Skocz do zawartości

MiG-29 nr. 77 1:48 Eduard


BOMI21

Rekomendowane odpowiedzi

87069.jpg

 

Czyli Mig-29 numer boczny 77. Kamuflaż jeszcze czeski.

 

IMG.jpg

(skan planów z kalkomanii Aztec. Jeżeli naruszam jakieś prawa, to natychmiast usunę)

 

Projekt powstanie (w zamierzeniu ) z modelu Academy/Minicraft, przepakowanego przez Edurda. Kalkomanie zostaną użyte z zestawu Meksykańskiego Azteca.

 

PA241584.jpg

 

PA241581.jpg

 

PA241582.jpg

 

Dojdą jeszcze dysze i koła Eduarda oraz nos Quickboosta.

 

Model chcę zrobić jak najlepiej jak to (dla mnie ) możliwe, ale z powodu obowiązków budowa nie będzie zbyt galopować. Zapraszam wszystkich do podglądania!

 

Nie jest to moje pierwsze podejście do tego projektu - w zeszłym roku robiłem identyczny model, tyle, że coś nie wyszło i poszedł do kosza. Zdjęcia tutaj wklejone pochodzą jeszcze ze starego wątku na innym forum, ale te z budowy będą jak najbardziej świeże.

 

Do wieczora obiecuję pierwsze zdjęcia z warsztatu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny temat, dobrze, że wybrałeś ten moment kiedy był czeski kamuflaż z legalnymi szachownicami. Zwróć zresztą na to uwagę, bo instrukcja z kalkomanii, którą pokazałeś daje szachownice odwrotnie.

Już to kiedyś pisałem - nie wiem czy u Ciebie - w tytule wątku i używanym nazewnictwie wypada uhonorować także Gurewicza, wszak Mikojan bez niego musiałby stoczyć bój z Milem o nazwę "Mi" dla swoich samolotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, dobrze, że wybrałeś ten moment kiedy był czeski kamuflaż z legalnymi szachownicami. Zwróć zresztą na to uwagę, bo instrukcja z kalkomanii, którą pokazałeś daje szachownice odwrotnie.

Już to kiedyś pisałem - nie wiem czy u Ciebie - w tytule wątku i używanym nazewnictwie wypada uhonorować także Gurewicza, wszak Mikojan bez niego musiałby stoczyć bój z Milem o nazwę "Mi" dla swoich samolotów

 

Dzięki - mała zmiana, ale ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o malowanie polskie to ModelMaker tez ma w swojej ofercie malownaie 77... Tez chetnie popatrze na warsztat bo zamierzam takze robic samolot z tego samego zestawu w tym samym malowaniu... Zamierzam wykonac maly myk jesli chodzi o malowanie ex czeskie ale o tym ciiii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB281780.jpg

 

Ciekawostka - do takiego stadium doszedł mój projekt zanim go katastrofa dopadła.

 

I teraz pytanko - czy zastosowane wtedy farby mają odpowiednie odcienie?

 

Dla porównania zdjęcie oryginału:

 

0297774.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Sprawdz farby Agamy... Maja cala palete jesli chodzi o malowanie czeskich MiGow-29 http://www.jadar.com.pl/jadar-group/agama/czechy.htm

 

A skąd mozna je zamówić? Na mojehobby ich nie mają.

 

EDIT. Na jadarze mają.

 

Zobaczę też ile mam tych "starych" Gunze - jeżeli będzie wystarczająco, to nie widzę problemu, aby ich użyć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, dobrze, że wybrałeś ten moment kiedy był czeski kamuflaż z legalnymi szachownicami. Zwróć zresztą na to uwagę, bo instrukcja z kalkomanii, którą pokazałeś daje szachownice odwrotnie.

 

To nie do końca tak. 77 miał i słuszne i niesłuszne szachownice. Tak więc jak ich nie przykleisz będzie dobrze

 

http://www.airliners.net/photo/Poland---Air/Mikoyan-Gurevich-MiG-29A-(9-12A)/1153790/L/&sid=c9c7bc09baec778f7ec228f9dc2f20fe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba brązowe wyglądają na jaśniejsze niż na zdjęciu, ale ogólnie wygląda bardzo dobrze Możesz podać numery tych Gunze?

 

 

Kolory zasugerowane przez Eduarda, czyli H337 (dolne powierzchnie), H44, H122, H136, H17 i H305.

 

Przy czym ja zamieniłem H122 na H58, ale nie wyszło to wcale lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.