Skocz do zawartości

PZL KANIA POLICJA 1/72 konwersja Bilmodelmakers + HB Mi-2URP


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w moim mam nadzieje pierwszym z prawdziwego zdarzenia warsztacie.

Zawsze mi się podobała Kania, zwłaszcza w policyjnym malowaniu.

 

kania.jpg

 

0504050007.jpg

 

64088_1324902523.jpg

 

2044016.jpg

( przepraszam jeśli używając tych zdjęć w celach poglądowych, naruszyłem czyjeś prawa

lub godność osobistą zarazem dziękując autorom (wymienieni pod zdjęciami) za świetne zdjęcia )

 

Niestety nie wykonalna dla mnie do nie dawna ale znalazłem takie "cóś"

firma Bilmodelmakers wypuściła konwersją dedykowaną do modelu Mi-2 HB,

 

P1100875.JPG

 

więc, mam zamiar popełnić wykroczenie, czyli podszyć się pod "Aparat ucisku"

 

Mam nadzieję, że mnie merytorycznie ktoś wesprze niestety do kani nie mogę znaleźć

potrzebnej dokumentacji, zwłaszcza fotek kokpitu i przedziału transportowego w tej wersji

może ktoś mi pomoże z tym maleństwem z góry dziękuję

 

na początku jak zwykle był chaos czyli co mam :

 

P1100874.JPG

mam konwersją i model wyjściowy

 

P1100876.JPG

W konwersji mam kilka (3) noski do Kani obudowę przekładni i silników ( szkoda że nie ma jak otworzyć :P )

nowy wirnik, wydechy, kalkomanie do obydwu Policyjnych Kań, i maski.

Jak również cały asortyment "Organów ucisku i inwigilacji" :P czyli głowica opto, megafony, reflektor

 

P1100878.JPG

 

Czekam na sugestię ( oczywiście te racjonalne - czytaj te adekwatne do moich umiejętności )

i liczę że z tą wersja modern-czajnika pomożecie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za temacik..... ........będę tu obecny i czekam z niecierpliwością......proszę cię nie rób tak szybko jak ja

 

Postaram się dotrzymać standardów dotyczących terminów

 

Co zaś się tyczy zdjęć to wkleję większe :( ale mam kiepski aparat i różnie te zdjęcia wychodzą :(

a nie mam dobrych warunków oświetleniowych, próbuje być modelarzem -fotografem nie jestem :(

 

A z ciekawszych rzeczy, to udało mi się dorwać farbki bilmodela dedykowane do tego modelu

pierwsze starcie z farbami celulozowymi :( może nie być wesoło... ale co nas nie zabije to nas upaprze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem co z tego wyjdzie. Jak oceniasz części zywiczne? Może sam bym się skusił

 

Co do warsztatu - poproszę zdjęcia w szerokości 1024. 540 to strasznie mało, niewiele widać.

 

 

Co do zdjęć już załatwione a jeśli chodzi o jakość części żywicznych ...

 

Powiem tak, ja kupiłem i na pewno nie żałuję konwersja jest naprawdę bardzo porządnie zrobiona

bardzo zgrabny kadłubek z tego wyjdzie, a co do efektu to i tak to wszystko zależyod umiejętności modelarza.

Zauważyłem że niektórzy miast tworzyć modele, tworzą fantasmagorie na temat

ale jak się nie umie sklejać, to chociaż można skrytykować. W tym wszyscy jesteśmy dobrzy

Słyszałem różne opinie na temat konwersji Kani, i ja nie widzę problemu tam i tak jest jeszcze mnóstwo

do wydłubania ( jak to mawiam : jak się nie ma co się lubi, to się dłubie coś w kadłubie ),

a jak się komuś nie podoba zawsze pozostaje stworzyć coś od podstaw, ja się tylko pytam po co?

 

Chętnie przyrównam (i oczywiście obiektywnie "obsmaruję") alternatywny produkt, jak już się pojawi

 

Jak Ci się Kania podoba, to ja na twoim miejscu bym kupił i zabrał się do roboty bo szkoda czasu by go trwonić

na czcze dywagacje

Jest jeszcze tyle modeli do zrobienia, choćby Kania Straży Granicznej Jest śliczna, tylko ta ich szachownica :(

wygląda jak znacznik w krasztestach z lat 90-tych

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz potrzebował konkretnych zdjęć to wyślij mi wiadomość, mam kilka fotek tych egzemplarzy, możliwe że niedostępnych w internecie.

 

A bardzo chętnie, potrzebuje fotek wnętrza najlepiej "U020" tej z Poznania

adres maila na priva wysłałem

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super!

Ja jestem w połowie drogi - kilka problemów już mam za sobą. Jedyne co mi umknęło - sprawa przy wklejaniu noska z vacu... Pamiętaj, żeby zdjęć trochę plastiku z wewnętrznej strony kabiny przy oknach noska. Byłem tak zajęty dopasowywaniem, że nie zauważyłem, że po sklejeniu grubsza warstwa plastiku w miejscu odcięcia jest widoczna z zewnątrz przez vacu okienko. Oczywiście jeżeli wybierzesz nosek plastikowy problem znika. Reszta robi się cud miód malina.

 

A farby są zarąbiste tylko pamiętaj o podkładzie na plastik i metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super!

Ja jestem w połowie drogi - kilka problemów już mam za sobą. Jedyne co mi umknęło - sprawa przy wklejaniu noska z vacu... Pamiętaj, żeby zdjęć trochę plastiku z wewnętrznej strony kabiny przy oknach noska. Byłem tak zajęty dopasowywaniem, że nie zauważyłem, że po sklejeniu grubsza warstwa plastiku w miejscu odcięcia jest widoczna z zewnątrz przez vacu okienko. Oczywiście jeżeli wybierzesz nosek plastikowy problem znika. Reszta robi się cud miód malina.

 

A farby są zarąbiste tylko pamiętaj o podkładzie na plastik i metal.

 

Tak, tak wiem już doczytałem o podkładzie:) ale bardzo dziękuję za ostrzeżenie.

Tą twoją "połowę drogi" można gdzieś obejrzeć? chętnie rzucę okiem

 

Bardzo ciekawy "psi" temat , ale całkiem serio to jestem bardzo ciekawy co Ci z tego wyjdzie, bo śmigłowiec niczego sobie. A tak w ogóle to zacząłeś już coś? Wrzucisz jaką fotorelację?

 

Będzie wszystko, tylko tak jak napisałem na wstępie, muszę troszkę dokumentacji zdobyć do wnętrza.

O ile nie ma problemu z wyglądem zewnętrznym, to te policyjne Kanie mają troszkę inny środek :(

Ale dostałem wczoraj sporo fotek od forumowiczów ( tu PODZIĘKOWANIA dla tych co pomogli )

i dziś prawdopodobnie dzielnie zasiadam do robótek "małe jest piękne" i z tym przeświadczeniem

ruszam do boju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Słowo się rzekło, sprawa się rypła a kobyłka u płota...

 

Pierwsze cięcia i nawet pasuje

P1100880.JPG

 

P1100887.JPG

 

Nie byłbym sobą, gdybym coś nie przerobił

 

P1100883.JPG

 

Na razie tylko na plastrach ale i tak zgrabnie wygląda

 

P1100889.JPG

 

Niestety nie mam dobrych warunków oświetleniowych, więc niektóre zdjęcia są ciemniejsze ( nocka ) :(

za co przepraszam

 

a i jeszcze u-boat

 

P1100888.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo się Karkonoszach byczę na wakacjach więc nic nie wrzucę Jak chcesz robić wnętrze to zalecam części PE Parta do Mi-2.

....jesteś u mnie w Karpaczu może....czy Szklarska Poręba?

 

normalnie jak oferta biura podróży

 

Chwilowo się Karkonoszach byczę na wakacjach więc nic nie wrzucę Jak chcesz robić wnętrze to zalecam części PE Parta do Mi-2.
[

nie mam, poza tym kaniuchna jest trochę inna :( ale damy radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.