Skocz do zawartości

Albatros D.III Oeffag s. 153 Eduard 1/48 Brumowski


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

W przerwach przy dłubaniu Gothy dla relaksu zacząłem Albatrosa Oeffag serii 153, którego zrobię w malowaniu Godwina Brumowskiego - czerwony z czachami całość w małe spiralki (kalkomania Printscale). Silnik Austro Daimlera to żywiczna Karaya - oryginalny został przerobiony na wersję 185 koni i napędza mojego Lloyda. Muszę przyznać, że Eduardowy silnik mimo, że wtryskowy prezentuje się lepiej... Tu musiałem przerabiać rozrząd i dorobiłem kilka kabelków i innych dyrdymałów, świece choć niewiele je widać od Taurusa. Silnik jest czysty - jeszcze przed brudzeniem - wiem, że popychacze wyglądają kiepsko i powinny znajdować się niżej. Cóż przeżyję... Po raz pierwszy użyłem osłon tarcz zegarów z HGW - fajna rzecz. Kompas - jak na moje możliwości wyszedł chyba poprawnie - taki sam zainstalowałem w Gotha... To tyle, czas na foty...

alboefcockpit1_zps360342ca.jpg

Silnik4_zps7035cb1d.jpg

Silnik3_zps998c48f1.jpg

Compass_zps2e33dda3.jpg

Tablica_zps1cb5c665.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pozwolę sobie przysiąść i obserwować ; przy okazji czegoś się nauczyć (z racji oczekiwania w hangarze 2 Albatrosków D.III)

Pozdrawiam...Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! Tą sprężynę od silnika oznaczoną strzałką trzeba jeszcze poprawić. Mam nadzieję, że w weekend coś podłubię i będzie co pokazać. Ciekaw jestem jak wyjdą kalki ze spiralkami bo mam 2 zestawy i oba choć niby takie same mają inne kolory tła przez, co kolory wyglądają różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czołem!

Kadłub posklejany. Malowanie zacząłem od podkładu, na to położył african yellow, cieniowanie i dopiero kolor czerwony. Chciałem uzyskać bardziej zróżnicowaną powierzchnie. Niestety okazało się, że pod spiralkami niewiele widać. Same spiralki to jak już wcześniej wspominałem kalki Printscale. Ciekawa historia zakupiłem dwa zestawy - jeden jest na jasnym tle drugi na fioletowym. Jak się okazało ten sam produkt ma zupełnie różne kolory i jakość. Te kalki na fioletowym papierze nadają się do śmieci - jakiś czerwony kolor spiralek a i jakość beznadziejna - rozpadają się po kontakcie z wodą... Spiralki nakładam mniejszymi odcinkami - kalki mają tendencje do zawijania i sklejania ale z efektu jestem zadowolony. Na zdjęciach jeszcze przed Sido, będę musiał to później trochę uplastycznić.

Im więcej patrzę na zdjęcia tego samolotu (oryginału) tym większe mam wątpliwości co do poprawności tego schematu. Wygląda mi to bardziej na samolot w naturalnym kolorze aluminium, sklejki i płótna, na który nałożono tylko te spiralki bez czerwonego. Pewności nie mam jednak. Źródła podają czerwony w spiralki, więc tak bedzie ;o)

kadlub1_zpsd4a67c50.jpg

cockpitoeffag1_zps95af31b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czołem,

Trochę zleciało od ostatniej aktualizacji... Czekałem na kalki od PrintScale - firma zachowała się super - przysłali mi 3 arkusze tych dobrych kalek, o które mi chodziło.

Trochę już mi te spiralki bokami wychodzą... ale już prawie całość mam.

Próbowałem go trochę poobijać i pobrudzić ale na tym czerwonym niewiele widać. Będę kombinował dalej.

Na razie wygląda to tak:

kadlub2_zps3dc2b3d1.jpg

kadlub3_zpsfbbe6898.jpg

wydechy_zpsd2876a3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś go wytapetował

Dzięki żonie mam wprawę

Skorzystałem z rady kolegi Szydercza Gała i użyłem ciemniejszego odcienia czerwonego i trochę brązów do cieniowania.

Albatros poskładany, teraz trzeba go olinować, jeszcze trochę przybrudzić i wyrzeźbić śmigło. Dorobiłem owiewkę i przewody. Muszę jeszcze w kabinie dodać coś, co wygląda na lampkę albo pulsator oleju (obstawiam na opcję nr 1).

AlbatrosOeffagkadlub2_zpsaf86fff8.jpg

AlbatrosOeffagkadlub1_zps57fb043e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o gumach, co by Brumowskiego nie przyprawić o wstrząśnienie mózgu

Łe no Godwin bez gum nigdy nie latał ;)

Mój Albatros dostał naciągi, w międzyczasie miała miejsce katastrofa. Podczas zakładania naciągów właśnie - po uderzeniu o biurko odpadły wszystkie skrzydła i przewody od chłodnicy... Lata medytacji w klasztorach buddyjskich pozwoliły jednak na kontynuację prac ;) A mówiąc całkiem szczerze miałem ochotę rzucić nim o ścianę.

Zostało przykleić lotki, koła, wyrzeźbić śmigło i jeszcze odrobinę pobrudzić i będzie galeria.

AlbatrosOeffagrigging2_zpsa26dcd60.jpg

AlbatrosOeffagrigging1_zpsf9d4884b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko idzie jak trzeba, dlatego siedzę tylko i patrzę. Śmigło piękne, chociaż śruby na piaście lekko asymetryczne:)

Wyrazy uznania za przejście tak gładko nad skutkami wypadku. W każdym razie nie widać chyba żadnych skutków tej katastrofy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.