Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


imt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 410
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Na początku z góry dziękuję swojemu imiennikowi za wstawienie zdjęć. Prace nad tym modelem zacząłem około rok temu. W obecnej chwili po dłuższym okresie przerwy spowodowanym tym iż kończę model F-100 Monogramu który podobnie jak model F-86 SABRE -mam nadzieję iż wielu z was miało okazję go zobaczyć-będzie wykończony foliami metalicznymi. Ale wracając do meritum to na dzień dzisiejszy nastąpiły w modelu zmiany a mianowicie wykonay zostało od podstaw kanał dolotowy powietrza, wanna kabiny pilotów która to w całości wykonana zostanie od podstaw, wykończona została wręga siłowa do której mocowany w przyszłości będzie silnik. Tylna część kadłuba wraz ze statecznikiem pionowym jak już widać bedzie "odarta z blach" tak aby pokazać wewnętrzną kratownicę kadłuba. Przez tę kratownicę widać będzie również silnik. Co do pytania Piotrka /pozdrów tatę / na dzień dzisiejszy skrzydło leży w takim stanie jak je widziałeś a gwoli wyjaśnienia dla innych podobnie jak kadłub skrzydło lewe będzie wykonane w ten sposób iż będzie widać jego strukturę. W dolnej części będzie opuszczona laweta z uzbrojeniem-i tu mam prośbę może ktoś z licznych forumowiczów dysponuje zdjęciam ukazującymi wnęka w kadłubie w które chowa się laweta. W szczególności zależy mi na zdjęciach bocznych fargmentów gdyż górę mam. Na koniec pragnę podziękować Panu Jarosławowi Sobocińskiemu z muzem w Drzonowie za liczną pomoc w zdobyciu dokumentacji do mojego projektu. W niedługim czasie przedstawię zdjęcia wykonanejj tylnej wręgi siłowej oraz w pełni skończonej kratownicy skrzydła znajdującą się na klapą. Z pozdrowieniem dla wszystkich modelarzy Irek

c89bc391055680c3m.jpg 9df395e068f727adm.jpg a0ebf5aa8ab9ef18m.jpg8580856c4aec5372m.jpg 4282794054f3a395m.jpg 3c19bc821924cd87m.jpg afb55fdefd03354cm.jpg f9ff721f7ddd9e08m.jpg 6119e4004b2d0db2m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie. Dalej wojuję z modelem i dzięki imiennikowi mogę pokazać dalsze etapy pracy. Pierwsze zdjęcia pokazują główną wręgę do której mocowany za pomocą łoża będzie silnik, przewody oraz inne drobiazgi. Na tym etapie wkleiłem w tym elemencie około 70 części. Kolejne zdjęcia ukazują uzupełnioną przednią część kadłuba w której to wykonałem na przestrzał co widać na zdjęciu kanał dolotowy powietrza do silnika, sam kanał przed montarzem wraz z wanną kabiny pilotów która to wykonana będzie od podstaw widać na innych zdjęciach. Szykuję się również do wykonania luku przed kabiną pilotów oraz poprawiłem kształt wnęki na przednie podwozie. Wykonane będzie również całe wnętrze luku do którego chowana jest laweta z działkami i tu mam pytanie czy ktoś w swoich zbiorach posiada zdjęcia tego elementu w samolocie życzę miłego oglądania.

b223c9d61ff8c3e6m.jpg 52bd70ab705c997bm.jpg 47731e063bbd3e2dm.jpg 048bb3246f038aedm.jpg

1f282cce864af40em.jpg a35d39dc78a9735cm.jpg 78c80da8203f4a6bm.jpg e6b9bad5e12d6c82m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich. Oto kolejne zdjęcia pokazujące postęp prac przy skrzydłach. Tak jak widać na zdjęciu lotka oraz powierzchnia nad klapą zostały pozbawione pokrycia. Konstrukcja skrzydła nad klapą powstawała dwukrotnie o czym świadczy ostatnie zdjęcia na którym to widać pozostałości po pierwszej próbie. Do fizycznego zniszczenia doszło dlatego iż wklejone elementy są tak małe i delikatne iż próba poprawienia tych elementów spowodowała iż łatwiej jest to zniszczyć i odbudować na nowo. Kolejne zdjęcia pokazyją też prawe skrzydło które to również pozbawione zostanie pokrycia i będzie wykonana cała konstrukcja ożebrowania. Skrzydło w zamierzeniu będzie zamontowane do kadłuba tak jak w prawdziwym samolocie. Cała ta konstrukcja będzie widoczna gdyż całe oprofilowanie tego elementu będzie zdjęte. Całoścprac zajęta około 40 h.

52a208a3847e9957m.jpg c0ac8d74ce47ff73m.jpg 74537c87bdfc42acm.jpg 03581934f5cb2909m.jpg ed1f595677e458bcm.jpg 8c77339c1ca9fefbm.jpg 64da79b34d383560m.jpg 7381ec872ca0eafam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie!!!!co ty palisz!!!zmień to zioło na lżejsze , bo jedziesz ostro z tym modelem. Pracy wkładasz mega dużo, kiedy masz na to czas?

Czekam na finał, chesz może gdzieś go publicznie pokazać po zakończeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam RAPTORAF22 i mam pytanie a jakie proponujesz A tak na poważnie w odpowiedzi na twoje pytanie co do czasu to większośc prac przy modelu wykonuję w piątek od godziny 20 i kończę około 2-4 w nocy. Dodatkowo idzie na to czas w sobotę też gdzieś do 2-3. Oczywiście musze tutaj podziękować mojej żonie za to iż jest wyrozumiała na moje poczynania Odpowiadając na drugie twoje pytanie model ten powstaje głównie po to aby pokazać go na różnych imprezach. Można go też jeśli masz czas a widzę iż jesteś z Poznania obejrzeć na żywo. Dość często jestem w Poznaniu-mogę go pewnego razu zabrać w daleką podróż, w celu niewielkiej indywidualnej prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję przyjazd do Poznania w Styczniu tak więc nic nie stoi na przeszkodzie naszego spotkania. Proszę tylko o bliższe dane kontaktowe. A co w modelu ? Na dzień dzisiejszy mam rozcięte drugie skrzydło i porobine pierwsze rysunki i zdjęte wymiary pod przyszłe elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Przedstawiam kolejne zdjęcia z prac teraz nad drugim skrzydłem, które tak jak widać na poszczególnych zdjciach pokazane będzie miało całą strukturę skrzydła. Na pierwszych dwóch zdjęciach widać dwa dźwigary które są już zamocowane na stałe do nich to po kolei będą wklejane żeberka . Ostatnie zdjęcia pokazuje kawałek skrzydła który został usunięty z tej racji iz podczas pocienienia plastiku doszło do jego zwichrowania co myślę że widać na zdjęciu. W dolnej partii skrzydła usunąłem strukturę skrzydła nad klapą wykonaną przez producenta, która to w ostateczności zostanie wykonana od podstaw. W zamierzeniu klapa ma być zdjęta i ułożona obok na stojaku.

2e4f673726b40818m.jpg 1eb5f8d56b25f342m.jpg 53fdc8558f191bc3m.jpg b3553ce19433f120m.jpg

686af6020a12bb1fm.jpg 84d1de789b44e5ccm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.Przedstawiam dalsze prace nad modelem-skrzydłem. Poniższe zdjęcia przedstawiają pierwsze 6 wręg jakie będą zrobione w skrzydle. Każda wręga składać się będzie z trzech kawałków wchodzących między dźwigary. Dorobiony został też trzeci dźwigar. Wręgi są wstawione na "sucho" dlatego wyglądają krzywo.

azdj281cia013.jpg

azdj281cia005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dalsze etapy prac to dxwignia służąca do poruszania lotką jest to narazie kawałek który będzie niewidoczny po zamknęciu skrzydła . To co będzie widać to mechanizm który będzie umieszczony w otwartej części skrzydła. Miłego oglądania

zdj281cia015.jpg

azdj281cia017.jpg

Dodam iż ten niewielki element składa się z ośmiu sklejonych pomniejszych elemencików. Po zakończeniu prac przy nim będzie ich trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg prac nad skrzydłem. Wykonałem 10 wręg gdzie jak widać na zdjęciu znajdują sie one pomiędzy dźwigarami. Czas wykonania każdej z tych wręg to około pół godziny . Nie są one jeszcze zamontowane na stałe dlatego są tak krzywo ustawione. Do lotki została dodana masa wywarzająca oraz uzupełniona w część wręg przestrzeń między drugim a trzecim dźwigarem. Pozozstało mi jeszcze dziesięć sztuk nadających profil skrzydła z jego przodu oraz mechanizm uruchamiający lotkę oraz klapę. To tak na początek wykonywania tego skrzydła. Miłego oglądania i może jakieś niezbyt surowe komentarze

wzdj281cia00712.jpg

wzdj281cia00711-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedstawiam dalszy ciąg walki nad skrzydłem. W stosunku do poprzedniego etapu może się wydawać iż nic nowego nie przybyło ale tak po prawdzie dokonałem wklejenia żeberek w ilości 10 sztuk. Przed wklejeniem każde z nich zostało przecięte na połowę i sklejone na zakładkę. Prawdziwe żebra nie były jednoczęściową wytłoczką ale składały się z dwóch elementów. Podczas tej operacji na nowo musiałem zrobić ponownie 5 sztuk.Ten cienki pręcik to zaczątek dźwigni wychylania lotki. Mechaniżm jej wychylania przewidziany jest do wykonania na przyszły tydzień - mam nadzieję, że mi się uda gdyż wszedłem w posiadanie zdjęć, które w pełni to ukazują.

zdjcia010.jpg

zdjcia009.jpg

zdjcia008.jpg

poprawiłem też masę wywarzającą lotkę

zdjcia007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią po wielu bojach udało mi się w ten piątek wykonać mechanizm wychylania lotki składa sie on z 25 części. Na przyszły tydzień przewiduję wykonanie przedniej częsci żeberek. W związku z tym mała gimnastyka i dalej do pracy A teraz zdjęcia:

zdj281cia015.jpg

zdjcia005.jpg

A tak wygląda to po zamknięciu skrzydła:

zdjcia002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej nieobecności w tym temacie. Spowodowana ona była moim wyjazdem do Antwerpii o czym mogliście już przeczytać oraz pracami nad innym moim modelem F-100. Oczywiście powoli pracuję nad skrzydłem LIM-a co pokazuję na kolejnych zdjęciach

zdjcia026.jpg

zdjcia023.jpg

A tak to będzie wyglądało po połaczeniu z kadłubem. Do tej pory zostało dorobionych do tego skrzydła około różnych 120 części. W momencie ukończenia tego etapu skrzydło będzie liczyło około 300 samodzielnie dorobionych różnorakich części. Życzę miłego oglądania.

zdjcia021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pójdę się upić...

Nie mogę na to patrzeć na trzeźwo, bo mi samoocena spada poniżej zera ;)

 

Toż to jest doskonale idealne

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooooooooooo Matulu!!!!!!

 

pzdr

Marcin.

 

i wszystko na ten temat... zaczynam popadać w kompleksy... może i ja w końcu się za coś wezmę??? może kocur 1/48 Haska Bicentennial??? ciągle zbieram dokumentacje i cały czas mi mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.