Skocz do zawartości

Lim 6 bis 1/72


Cinekf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na Modelwork!

 

Na forum jestem od 2008 roku ale dotychczas jako obserwator.

Poztanowiłem podzielić się z Wami moją ostatnią pracą, tj modelem Lima 6 bis, którego robię z dwóch modeli KP - MiGa 15 i MiGa 17 PF.

 

Kilka fotek (przepraszam za jakość) z pracy nad modelem:

 

zdjcie145h.jpg

zdjcie144q.jpg

zdjcie146y.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się czyściutkie wykonanie konwersji. Nie widzę tam zbyt dużego szlifowania, ot przycięte i czysto sklejone elementy kadłuba.

Z tego co pamiętam, to ta zmiana skosu w skrzydle jest chyba nieco przesadzona w modelu KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skos krzydeł rzeczywiście nie leży idealnie w planach ale darowałem sobie tą korektę. Co do konkretnego egzemplarza Limka to będzie maszynka z numerem 101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzji cięcia- zazdroszczę .Super czysta praca , podoba mi się

Warto było wejsć na temat .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki SAAB. Miło usłyszeć kilka miłych słów na forum od prawdziwego fachowca! Wielki szacunek dla Twoich prac.

Dzięki!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limek mi się podoba, a że z szachownicami to jeszcze bardziej.

 

Mam tylko jedną uwagę - niebieski nie jest zbyt niebieski? Dolne powierzchnie samolotów u nas były raczej malowane mniej intensywnym błękitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Lima z żółtym numerem robione Nikonem oddaje rzeczywiste kolory jakie są na modelu. Pzostałe zdjęcia są z telefonu - zawsze pod ręką Widać różniocę w barwach. Poza tym nie mam kiedy zrobić zdjęcia przy świetle dziennym, sztuczne światło zawsze coś skoślawi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w/g mnie niebieski mógłby być jeszcze bardziej niebieski /taki bielszy odcień bieli/.

 

Jeżeli korzystasz ze zdjęć 101 tuz po ostatnim remoncie ,to na gornej powierzchni zbiorników daj jasno-zielony.

Jezeli zas tuz przed wycofaniem ,zbiorniki były srebrne.

 

No i ten piaskowy, bardziej szedł ku brązom. A ten w głębi to co zacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki będą z plamą jasnozieloną tak jak mówisz "em". Jutro będę sie bawił w szczegóły. Co do piaskowego to cofnij się na poczek tematu do zdjęcia, gdzie model jest puszczony tylko tym kolorem. Zdjęcie robione było w dzień i oddaje rzeczywisty kolor.

 

W tle widać Lima 2 w trakcie pracy (model MiGa 15 Dragona).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się obrażać jak przy MiGu-23, ale swoje zdanie i tak powiem...

limek018.jpg

Jeżeli, jak sam stwierdziłeś, to zdjęcie oddaje kolory rzeczywiste, to niestety, ale piaskowy jest nietrafiony. Spójrz na fotki w aeroplanie, tamten kolor jest wpadający lekko w zółty, coś nawet jak przygaszony Humbrol 154 (choć może to byłby nazbyt intensywny żółty)

Jasny zielony też wydaje się trochę obok. Oryginał zbliżony jest do H 150, jest bardziej soczysty. Przynajmniej byłyby to kolory bardziej zbliżone do tych ze zdjęć.

 

lim-6bis.jpg

A poza tym oczywiście brawa za kolejny model z biało-czerwoną!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes,to nie tak. Cinekf1 napisał o korzystaniu z Aeroplana i stoi tam zolto-piaskowy 81. Jaki on jest ? kto go ma to wie...;)

Jestem w tej lepszej sytuacji poniewaz mam zdjęcia 101 w róznych ujeciach. I na kazdym nasycenia zołtego jest inne .Raz zoltawy do bólu raz jasnobrązowy jak buty zołnierskie /przepraszam za porównanie/.

To samo tyczy sie zieleni,zauwaz do miejsca gdzie był nakladany brezentowy pokrowiec jest inne nasycenie kolorów, brak wypłowień a takze swiecaca faktura.

 

Dla mnie ,Cinekf1 modelem Lim-6bis zrobił kawał porządnej roboty. Tak trzymaj!

 

Będą Marsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

em

Ależ oczywiście, że zrobił dobrą robotę!!!

Ja też podałem kolory zbliżone, a nie narzucałem ich!!!

Zdjęcia również nie oddaja właściwego odcienia, zdaję sobie z tego sprawę, ale mimo wszystko brąz jest zupełnie z innej bajki.

Kolor zielony to w ogóle wymagałby sporego nakładu pracy i mieszania odcieni, bo farba jak widać płowiała i ulegała znacznemu zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Troszkę popracowałem nad malowaniem w nocy.

Zrobiłem fotkę na balkonie w świetle dziennym, troszkę lepiej to wygląda, chyba

 

limek027a.jpg

tu orginał

101ew.jpg

 

Za marsy zabieram się po obiadku

 

Panowie, ja nie uwarzam się za wyśmienitego modelarza, żaden z moich modeli napewno do redukcyjnych się nie zalicza. Poprostu dobrze się tym bawię.

 

Za uwagi i miłe słowa dziękuję

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę popracowałem nad malowaniem w nocy.

Zrobiłem fotkę na balkonie w świetle dziennym, troszkę lepiej to wygląda, chyba

A widzisz, zupełnie inaczej i lepiej! Problem jak widać był w znacznym przekłamaniu kolorów na zrobionych fotkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie i dysza z silnikiem. Chwilowo "odbyt" służy do mocowania modelu przy malowaniu. Montaż zostawiam na koniec.

 

Patyk co do numerów farb to sorki, ale Ci nie podam bo eksperymentuję. Raz się uda a raz nie Mieszam to, co mam, a jest tego trochę. Napewno numery Humbrola podane w aeroplanie 5/6'03 nie oddają rzeczywistych kolorów samolotu (jeśli chodzi o zdjęcia, na którymi ja się sugerowałem - tak mi się przynajmniej wydaje).

 

Marsy już prawie zrobione

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.