Skocz do zawartości

Grumman F-14A Tomcat plus 1:72 - Kitech


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

F-14 zawsze wzbudzał moje zainteresowanie. Uważam że jest to jeden z najładniejszych samolotów. Jeżeli można powiedzieć o nim w rodzaju żeńskim, to ma on "zgrabną figurę".

Miał to być model wykonany w tydzień, podczas mojego pobytu na L4 no ale budowa trwa już ok 3 miesiące.

Relację zakładam dopiero teraz, no ale przecież nigdy nie jest za późno.

Jest to model z bardzo niskiej półki. Musiałem co nieco przerobić np. stateczniki poziome gdyż były one nieruchome, producent po prostu nakazuje je przykleić, ja jednak zrobiłem je ruchome.

Jest to mój pierwszy F-14 ale na pewno nie ostatni, tylko ostatni z tej firmy.

Kalki nałożone na model po pomalowaniu wg. schematu producenta nie były widoczne, więc postanowiłem niektóre oznaczenia i napisy nanieść za pomocą wykonanych szablonów. Kilka kalek po nałożeniu po prostu jak na złość się pokruszyła mimo że zabezpieczyłem je sidoluksem. Mówi się trudno, jakoś trzeba sobie z tym poradzić. A i jeszcze mój debiut w wash-owaniu. Model ma wyglądać na zużyty do maksimum jego możliwości.

Na początek kilka zdjęć modelu wykonanego w 84%.

Przepraszam za jakość zdjęć, na polu pada i jest szaro więc zdjęcia przy sztucznym świetle zostały zrobione.

PB240218_zps3af1b0f5.jpg

 

PB240225_zps44556ff2.jpg

 

PB240224_zpsd2608b1a.jpg

 

PB240226_zps90defb67.jpg

 

PB240232_zps7eca8b0b.jpg

 

PB240230_zps2afacf5e.jpg

 

PB240229_zpsbf3c8347.jpg

 

PB240228_zps44373f08.jpg

 

PB240223_zps2c8d4c3c.jpg

 

PB240233_zps588ab33d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Robisz F-14 w wersji A a silniki masz od B/D. Nie znam zestawu Kitech i nie wiem czy to fabryczna buła czy może sam zmieniasz?

Domyślam się, że chodzi o dysze. W zestawie była tylko jedna para dyszy i robiłem to według instrukcji, myślałem że jest dobrze.

To co jeszcze muszę zmienić, "oprócz tytułu" by była to wersja "B" lub "D"?

Dzięki wielkie za radę, bo strzelił bym wielkiego babola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będziesz składał skrzydeł i pozostawisz zamkniętą kabinę to nie masz się już czym przejmować. Chyba, że malowaniem i doborem kalkomanii.

Jeżeli masz ten zestaw to bułą jest już na samym pudełku:

Kitech%20F-14A%20Tomcat%201%2072.jpg

Najlepiej opierać się na zdjęciach danego egzemplarza. Zależy oczywiście jak bardzo chcesz brnąć w realizm... Prawdopodobnie to ten (BuNo 163221):

7054206435_78ca9e2168_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Witam.

Dzisiaj posiedziałem trochę przy modelu i poczyniłem małe postępy w budowie.

 

Koła i osłony wnęk podwozia są już na swoim miejscu.

P1010278.jpg

 

P1010276-1.jpg

 

Zamontowane zbiorniki i uzbrojenie

P1010277-1.jpg

 

P1010274.jpg

 

P1010273.jpg

 

P1010288.jpg

 

P1010287.jpg

 

F-14 stoi już na kołach

P1010286.jpg

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki za zwrócenie uwagi. Zbyt wiele samolotów nie skleiłem i mój brak wiedzy teraz wychodzi. Nie wiem jak się to stało że pomalowałem to na czarno jak instrukcja nakzuje pomalować to w kolorze Flat Gull Gray.

 

Edit:

Zasobnik TARPS zdemontowany, osłony radaru przemalowane

 

P1020289.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.