Skocz do zawartości

F/A-18 Hornet 1:48


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

 

To mój drugi model którego będę wykonywał i relacjonował.

F/A-18 Hornet w skali 1:48 firmy "KANGNAM".

Model zawiera w zestawie pilota i na obrazku wygląda fajnie.

cc4880028e8e5b6b.jpg

 

Wypraski

a0b1736c8845d559.jpg

a318d40618b46e5e.jpg

Kadłub

201a6f25871f76e0.jpg

Osłona

6e6f5c2a9a09c527.jpg

Kalkomania

7f3424852ca96e0d.jpg.

 

Model można pomalować w dwóch rodzajach które prawie się od siebie nie różnią.

 

Niebawem pierwsze zdjęcia z relacji.

Zapraszam

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

 

Kokpit w komplecie ma pilota.Dorobiłem pasy i dźwignie katapulty umieszczoną między nogami pilota oraz dźwignie przepustnicy i jakąś dźwignie na której w wersji 1:1 widnieje napis "Canopt Jett"

 

Pierwsze wypociny.

3400aa9d85f260f7.jpg

ec239bb47f1b141c.jpg

 

Debiut w malowaniu pilota.

5f1bac2049481260.jpg

 

I gotowy już kokpit razem z pilotem.

c6cd4f045b5e850b.jpg

a649ab84533bd58a.jpg

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłeś z farbami, nie wygląda to na pomalowane, ale jakbyś nakładał kolorową maź na plastikowe elementy.

Nie wiem, czy będzie Ci się chciało, ale wrzuciłbym wszystko do kreta i pomalował wszystko od początku, cieńszymi warstwami (rozrzedzona farba) i zwracając uwagę na granice elementów i miejsca przechodzenia kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wypowiedzią gulusa. Stosujesz zbyt gęstą farbę. Poza tym jeżeli chcesz zachować granice malowania pomiędzy poszczególnymi płaszczyznami to proponuje zastosować taśmę maskującą.

 

Z moich dodatkowych uwag to drążek, znajdujący się pomiędzy nogami figurki jest zdecydowanie za gruby. Spójrz na proporcje pomiędzy drążkiem a wielkosćią dłoni pilota...

 

Teraz pasy. Wyglądają jakby ktoś je podziurawił igłą i jakby zaraz miały się urwać. Spróbuj je wykonać z kawałka jakiegoś materiału, a jeżeli nie to wg mnie dobrym patentem jest wykonanie pasów z koszulki do segregatora Przytnij je na odpowiednią długość i szerokość i będzie

 

Poza tym nie usunąłeś szwów form z fotela i z figurki. Popracuj nad tym, a zobaczysz, że będzie się to zdecydowanie lepiej prezentować

 

Mimo wszystko za podjęcie tematu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Dzięki za cemme uwagi!!!

Co do fardy to rozcieńczałem ją "Farby 1:50 Rozcieńczalnika" myślałem że jest wystarczająco rzadka.

Pasy wykonałem z chusteczki higienicznej którą nasączyłem wcześniej wikolem.I rzeczywiście wyglądają jak podziurawione.

Szwy usuwałem ale wygląda na to że nie usunąłem wszystkich.

No niestety nic już nie zrobię ponieważ kokpit jest już wklejony i musiał bym rozwalić wszystko.

Przy następnym modelu napewno skorzystam z waszych uwag i rad.

 

Dzięki wielkie i pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Samolot już nabiera kształtów.

50adac38534ccc28.jpg

Pilot już na swoim miejscu

ceda574b8c9adf3a.jpg

4eddabe5d0967043.jpg

Z przodu

c2a164f260cc4d4b.jpg

Z tyłu

692161423cc3e404.jpg

Z przodu zaszpachlowałem szczelinę na łączeniu połówek korpusu oraz po doklejeniu wlotów powietrza również była szczelina, a tak ogólnie to części dobrze pasują do siebie.

Samolot będzie w takich barwach jak na fotkach poniżej.

b99d6931bb186690.jpg

d23efc5bb52bc950.jpg

55fad0a13b8d6d27.jpg

e4b4bc072c3c4198.jpg

Wklejone dwie chyba dysze wylotu z silnika

341eaf4681980c0c.jpg

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Kolejne zdjęcia F-18.

 

Wklejone skrzydła, stateczniki poziome i pionowe.

428f357eba72ead5.jpg

W miejscu połączenia skrzydeł z kadłubem była niewielka szpara więc trzeba było ją zaszpachlować.

7a2891ea2f9fff26.jpg

6ebc6b3702052d1e.jpg

Pod spodem również

8321431f998b5fa9.jpg

30aa8a81338a0fc2.jpg

Widok ogólny

87f3effb79c8123f.jpg

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Proszę Grześ kolejna porcja zdjęć.

 

Przyklejona owiewka. Troszkę kleju wyszło poza ale to się naprawi.

d3cac321bc3cff2e.jpg

6106c465e1d59ed0.jpg

Na końcach skrzydeł są już zamocowane nie znam nazwy "uchwyty na rakiety"

18fb8fea519d49a6.jpg

Przy tych wylotach przyklejone małe takie "stateczniki"

26400d356d861cc5.jpg

Prawe skrzydło prawie już kompletne

6bacf3b49f9393e3.jpg

I lewe

4e474855938ce977.jpg

Dysze powietrza. Wewnątrz pomalowane na złoty kolor nie wiem czy to był dobry pomysł.Troszkę trzeba je będzie sadzą potraktować.

8ce4adb860216f62.jpg

Koła i reszta elementów.

3c73dcfdf9a51255.jpg

139c1ab6fce6b6ef.jpg

Jeszcze przymocuję kilka elementów i chciałbym spróbowa "preshading".

Powiedział mi o tym pewien forumowicz Pozdrawiam.

Trochę się boję że cos zepsuję ale pierwszy raz jest najtrudniejszy, a powiem szczerze że bardzo mi się modele pomalowane tą techniką podobają.

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu owiewki nie pomalowałeś I czy te "uchwyty na rakiety" na szkrzydłach tak mają w tyle wystawać

 

Owiewkę najlepiej malować na końcu. A czym ją przykleiłeś? Klejem do modeli? Do owiewek najlepszy jest wikol bo nie pozostawia śladów i łatwo go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Owiewka będzie pomalowana jak będę malował samolot.Tak w instrukcji wystają poza skrzydło. Choć na zdjęciach widziałem że albo lotki są dłuższe albo ten uchwyt jest bardziej wysunięty. Ja już sam nie wiem.

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze powietrza. Wewnątrz pomalowane na złoty kolor nie wiem czy to był dobry pomysł.Troszkę trzeba je będzie sadzą potraktować.

Patrzyłeś na jakiś "walkaround" zanim zabrałeś się za sklejanie modelu? Może poczytaj forum i zacznij nazywać elementy modelu zgonie z ich nazwą bo jeszcze brak tu do kompletu określenia "ludek w kabinie" Sorry może mnie trochę poniosło ale to moim zdaniem brak szacunku dla pozostałych osób oglądających to forum.

walkaround 1

walkaround 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Tak patrzyłem na walkround.

A co do szacunku to do wsztstkich mam szacunek.

Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam.

I wybaczcie mi to że nie wiem jak nazywają się niektóre elementy samolotów.

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

Wykonałem "preshading" na podwoziu dla próby.

Następnie pomalowałem kolorem białym. Z pod białego widać lekko ciemny kolor.Podwozie wygląda na nieco brudne, nie wiem czy to taki efekt miało dać.

Ze zdjęć nie widać zabardzo tego efektu ale prezentuję mój wysiłek.

ccddfd09a377d1b9.jpg

0a1ea36ec0822d90.jpg

040b9c97d97edb4a.jpg

b647529c146cb542.jpg

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzisiaj położyłem pierwszą warstwę farby Model Master Flat White na model.

a34547df6776c7e2.jpg

70d56a2bfe1a611d.jpg

874d3fc21a421d76.jpg

5cf25c57fbb42791.jpg

Na jednym ze zdjęć widać że podczas nakładania farby na powierzchni powstał pyłek.

Czy jest to że farba jest zbyt rozcieńczona czy może zadaleko trzymałem aerograf?

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo jawkers,

nie wiem czy przez ten pedzelkowy preszejding nie narobiles sobie szkody. Chcialbym sie mylic, ale wydaje mi sie, ze ostre granice preszejdingu utrudnia Ci teraz zycie. To jest taka luzna uwaga, bo przyznam sie, ze jeszcze nie stosowalem tego zabiegu artystycznego.

Mam nadzieje, ze uda Ci sie wyprowadzic tego Horneta (jeden z moich ulubiencow) na prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy nie stosowałem tej metody jednak widziałem efekt końcowy malowania podobną metodą - linie zostały zamaskowane przez co miały ostre granice. No niestety, dobrze to nie wyglądało. Jeśli nie chcesz malować wszystkiego od nowa proponował bym cieńkim strumieniem farby z aero wypełnić przestrzenie pomiędzy liniami podziału nadając tym samym czarnym konturom mniej wyrazisty kształt. To wymaga trochę wprawy ale gra warta jest świeczki. Potem na całość finalną warstwę i bedzie dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

 

ef3b986725891d25.jpg

Zdjęcie ze strony internetowej http://airliners.net

 

Zdjęcie powyżej przedstawia identyczny wzór malowania jaki zaleca instrukcja, jedynie różni się kolorem.

Mój model zaleca się pomalować w kolorze biało-niebieskim.

Przeszukałem ponad 4000 tysiące zdjęć i nie znalazłem malowania w tym kolorze jaki zaleca instrukcja.

Czy jak pomaluje model w takiej kolorystyce jakie przedstawia zdjęcie nienawiązując do instrukcji a przykładowo w przyszłości chciałbym wystawić model na jakimś konkursie to czy komisja jak i inni modelarze będą oceniać niżej model ze względu na to że nie jest pomalowany jak zaleca producent?

 

Pozdrawiam jawkers.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak pomaluje model w takiej kolorystyce jakie przedstawia zdjęcie nienawiązując do instrukcji a przykładowo w przyszłości chciałbym wystawić model na jakimś konkursie to czy komisja jak i inni modelarze będą oceniać niżej model ze względu na to że nie jest pomalowany jak zaleca producent?
Raczej nie... Pod warunkiem, ze wystawisz go w klasie standard. W klasie otwartej, sedziowie moga zawinszowac sobie dokumentacji. Z reszta, co zawody to inne praktyki.

 

Ps. Po za ty, na tym zdjeciu, ktore pokazales, widac koncowke statecznika samolotu nr 3 i tam chyba jest ona (ta koncowka) niebieska.

 

Ps2. Jak wstawiasz zdjecie z "pewnej strony", w dobrym tonie jest podac zrodlo tego zdjecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.