Skocz do zawartości

PZL P.11a - JMK WAKU 1/72


hadzi

Rekomendowane odpowiedzi

Po rozczarowaniach z produktami tzw. "Manufaktury modelarskie" postanowilem nie kupowac ich zywicznej kopi modelu JMK WAKU i skonczyc zaczenty wiele lat temu projekt.

Posilkuje sie tez blaszkami do P.11c firmy Part - tablica, podloga i fotel oraz kilka detali zewnetrznych.

Nie mam juz zdjec z wczesniejszych etapow, wiec daje tylko to, w celu "samomotywacji" do ukonczenia projektu

addf658f6bc48d27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten model i blaszki parta. Projekcik czeka tylko na umiejętności wykonującego

Model po po oględzinach wygląda na łady. Jedynym większym minusem są "bąbelki" (nie wiem jak to nazwać, powstały z dziurek do odsysania powietrza z formy) na powierzchni blachy drobnokępkowej.

Jak sobie z tym radzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu zrobiłem ten model. Była to pierwsza i jak na razie ostatnia moja robota w vacu. Muszę przyznać, że byłem pełen obaw co do efektu końcowego. Robiło się go sympatycznie. Razem z blachami Parta wyszło nieźle. Pamiętam, że był problem ze skrzydłami. U mnie po monotonnym szlifowaniu krawędź spływu płata wyszła dość gruuuba, a sam płat lekko zwichrowany, co uratowałem posiłkując się suszarką do włosów.

Będę zaglądał i kibicował bo to jak na razie jedyny, dostępny model P.11a w tej skali.

Pozdrawiam

Krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz na warsztat tu nie ma co liczyc, to ma byc szybki numerek, bo inaczej znowu trafi do szuflady z nieukonczonymi. A wyciagnalem go wlasnie z niej kilka tygodni temu.

f959fa07010fd8a6.jpg

1bfc6a79ad36eca3.jpg

853108022fd8447c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydlo jest z zestawu. Krawedz splywu troche gruba mi wyszla, ale moge to zaakceptowac. W nocy nie wytrzymalem i polaczylem skrzydlo z kadlubem i wyszlo niezle - minimalnie wpuscilem CA w szpary i wyglada dobrze. No ale sprawdzimy po 1 warstwie farby.

CZego nie widac to nawiercone otwory wentylacyjne w kadlubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzis, niestety nie udalo mi sie pomalowac na niebiesko, bo wszystkie buteleczki (4) zawieraly juz zzelowana farbe pomimo ze byly nieotwarte jeszcze coz Pactra Made in Poland

3182d1884f099ac1.jpg

683d1cb5f4cb168e.jpg

Statecznik poziomy zmodyfikowalem wklejajac posrodku klin 3mmx2,4mmx8,5mm, dzieki temu przechodzi przez wykroj w stateczniku pionowym jak w oryginale.

No to do poniedzialku mam czas na czyszczenie zastrzalow i robienie kol i wymyslenia czegos w temacie silnika.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... wszystkie buteleczki (4) zawieraly juz zzelowana farbe pomimo ze byly nieotwarte jeszcze coz Pactra Made in Poland

Jak ty je przechowywałeś?

Mnie nigdy nic takiego się nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... wszystkie buteleczki (4) zawieraly juz zzelowana farbe pomimo ze byly nieotwarte jeszcze coz Pactra Made in Poland

Jak ty je przechowywałeś?

Mnie nigdy nic takiego się nie zdarzyło.

 

No nie w lodowce, ale temperatura pokojowa i zamkniete, prawda jest ze nie mieszalem cyklicznie jak kiedys to robilem i mialy ze 2 lata magazynowania za soba. niewazne, kupie nowe w poniedzialek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wreszcie udalo sie pomalowac, blacha zlobkowana wyglada doskonale - szczegolnie na dolnych powierzchniach i statecznikach, na gorze skrzydle jest troche mniej wyrazna, ale ok.

af9c4077fd26c6b7.jpg

Bede musial podmienic jutro zdjecie bo cos niewyrazne jest.

Jutro zastrzaly oczyszcze i pomaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.