Skocz do zawartości

F-14D "Tomcat" \\ Hasegawa \\ 1:48


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

 

Żeby nie było, że tylko się czepiam a sam nie chcę przyjąć krytyki na klatę zakładam warsztatowy wątek z F-14. Ma on już swoją historię. Jest to mój pierwszy samolot po 30 latach nic nie robienia lub okazjonalnego robienia samochodów No ale w końcu się przemogłem Miałem model od HB i zacząłem grzebać w relacjach, zdjęciach, etc. Pogrzebałem i wyszło na to, że trzeba robić model z Hase, a HB kanibalizować ewentualnie Zamówiłem więc w ubiegłym tygodniu to pudełko: http://www.plastmodel.pl/p/17/2157/hasegawa-pt12-f-14d-super-tomcat-cvw-4-1-48--skala-1-48-modele-samolotow-wojskowych.html. No i trochę dodatków:

 

1. Aires F-14D cockpit

2. Aires F-14D exhausts

3. Aires wheel bay

4. Wheeliant F-14B/D weightened wheels

5. Quickboost FOD covers

6. Wolfpack Design F-14 Bombcat conversion set

7. Wolfpack Design F-14 Fuel Tanks and pylons

8. Wolfpack Design F-14B/D Tomcat OIF update set

9. Wolfpack Design F-14D SJU-17 NACES ejection seats

10. AMUR Reaver Wing gloves

11. HADmodels F-14B/D upgrade set

12. Crossdelta F-14 anti-skid/formation lights

13. Steel Beach Wing bladder

14. Steel Beach Strakes

15. Steel Beach F-14D Chin pod

16. Metal pitot & AoA

17. Dreammodel F-14D Detail set

18. Eduard NACES detail set

19. Eduard Brassin AIM-9L/M Sidewinder

20. Eduard Brassin AIM-7M Sparrow

21. Eduard Brassin GBU-24

 

Jak na razie bawię się kabiną, co daje sporo radochy bo żywiczne lotnicze kabiny to dla mnie praktycznie nowość. Na tę chwilę wielkiego progresu nie ma ale czekam na resztę i przymierzam co się da

 

002KabinaAire_zps2da2d5e8.jpg

 

003KabinaAire_zps7b5208f9.jpg

 

004KabinaAire_zps3fcc18d0.jpg

 

Przy okazji jakby się ktoś bawił zestawem Airesa niech nie obcina tego co zostało zaznaczone na czerwono (a tak to wygląda jakby trzeba było). Należy jedynie ten naddatek zeszlifować od zewnętrznej strony i później dopasować minimalnie podpiłowując od dołu.

 

Pozdrawiam

 

001KabinaAire_zps3f85c57e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O kurde patrząc na ilość dodatków oraz to że masz model z Hase, musiało to troszkę kosztować.

W jakim malowaniu masz zamiar go robić ??

 

 

Co do malowania nic nie jest jeszcze przesądzone. Szukam czegoś mało "zgranego", bo czaszek i kotów mam dość. Malowanie (oprócz napisów eksploatacyjnych) chce zrobić z szablonów, więc jest pełna dowolność, a wszelkie podpowiedzi mile widziane ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania nic nie jest jeszcze przesądzone. Szukam czegoś mało "zgranego", bo czaszek i kotów mam dość. Malowanie (oprócz napisów eksploatacyjnych) chce zrobić z szablonów, więc jest pełna dowolność, a wszelkie podpowiedzi mile widziane ...

 

 

 

Więc może "Thief of Baghdad" albo "Camel Smoker" (jedyny problem to wersja, bo to akurat "B")? Jak szaleć to szaleć :

 

F-14ThiefofBaghdad_zps0c08b1d7.jpg

iso-8859-2BWzAwNV0uSlBH_zpseae38e59.jpg

file.php?id=553816&mode=view

iso-8859-2BWzAwNF0uSlBH_zpsc2d2ca0b.jpg

 

Kalki robił TwoBobs (nie wiem jak z dostępnością):

 

01.jpg

 

Z wersji "D" - może ten VF-11...

F-14DVF-11desertcamo_zps8de56704.jpg

 

... albo VX-30:

 

aImage15.jpg

NF14D_VX030_200_163416_001.jpg

 

Kalki:

http://www.ebay.com/itm/Fightertown-48008-1-48-F-14D-Tomcat-VF-31-Tomcatters-VX-30-Bloodhounds-/380993200989?pt=Model_Kit_US&hash=item58b4f6e35d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Dzięki! A coś do czego kalkomanie nie istnieją?

 

 

Chyba jeśli chodzi o wersje D to nie ma takiego malowania Ciekawsze nietypowe kamo maiły wersje A. Tam szybciej by się coś znalazło. Ja bym się pokusił o tego piaskowego VF-11. Skoro masz zestaw PT-12, więc kalki możesz wykorzystać, a przy malowaniu to już pole do popisu że hoho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, z unikalnymi malowaniami Tomcatów D jest o tyle problem, że było ich jedynie 37, więc temat jest dość dobrze zgłębiony. Ten VX-30 Salty Dogs jest ciekawy. A może Vandy 1 - czyli czarny z króliczkiem Playboya?

 

Dodam, że ten VF-11 ma malowanie takie jak w pudełku Hasegawy, a na nie nałożona jest przez obsługę (czasami samych pilotów!) farba wodna. Taka niemal zwykła plakatówka. Stosowali taki zabieg na dzień przed ćwiczeniami, w ramach przygotowań do rejsu. Model w takim malowaniu byłby sporym wyzwaniem, ale zrobienie takiego malowania dobrze - zgodnie z rzeczywistością - mogłoby oznaczać, że oglądający model mogliby, nie znając genezy malowania, zarzucać niestaranność wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

 

Czemu ja mam"D" a nie "A" albo "B" Piszcie, piszcie. Pilnie czytam i myślę - czarny nie wchodzi w grę ... Idealny byłby jakiś "szary" do którego są zdjęcia. Wcale nie musi być jakiś bajerancki - te robi większość. No i nie musi być do niego kalek - pomaluje się jakoś

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, wiem że marudzę i takie tam... Ale czy naprawdę nie ma zwykłego, szarego Kota w wersji D latającego z jakiegoś lotniskowca, który nie ma żadnych bajerów, rowerów i jest do niego trochę zdjęć? Zwykły samolot operujący w zwykłych misjach, ze zwykłej VF... Taki Kot, co to modelarze mają go gdzieś bo się w oczy nie rzuca, a w realnym życiu dużo dał z siebie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz go na zdjęciu powyżej. Jedynie stateczniki były w tym przypadku przemalowane ze standardowych VF-31 z Felixem. W tym samolocie Rovera nie było. Ten system mieli chyba tylko w VF-213. Ale najzwyklejszy, to ten VF-11 z malowania pudełkowego. Nie musisz specjalnie kalek szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby trafić jakiegoś F-14 bez żadnego malunku na stateczniku to się chyba nie da.

Da się - tyle że A (tak na szybko, w domu jeszcze bym coś znalazł):

 

36615d1399649555-air-superiority-scheme-f-14-keith-ferris-camouflage-2.png

4911479804_f6bc4470e0_z.jpg

f-14avx-4heater-ferric4dv3.jpg

VX-4brown-greencamo_zpsbf3e6c18.jpg

F-14AVF-2gray2camo_zps6d2bf2e9.jpg

F-14Ared32_zpsc7a7430a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felix to (chyba) oficjalne godło VF-31, więc pewnie wszystkie maszyny z tego dywizjonu mają ten malunek na ogonie ;)

 

200px-Felix_VF-31_logo.svg.png

 

@moralezz - ale autorowi o szare malowanie chodziło. Skrót myślowy z mojej strony. Co nie zmienia faktu, że kłócił się nie będę, bo są tu ludzie większą wiedzą ode mnie w tym temacie.

 

 

edit:

Fotoalbum VF-31 na airliners.net

 

Powinno się przydać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@moralezz - ale autorowi o szare malowanie chodziło. Skrót myślowy z mojej strony. Co nie zmienia faktu, że kłócił się nie będę, bo są tu ludzie większą wiedzą ode mnie w tym temacie.

 

W porządku - wyrzuć tego brązowo-zielonego i masz szare

 

Edit (tak żeby bardziej namieszać ):

 

Szary D VF-31 normalnie latający...

 

F-14DVF-31darkgraycamo_zps2daa63ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne z tej samej sesji/ćwiczeń co powyższy VF-11. Te dwa dywizjony były wtedy w jednym skrzydle. Problem z tymi malowaniami jest taki, że po jednym locie takie malowanie było zdewastowane mniej więcej w połowie, bo ta farba bardzo się łuszczyła. Takie też było założenie tych "kolorowanek", by na jeden czy dwa loty posłużyło i by udało się nieco zaskoczyć adwersarza. Nie ma zbyt wielu zdjęć niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.