Skocz do zawartości

F-16A Fighter 1:32


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

Temat już był kiedyś dyskutowany, ale powtórzę. Możesz użyć kleju światłoutwardzalnego Bondic. Nie grozi zmatowienie owiewki. Klej ma taką konsystencję, że można go nanosić porcjami i użyć także jak szpachlówki do wypełnienia szczeliny. Wada – Bondic jest drogi (zestaw startowy 75 PLN), ale nie starzeje się (jeśli będzie przechowywany bez dostępu światła), więc starczy na wiele modeli. I można go zastosować także do innych celów (np. do robienia oszklenia reflektorów, świateł pozycyjnych itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam, czy nie kupić samego kartusza Bondica za 30zł, bo za diodę UV dopłacać kolejne 40zł trochę się chyba nie opłaca, skoro mamy np taką ofertę.

https://allegro.pl/brelok-breloczek-laser-latarka-uv-paragon-24h-0366-i7360837540.html

 

(bonus jest taki, że jednym guzikiem możemy utwardzać bondic, a drugim np wycinać części z ramek laserem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Bardzo się cieszę z tej dyskusji

Panowie mam Bondic. Używam go w Airbusie A380. Robię tam oszklenie na światłach o szybki w okienkach.

W sumie to jest najlepsze rozwiązanie, a nie pomyślałem o nim, dziękuję.

Robię koledze nieco offtopic, ale skoro już temat poruszony, to zapytam... Czy utrwalony Bondic można szlifować?

Jaki offtopic pisz śmiało ile wlezie

Tak Bondic można szlifować i polerować, tak jak to robiłem w moim Airbusie A380.

Poniżej link do relacji, by zobaczyć jak to wygląda.

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=240&t=55881&start=210

 

Dziękuję jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kontynuowanie tematu Bondic, ale o co chodzi z tym żółknięciem? Kiedyś na innym forum przeczytałem, że ponoć z czasem ten klej żółknie. Na użytek artykułu o zastosowaniu kleju światłoutwardzalnego (szczegóły dla zainteresowanych – patrz AeroPlan 1/2017) robiłem test z utrwaloną kroplą Bondicu i jak była przezroczysta, taką pozostała mimo kilku miesięcy ekspozycji na światło słoneczne. Znaczy nic nie pożółkła. Ponadto jakieś dwa lata temu zrobiłem z Bondicu klosz światła identyfikacyjnego swój-obcy w Sabre i jak dotąd też nic mi nie pożółkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łosz kurde. Ja wprawdzie dopiero planuję niedługo zakup bondica, ale nawet to co widać na przeróżnych filmikach, to klarowne szkiełko jest... Od początku taki był? Pozostaje chyba zakup nowego wkładu, o ile oczywiście taka przejrzystość jest wymagana, bo dla samego klejenia w zasadzie to bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, na sąsiednim forum, w pewnym wątku, w którym sam brałeś udział, pojawiła się informacja od dwóch osób, którym to bondic po otwarciu i pierwszym użyciu, po jakimś czasie - tygodniach/miesiącach, zaczyna tracić przeźroczystość i staje się żółty/brązowy.

Pewnie dlatego też, sprzedawany jest jako klej, nie jako "magicglass"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off-topic, ale skąd tutaj taka wzajemna daleko idąca niechęć do konkurencyjnego forum (nie wiem czy mogę użyć nazwy, więc na wszelki wypadek tego nie robię :-) ). Już się zorientowałem, że nawet linkować do tamtego forum nie wolno, więc...

Ponieważ jestem tu od niedawna więc nie znam powodów... A faktem jest, że sporo osób bywa i tu i tam, niektóre nawet pod tymi samymi nickami...

Czysta ciekawość, jakby ktoś chciał w krótkich żołnierskich słowach, to może na priv? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne jak to na Polskich forach, większość jest zapisana i tu i tam i jeszcze gdzie indziej, wszędzie te same warsztaty ta sama gadka, tu się lubimy tam się nie lubimy, paranoja, nie pytaj bo i tak się niczego nie dowiesz w tej kwestii.

 

Mało jest osobników trzymających się jednego forum.

 

Bądź posłuszny to Cię będą lubiec tu i tam i gdzie indziej,

 

Heh

 

Koniec off topa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo Ty nie, inni jak widać tak, i nie tylko On to widzi, tak samo jak do PWM do . ktoś nie pała uczuciem, i to widać w postach czasami, czasami jeden mądrzejszy od drugiego, od parady kilku stad nie wyleciało przecież

 

Koniec off topa

 

Edit

 

Przykład sam już się nasuwa, tam gdzie kropka powinna być nazwa innego forum, które z góry już jest wykluczone z konwersacji, gdzie wolność słowa mojego do wypowiedzi zostaje naruszona, także temat o lubieniu się nie ma wogóle prawa istnienia.

 

 

Thalgolis,

 

nie pytaj, nawet nie myśl o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, na sąsiednim forum, w pewnym wątku, w którym sam brałeś udział, pojawiła się informacja od dwóch osób, którym to bondic po otwarciu i pierwszym użyciu, po jakimś czasie - tygodniach/miesiącach, zaczyna tracić przeźroczystość i staje się żółty/brązowy.

Pewnie dlatego też, sprzedawany jest jako klej, nie jako "magicglass"

 

Możliwe, ja od lat nie dyskutuję na innych polskich forach, więc nie pamiętam o czym tam kiedyś przed laty gdzieś pisałem.

Ale ok, sprawa jasna, kupiłem już nowy wkład, a ten będzie służyć tylko do klejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.