Skocz do zawartości

B-52 Stratofortress 1:72 Italeri


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Przed kolejnym cywilnym projektem, za prośbą mojej kochanej zbuduję ten oto model. Będę go budował prosto z pudła, no chyba że coś od siebie dorobię. Na dzien dzisiejszy nie ma zbyt wiele zrobione, ale pokarzę.

 

Kokpit częściowo złożony.

DSCF6333.jpg

Po złożeniu, wielkość modelu jest duża.

DSCF6332.jpg

DSCF6334.jpg

DSCF6335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • Super Moderator

Witam.

Po kilku miesięcznej przerwie od sklejania, powracam do modelu b-52.

Kokpit już został ukończony i wklejony między dwie połówki kadłuba. Kadłub został sklejony i zaszpachlowany. Szyba tez jest już zamaskowana i zaszpachlowana.

DSCF6821.jpg

DSCF6815.jpg

Pogłębiłem linie podziału blach.

DSCF6818.jpg

Skrzydła zaszpachlowane w miejscach, gdzie bylo to potrzebne.

DSCF6825.jpg

DSCF6823.jpg

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Niestety nie znalazłem zdjęcia kokpitu, choć jestem przekonany, że kiedyś je zrobiłem.

Silniki sklejone oraz zaszpachlowane. Teraz szlifowanie.

DSCF6984.jpg

DSCF6985.jpg

DSCF6986.jpg

DSCF6987.jpg

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów, jakie są to bomby, czy może służy to do innch celów?

DSCF6989.jpg

b-52-munitions_030322_05.jpg

Silniki jak zostaną przyklejone, to będą wymagały kolejnego maskowania szpar i niedociągnięć.

DSCF6993.jpg

DSCF6994.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogłębiłem linie podziału blach.

Nie za mocno czasem?

 

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów, jakie są to bomby, czy może służy to do innych celów?

A o cruis'ach słyszałeś? O tym jak Regan robił "gwiezdne wojny",cruis'y i pershing'i?

http://pl.wikipedia.org/wiki/AGM-86_ALCM/CALCM

http://en.wikipedia.org/wiki/AGM-86_ALCM

http://wn.com/AGM-86_Air-Launched_Cruise_Missile_ALCM

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA zgadza co piszesz ale chyba jawkersowi chodzi o te co w modelu czyli Cruis'y.A dokładniej o modyfikację,którą przeszły B-52 na początku lat osiemdziesiątych. Polegała ona na zainstalowaniu nowej awioniki i przystosowaniu ich do przenoszenia pocisków manewrujących AGM-86A/B ALCM przez zamontowanie w komorze bombowej rewolwerowych wyrzutników tych pocisków.Natomiast w latach 1991-92 niewielka liczba B-52H została uzbrojona w pociski AGM-129 ACM,o których wspomniałeś.Nie przyjrzałem się tej fotce ,którą wstawił kolega jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA zgadza co piszesz ale chyba jawkersowi chodzi o te co w modelu czyli Cruis'y.
- heheh cruise, lub dokladniej cruise missile - to nie nazwa/przydomek AGM-86 (czy AGM-129, BGM-109 lub rosyjskiej KH-55 itd. itp.). To opis rodzaju uzbrojenia - kazda z w/w jest cruise - czyli pociskiem manewrujacym, lub jak dawniej okreslano - pociskiem samosterujacym. Tak jak Fiat 126p i Mercedes-Benz klasy A to samochody osobowe.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • Super Moderator

Witam.

Muszę odświeżyć temat, bo się nieco zakurzył.

W dzisiejszym dniu, trochę napsikałem się aerografem. Linie preshadingu nie są proste, ale ręce mi cierpły gdy trzymałem aerograf w jednej ręce, a drugą podtrzymywałem pierwszą. Między łączeniami, położyłem też pierwszą warstwę koloru. Nie będę się rozpisywał, zobaczcie sami.

DSCF8105.jpg

 

DSCF8106.jpg

 

DSCF8107.jpg

 

DSCF8108.jpg

 

DSCF8109.jpg

 

DSCF8110.jpg

 

DSCF8111.jpg

 

Jutro dalsze zmagania, z malowaniem tego maleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i germański Viking, chyba największy model w 1/72

Niestety nie Peacmaker jest największym plastikowym zestawem modelarskim na świecie 90cm rozpiętości ale Viking też ogromny

B-52 to chyba mój najbardziej upragniony model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Model prysnąłem w całości. Obawiałem się, że nie starczy mi farby, lecz zostało jeszcze na pomalowanie klap podwozia. Zdjęcia też nie najlepszej jakośći, ale niestety, na polu jest szaro ponieważ pada śnieg i zdjęcia musiałem zrobić przy sztucznym świetle. Oceńcie sami jak wyszło.

DSCF8120.jpg

 

DSCF8121.jpg

 

DSCF8122.jpg

 

DSCF8123.jpg

 

DSCF8124.jpg

 

DSCF8125.jpg

 

DSCF8126.jpg

Elementy zapodkładowane.

DSCF8128.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Prysnąłem na model Sidolux i po dwuch godzinach położyłem kalki. Co się okazało, że kalki gdzie niegdzie się srebrzą. Nie wiem czy to wina Sidoluxu, czy też kalek bo mają one ok 2,5 - 3 lata. Na innym modelu nakładałem kalki na sidolux i było ok, a tu nie. Czy za mało warstw lakieru?, nałożyłem dwie. Po nałożeniu kalek, wszystko było ok, po kilku chwilach w niektórych miejscach właśnie zaczęły się srebrzyć. Zobaczcie sami. niewiem co zrobić, by z resztą się tak nie stało. Może pomaluję model lakierem jakiejś innej firmy, który da lepszy efekt?

DSCF8129.jpg

 

DSCF8130.jpg

 

DSCF8133.jpg

 

DSCF8137.jpg

 

DSCF8138.jpg

 

DSCF8139.jpg

 

DSCF8140.jpg

 

DSCF8141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tych akurat kalek nie dasz rady pomalować? Znaczy tych linii, są dość proste starczy taśmę tamki położyć zawsze to lepiej jak kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

A tych akurat kalek nie dasz rady pomalować? Znaczy tych linii, są dość proste starczy taśmę tamki położyć zawsze to lepiej jak kalki.

Po dłuższym zastanowieniu, może to i dobry pomysł. Za model zabiorę się dopiero w sobotę, bo wiecie jak jest, praca, praca i praca.

 

 

Srebrzenie to wynik nie usunięcia powietrza spod kalki

A istnieje możliwość, że powietrze usunąłem, a po chwili kalka się w tych miejscach odkleiła, od powierzchni modelu? Ponieważ po nałożeniu i odprowadzeniu wody z pod kalki miękką chusteczką wszystko było ok. a po chwili zaczęły się srebrzyć. Jeszcze jedno, strasznie się te kalki nakładało, strasznie się rwały, myślałem że ich nie nałożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, istniej taka możliwość, że takie "badziewne" kalki tak się zachowują (odłażą po jakimś czasie od powierzchni nawet super-truper gładkiej i przy użyciu chemii do nich). Naprawdę weź pod uwagę pomalowanie tych prostych linii. Wyjdzie tylko na lepsze dla modelu. Tylko co by biała dobrze kryła i nie uciekała pod taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.