Skocz do zawartości

MiG-21 MF Ethiopian (Eduard 8231) 1/48


Jamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w moim pierwszym wątku lotniczym, w którym wykonam znanego wszystkim miga 21 w dość rzadko spotykanym malowaniu etiopskich sił lotniczych. Dodatki w skromnej ilości tylko rurka pilota od Mastera i kalki od R.V. Aircraft.

1.JPG

 

2.jpg

 

Liczę na Waszą pomoc w wykonaniu tego moim skromnym zdaniem najpiękniejszego samolotu odrzutowego świata.

 

Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tydzień miałem zawalony więc niewiele porobiłem. Tak wygląda na dzień dzisiejszy mój pierwszy Mig w wersji wraku. Mam nadzieję, że ten wyjdzie trochę lepiej.

3.JPG

 

Na początek fotel. Na wszystkie zarzuty odpowiem, że wychowałem się na pancerce.

4.JPG

 

5.JPG

 

Przednia komora podwozia.

6.JPG

 

7.JPG

 

Trochę kolory przekłamane.

8.JPG

 

Z wnęk podwozia głównego usunąłem imitację okablowania. Spróbuję przy pomocy drucików ją odtworzyć i trochę dodać to co Czesi pominęli.. Jak ktoś ma zdjęcia wnęk, chętnie przygarnę.

9.JPG

 

Ze starej golarki zrobiłem sobie mieszadełko daje mi to -10 do respektu, bo nie markowe z zagranicznego sklepu.

10.JPG

 

Jednocześnie powstaje diorama do Paladina.

11.JPG

 

Jak i jego starszy braciszek.

12.JPG

 

Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę do przodu. Ładnie widać jak nie do końca udało mi się zgrać kolor blaszek z resztą.

13.JPG

 

Nie miałem kulek ołowianych, więc użyłem śrubek jako obciążników.

15.JPG

 

14.JPG

 

Przy odpowiednim dociśnięciu nie będzie widać słynnej szpary.

17.JPG

 

16.JPG

 

18.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na Waszą pomoc w wykonaniu tego moim skromnym zdaniem najpiękniejszego samolotu odrzutowego świata.

 

Ja dodam że moim skromnym zdaniem najpiękniejszy jestm F-14 Tomcat ale o gustach się nie dyskutuje. Będę śledził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pierwsze wziuuuu.

19.JPG

 

Uzbrojenie jakie dostanie mig: pod kadłubem zbiornik 490l., na wewnętrznych pylonach osim bomb FAB-100 a na zewnętrznych wyrzutnie rakiet niekierowanych UB16.

20.JPG

 

Odechciało mi się układania kabelków we wnękach, więc kupiłem żywiczny wyrób eduarda.

21.JPG

 

Kołka ukończone.

22.JPG

 

23.JPG

 

Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba Twoje podejście do tego modelu ja co prawda fotel zostawiłem na koniec to zacząłem wlaśnie od wklejania rych wężyków i innego badziewia; ogólnie uważam że model skleja się bardzo przyjemnie; też wybrałem egzotyczne malowanie także będę czkał z niecierpliwością na pierwsze efekty malunków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zdaje się, że ktoś nie zapłacił za domenę picasa2html, więc zostałem niestety .zmuszony do wykorzystania photobucketa. Koniec gadania czas na zdjęcia. Na pierwszy ogień poszły wnęki hamulców aerodynamicznych.

25_zpsfb6da190.jpg

 

26_zps54d66c5a.jpg

 

27_zps0af5a0e6.jpg

 

28_zps90ce9bb7.jpg

 

Garb, statecznik i pierścień wlotowy zostały przyklejone i zaszpachlowane.

29_zps8ce9270b.jpg

 

Widoczne szpary miedzy połówkami kadłuba zostały zaszpachlowane przy pomocy CA.

30_zps4a4488cf.jpg

 

Czas na skrzydła.

31_zps539e91d3.jpg

 

Uzbrojenie podwieszane już pomalowane. W rzeczywistości kontrast na zbiorniku jest mniejszy, trochę aparat mi go podbił.

32_zps12622301.jpg

 

Ostatnio zacząłem robić próbki z posiadanych farbek i odkryłem, że Vallejo 808 Blue Green ładnie pasuje do blaszek edzia.

33_zps3762fc45.jpg

 

I tu taka mała odskocznia malowana z ręki co niestety widać.

34_zpsd1b33bca.jpg

 

Pozdrawiam Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przykładowo MBD-3 z 4x FAB-100 każda i UB-16 ale bez PTB-490 za to z przyspieszaczami rakietowymi poszło by w powietrze? Czy tylko P 50-75 na MBD jeśli UB-16 jako drugie podwieszenie?

 

A co do kolorów, to w internetach widziałem nie raz niebieskie bomby, na zdjęciach gdzieś kiedyś zdaje mi się, że też, nie wiem, czy nie przy okazji Su-22:

 

http://www.dunarit.com/en/aviationbombs/aviation-bombs-ofab-100-120-high-explosives-fragmentation-bomb.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG-21 ma maksymalny udźwig 1000kg bodaj, więc jeśli nie było to przekraczane w jakiś nadzwyczajnych okolicznościach, to mogę Ci podesłać dwie sztuki OFAB-100-120, bo taka konfiguracja na pewno występowała w przyrodzie.

 

 

Wielkie dzięki za info. Użyłem tutaj żywicznych bombek edzia a Ty zapewne masz plastikowe więc sorry ale odpada. UB-16 idzie w odstawkę ale podwieszę dwie rakiety R3S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich. Co do uzbrojenia podwieszanego postanowiłem, że będzie to zbiornik 490l, bomby na wewnętrznych pylonach i dosłownie nic na zewnętrznych. Poczyniłem mały postęp przyklejając skrzydła wraz z wnękami głównego podwozia.

37.JPG

 

Poprawiłem zbyt płytkie nity i zaszpachlowałem małą szczelinę na przejściu skrzydło kadłub.

38.JPG

 

Tutaj widoczne wnęki muszę jeszcze trochę pobawić się washem.

39.JPG

 

Tutaj ładnie widać jak dałem dupy z kolorkiem. Dobrze, że kabina będzie zamknięta.

40.JPG

 

41.JPG

 

A na zakończenie widok na nawiercone coś.

42.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.