Skocz do zawartości

Lloyd C. V Special Hobby 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Kolejny warsztat - tym razem model z odzysku - odkupiłem go prawie sklejonego. Chciałem jednak podrasować kokpit i wymienić silnik i trochę go zdemolowałem... Na razie udało mi się wyskrobać kokpit właśnie i Austro Daimlera 185 KM.

Kombinuję jeszcze gdzie umieścić kompas, bo na zdjęciach oryginału go nie widać a pewnie gdzieś się jednak znajdował...

AustroDaimler1851_zps730b5083.jpg

AustroDaimler1852_zps5144e30d.jpg

lloydcockpit2_zps8ee72abc.jpg

lloydcockpit1_zpsc38e7660.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monologu ciąg dalszy ;)

Udało się jakoś poskładać do kupy to co zepsułem... Zacząłem malowanie sklejki przy pomocy farb olejnych dla plastyków. Zastanawiam się czy nie powinien trochę bardziej w pomarańcz wpadać ten kolor... Tak to wygląda jeszcze przed położeniem lakieru bezbarwnego więc jeszcze coś można poprawić. Podział poszycia wyszedł dość kontrastowo ale w sumie mi to chyba nie przeszkadza, myślę że filtr to trochę stonuje.

sklejka1_zpsc76a71fa.jpg

sklejka2_zps18c548d6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna śledzę ten warsztat. Sklejka w porządku, po werniksie wyjdzie chyba trochę podstarzala, ale calkowicie zmieści sie w przyjętej konwencji. Gdybyś chciał osiągnąć efekt nowości, to chyba odcień musialby być o wiele jaśniejszy. Ciekaw jestem efektu końcowego, sam mam wielką chrapke na ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za komentarze!

Bardzo podoba mi się ta sklejka, już wiem do kogo się ewentualnie zgłaszać po rady gdyby mnie coś natchnęło na sklejanie takich latadełek

Sklejka to była rzecz, której się strasznie bałem jeżeli chodzi o szmatopłaty a malowanie jej olejnymi jest bardzo proste.

Niestety pogoda do robienia zdjęć dzisiaj żadna a przy sztucznym zdjęcia mi wychodzą raczej słabo...

Sklejka polakierowana Clear orange zmieszanym z sido. Z efektu jestem zadowolony. Zrobiłem chłodnicę i podpatrując od Wojtka Fajgi dorobiłem dwa przewody oraz zaciski itp. Niedługo składanie do kupy i to co lubię najbardziej czyli naciągi.

No i jeszcze do zrobienia toster - trumienka na górne skrzydło. Muszę przyznać, że im więcej patrzę na ten samolot tym bardziej mi się podoba!

LLoydCkadlub3_zps2e928ca4.jpg

LLoydCkadlub1_zps24d5ff19.jpg

LLoydCkadlub2_zpsb9a92041.jpg

LLoydCkadlub4_zpsf492902b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna sklejka. Jest ostatnio wysyp genialnych sklejkarzy !!!

Malujesz z dużym jajem !! Piękny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Spiton i PaRazo bardzo mi miło, że wam się podoba!!!

 

xmald jest taka akcja w Krakowie że strażacy miejscy łażą po domach i sprawdzają czy w ludzie w kotłach jakimś syfem nie palą. Jestem przekonany że jakbyś mi oponę tak na sklejkowo wymalował to uwierzyli że to drewno naturalne

Ja Ci wszystko w sklejkę pomaluję i węgiel i antracyt i opony i kalesony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czołem!

Udało mi się skleić go do kupy. Musiałem dorobić zastrzały, oryginalne łamały mi się w palcach. Muszę jeszcze pobrudzić wydechy dać washa na osłonę silnika i dorobić parę okuć od mocowania osłony silnika. Zostały również do przyklejenia jeszcze 2 zastrzały. Tak to wygląda na chwilę obecną:

LloydCprawie3_zps18234282.jpg

LloydCprawie4_zps33d1c690.jpg

LloydCprawie1_zpsc081dbd3.jpg

LloydCprawie2_zps10e1f392.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ fajna robota... Samolot moim zdaniem niezbyt urodziwy, ale model zapowiada się świetnie. Decha piękna , obrotnica kaemu tyż...[choć nie wiem, czy stosuję tu włąściwą nazwę]

 

Od tej pory , panie autorze, będę pana oglądał we wszystkich filmach, i polskich i zagranicznych ;)

 

PS- Nick ma jakiś związek z Anją Huwe ? Tak pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za miły memu sercu komentarz ;)

PS- Nick ma jakiś związek z Anją Huwe ? Tak pytam...

Dokładnie kiedyś wymyśliłem sobie takiego nicka będąc zakochany W Xmal Deutschland, miłość do tych klimatów z resztą nie zardzewiała i nadal słucham wielu rzeczy z audycji Tomka Beksińskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wielkie dzięki!

Jestem na finiszu. Zostało podmalówki tu i ówdzie, trumienka na dach, Schwarzlose, i lotki, domalowanie kół oraz zrobienie hamulca.

Śmigiełko klejone - powinno mieć więcej warstw... Ale za to bardzo elegancko się obraca :P

Następna aktualizacja już pewnie będzie zaproszeniem do galerii.

LLoydCprawie1copy_zps0759d2a3.jpg

LLoydCprawie2_zpsdd97bb3b.jpg

LLoydCprawie3_zps550df371.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.