskiem. Jeżeli przypadnie mi do gustu to zacznę maziać szczegóły i kłaść kalki. Na razie mam mieszane uczucia

Ale dość gadania, zapraszam do oglądania i komentowania

 

TeASQwB.jpg?1

 

BwEibXk.jpg?1

 

xIdz1ya.jpg?1

 

omhSkqs.jpg?1

 

FojWwwk.jpg?1

 

icYUfIG.jpg?1

 

Wyszło jakoś tak delikatnie ale "realu" jest wyraźniej

 

A ja wiem jakim i nie powiem Powiem tylko, że takiego modelu w konkursie letnim i zimowym jeszcze nie było. Ba, powiem więcej, nie było nawet w normalnych warsztatach. Fakt, to będzie potwór

Ja już zasiadam w 1 - rzędzie.

 

Oj, nie ładnie tak tajemnice zdradzać

 

Bardziej ciekawskich odsyłam do działu "Galeria"

Tam można też sobie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godnie z wcześniejszymi obietnicami zamieszczam parę fotek z postępu prac malarskich tak do końca nie jestem przekonany

"10" jest już pociągnięta połyskiem. Jeżeli przypadnie mi do gustu to zacznę maziać szczegóły i kłaść kalki. Na razie mam mieszane uczucia

Ale dość gadania, zapraszam do oglądania i komentowania

 

Jak połysk to i może jaki wash. A nie tylko same kalki.

 

Oj, nie ładnie tak tajemnice zdradzać

 

Przecież nie napisałem co to będzie.

 

Bardziej ciekawskich odsyłam do działu "Galeria"

 

??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ciekawskich odsyłam do działu "Galeria"

 

??????

 

Taki mały UH 19A w galerii obok a w pancerce stary dobry Matchbox czyli Churchil A.V.R.E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co już zwątpili oraz innych podglądających mały update

"10" zyskała kali oraz została psiknięta matem Gunze H20

 

98RkqGJ.jpg?1

 

Ale jak mi spróbujesz pomalować koła na czarno to kolor dla opon to TIRE BLACK. Takim kolorem można też pomalować cześć przewodów. Jeden był nawet ŻÓŁTY. I chcę go zobaczyć na modelu

 

Oczywiście jest, wedle życzenia

 

SAOD3YM.jpg?1

 

fgBOdEw.jpg?1

 

Co do opon to niestety czekam na dostawę H077

 

I na koniec zbiorniki paliwa (z dodatkowym bonusem czyli.....żółtymi przewodami )

 

Gl4rYZT.jpg?1

 

A zatem pomalutku do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model fajny ale nie ekstra czemu ?? bo nie ma washa nawet jakiś delikatny wash zrobił by ogromna robotę na tym modelu moim zdaniem

 

Daj człowiekowi malowanie skończyć

Amen... jest moc.

 

Z oficjalnych przecieków wiem, że wash będzie, bo inaczej

 

Pytanie brzmi jaki wash:

 

https://www.mojehobby.pl/products/Paneliner-for-Grey-and-Blue-Camouflage-35ml.html

 

czy ten:

 

https://www.mojehobby.pl/products/PANEL-ACCENT-GRAY.html

 

Jakieś podpowiedzi ze strony tych, którzy uzywali. Jeśli Tamka to jaki kolor ( są 4 do wyboru).

 

Ja obstawiam jednak AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z AK powinien być ok. Szary Panel Liner Tamki jest bardzo jasny, byłby jaśniejszy niż samo malowanie, znaczy trochę nie-halo

 

Ten z Tamki podałem tylko jako przykład konkurencji dla AK. Tamka ma 4 kolory. Jeśli Tamka to jaki kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co ten mat, skoro malowanie nie skończone...

 

Rozumiesz, z rosyjskim śmigłowcem jest jak z Rosją - to taki stan umysłu, nie do końca dla wszystkich zrozumiały.

 

A tak na serio to dzięki temu dziwnemu zabiegowi wyszły na jaw pewne sprawy które zostały przedyskutowane w kuluarach z osobami biegłymi w temacie. Ale o tym

 

Na razie zasiadam do śmigiełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.