Skocz do zawartości

LIM 6bis R '627'


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Moi kochani - naszła mnie ochota wykonania kilku migów polskiego pochodzenia czyli LIM-ów a przy okazji zrobienia modelu zmęczonego chwilą czasu - od takiego zacznę

 

w moje ręce (i nie tylko moje) wpadł model AZmodel naszego południowego sąsiada który zawiera polską wersję samolotu z nr boczny 1023 - jest to dość popularn egzemplarz wśród polskich modelarzy nawet doczekał się prezetacji w skali 1:32 z zetawu Trupentera w magazynie "modelarstwo" 1-2/2010(3) autorstwa Jerzego Dzidziniewicza

 

co prawda marzy mi się bardziej zmęczony LIM ale może z waszą pomoca w zajawce tego warsztatu coś dam radę skompletować z kalek oraz akcesoriów

 

oto zestawy którymi dysponuję

 

dc3699139149d975med.jpg

17e1d1084d06b6e2med.jpg

 

największą ochotę miałem na LIMa 6bis 626 ale ciężko z zestawami zwłasza z wyrózniającym ten samolot zasobnikiem na spadochron - chyba że ktoś z was ma sposób na dorobienie tego 'fiuta' pod usterzeniem pionowym - może isnieje jakiś zestaw z żywicy?;

 

f1b1bc6811356e67med.jpg

f66b6b5e5ca2e969med.jpg

 

 

ten egzemplarz rówież mi się podoba jeśli chodzi o odrapania ale rownież posiada zasobnik na spadochron, odpada; w zestawie MIG 17 PF posiadam element wlotu powietrza z 'guzem' tutaj również byłbym zainteresoway jakąś dostępną wersją kalomani i malowania z rozpoznaniem kolorów - zauważyłem że odcienie barw kamo wywołują sporo dyskusji

ec24bba795ba66d2med.jpg

 

suma sumarum jeśli nie uda mi się znaleźć pomocy i rozwiązania na jakieś ciekawe malowanie wykonam 1023

de4f794e5077d2c2med.jpg

z karkowskiego muzeum z odrapaniami 'mniej więcej' z tego zdjęcia

515ca287f860970amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Robercie że masz go na warsztacie - wczoraj na forum natknąłem się na Twojego posta w dziale 1:1 analizującego kolory;

 

Dzięki Leszku: zeskanowanej przez Ciebie publikacji z "modelarstwa" akurat mi brakuje - także wielkie dzięki za skan; jak już pisałem wcześniej chciałbym go zrobić w wersji mocno podniszczonej tak jak załączony przeze mnie 627 czy 626 ale nie znalazłem jeszcze żadnych fotek;

 

jeśli chodzi o zestawy to wiem czego się można po nich spodziewać miałem nawet desperacki plan przerobić MIG 15 (p z Hobby Bossa) na 17 (czyli lima 6) ale to pomimo niewielkich rówżnic dość pracochłonne - nie mam zresztą wszystkich planów ostatnio dostałem sowitą porcję od Leszka i sukcesywnie analizuję

 

Robercie: jeśli mogę zapytać czy dalej planujesz 1023 i na jakie kolory się zdecydowałeś?

 

w razie braku kalek - czy natknąłeś się gdzies na szablony cyfr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem nawet desperacki plan przerobić MIG 15 (p z Hobby Bossa) na 17 (czyli lima 6) ale to pomimo niewielkich rówżnic dość pracochłonne
No ja bym polemizował z tymi "niewielkimi różnicami"

 

Robercie: jeśli mogę zapytać czy dalej planujesz 1023 i na jakie kolory się zdecydowałeś?

w razie braku kalek - czy natknąłeś się gdzies na szablony cyfr?

Pytanie nie do mnie, ale odpowiem, maski do 1414 i 1023 były w Topshotsie z Kagero MiG-17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem nawet desperacki plan przerobić MIG 15 (p z Hobby Bossa) na 17 (czyli lima 6) ale to pomimo niewielkich rówżnic dość pracochłonne
No ja bym polemizował z tymi "niewielkimi różnicami"

 

Ja wiem Grzesiu że te różnice występują i nie są "nie wielkie" ale tak jak pisałem nie mam planów modelarskich MiGa 17 - dość dużo materiałów przesłał mi Leszek SZ; ale one dotyczą 15 ponieważ też chciałbym zrobić dwa LIMy w wersji 1 i/lub 2 zwłaszcza odrestaurowany egzeplarz dwumiejscowy z nr bocznym 006 - ale tu mam zeatwik Hobby Bossa, a to już inna bajka

 

Ciekawy jestem czy ktoś się kiedyś pokusił przeróbkę 15 na 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krój cyfr w przypadku czerwonych - dałbym z mig-21, przypadku czerwonych z żółtą obwódką - tu jest już gorzej trzeba sobie wydrukować. Parę fotek 627 bardzo zużytego:

 

No właśnie Leszku 627 jest dość dobrze obfotografowany ale nie mam w zestawie zasobnika na spadochron;

 

a mamy schemat kamo do 402 albo 418 z czego wolałbym tego pierwszego ze względu na posiadane farby

 

pewnie zrobię 402 z odarciami farby bez dokumentacji fotograficznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam rysunku porównawczego to mniej więcej zobaczysz różnice między "piętnastką" i "siedemnastką"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci że to jest to o co by mi chodziło możesz mi puścić linka do zestawów z krórych korzystales (z jakiegoś sklepu) a i jeszcze jedno pytanie - jak zrobiłeś zasobnik na spadochron pod usterzeniem pionowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mi puścić linka do zestawów z krórych korzystales...

 

po nitach rozpoznaje KP

 

a gdzie to można dostać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare poczciwe KP MiG-15 i MiG-17 PF. Zasobnik powstał z jakiejś rakiety od Su-27 w 1/48. Trochę szpachli i kilka dni dłubania i coś tam wyszło.

 

zdjcie147.jpg

 

limek004.jpg

 

zdjcie0030k.jpg

 

Modeli szukaj na allegro, często się pojawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że to KP to ja już wiem - napiszczie proszę czy występuje w jakiś sklepach - przeszukałem kilka i google - nic nie znalazłem rozumiem że już nie jest oferowany a czy ma jakiś przepak :-(

Grześ - jakbyś znalazł gdzieś ten rysunek porównawczy to było by super

 

- Cinekf1 rozumiem że przeszczep był spowodowany równicą w nosie samolotu ale ja jeśli już chciałbym przeszczepu dokonać na jakiś bardziej przyjemnych zestawach - ale widzę że chyba tutaj nie skompletuję dawców -

 

-chcąc na upartego wykonać model z nr 626 pozostaje mi dorobić zasobnik spadochronu do posiadanego zestawu AZmodel i ustalić wersję kamo oraz kolory myślę że do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastercraft na bank robi przepak z MiG-15bis KP. Robiłem z niego model na zimowy konkurs, nawet na pudełku jest napisane, że to KP. Model to Lim-2 numer F-35. ZTS robi dość dobrego MiG-17PF, ale bez nitowania (nr S-11), więc możesz popróbować powalczyć z tymi zestawami, tyle tylko, że 17PF nie ma nitów, więc musiałbyś oszlifowac na gładko przód 15bis. A jeden i drugi model to koszt rzędu 10-15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tombie01 - coś za dużo kombinujesz. Chyba łatwiej dorobić zasobnik spadochronu do AZ modelu niż łączyć kadłuby MiG-15 i 17 z KP + i tak trzeba dostawić zasobnik żeby mieć lim-6bis. Ja miałem dwa podejścia i zmarnowałem dwa komplety MiG-15 + 17PF z KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienekf1, zrób koniecznie warsztat w tym modelem. Uwielbiam patrzyć jak się tworzą takie hybrydy.

Mam oba te modele KP, i dużo bardziej mi się podobają od tych nowych modeli z wklęsłymi liniami podziału. Te stare modele MiGów mają potencjał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tombie01 - coś za dużo kombinujesz. Chyba łatwiej dorobić zasobnik spadochronu do AZ modelu niż łączyć kadłuby MiG-15 i 17 z KP + i tak trzeba dostawić zasobnik żeby mieć lim-6bis. Ja miałem dwa podejścia i zmarnowałem dwa komplety MiG-15 + 17PF z KP.

 

taką decyzję Leszku właśnie podjąłem - jeszcze raz dziękuję za zdjęcia - gdybyś w swoim przepasnym archiwum MIG-owskim znalazł jeszcze kamo i kolorki to byłbym wdzięczny

em przysłał mi kamo nr 619 i wygląda na to że tojest to samo co 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochocho! Wracam z 4-dniowego (!) urlopu, a tu tyle ciekawych warsztatów. Lim to zawsze ciekawy temat.

Ale jedna mała uwaga tombie - facet, który planuje robić Lima "zmęczonego" i nie ma w tym zakresie obaw, nie powinien ani trochę bać się zasobnika (i w konsekwencji innych zmian dla zachowania prawidłowości wersji).

W pierwszej kolejności dobre plany albo chociaż fotki - spróbuj dotrzeć do monograficznego numeru Aeroplana poświęconego Limowi6.

Tak na gorąco - zacząłbym od stosownego wycięcia pomiędzy statecznikiem i kadłubem, potem z dobranej ramki zasobnik zaostrzony z jednej i drugiej strony, we właściwych miejscach linie - to oczywiście uproszczona receptura, ale popróbuj. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobika Mikołaju to ja się nie boję - bardzej szukałem podpowiedzi w rozwiązaniu (po co wyważać otwarte drzwi) - a jeśli chodzi o powłokę lakierniczą to tak na prawdę ona zadecydowała o wyborze tego modelu - bardzo chciałbym nauczyć się robić takich odrapań jak na zdjęciach tego egzemplarza dlatego mój klucz Limów właśnie zaczynam od tej konkretnej maszyny - choć jak pewnie zauważyłeś założyłem wątek wartszatowy nieco klucząc po różnych wersjach szukając kompletu danych o danej jednostce - i to jeszcze pewnie potrwa ponieważ teraz kończę Hawkera ale otwieranie warsztatów na zakładkę i wymiana informacji zawsze przynosi pozytywne efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.