Skocz do zawartości

F-16 CJ (Block 50) - Hasegawa - 1:48


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako zagorzały pancerniak postanowiłem raz oderwać się od pełzaczy i wykonać model F-16.

Doświadczenie nikłe przy latających modelach, dlatego proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów, szczególnie ekspertów w dziedzinie F-16.

 

Mały inbox poniżej

http://www.cybermodeler.com/hobby/kits/has/kit_has_06110.shtml

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na pierwszy ogień poszła figurka pilota. Jeszcze w trakcie prac. Muszę dopracować spodnie i zrobić lekkiego washa by wyciągnąć detale.

 

DSC04559_zpse48aeb69.jpg

 

Kolejne odsłony już po ukończeniu prac w kokpicie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

 

Kolejna aktualizacja.

Pilot już u siebie na miejscu.

DSC04646_zpsc40487f1.jpg

 

Teraz to co najtrudniejsze, czyli dopasowanie największych elementów.

Podpowiedzcie jak poradzić sobie z tymi szparami między skrzydłem a kadłubem?

Szpachlować dissolved putty i szlifować jak w pancerce, czy macie inne patenty na uniknięcie zniszczenia linii podziałowych?

 

DSC04647_zpsff4985ac.jpg

DSC04648_zps9a8573e8.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powod jest widoczny przy wew stronie klapy.. Kolega nie usunal nadlewki plastiku i mysle ze dlatego skrzydlo sie nie zeszlo z kadlubem. Ale widac tez straszne szpary przy polaczeniu gornej i dolnej czesci kadluba... Tu sie chyba klania brak docisku przy sklejaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powod jest widoczny przy wew stronie klapy.. Kolega nie usunal nadlewki plastiku i mysle ze dlatego skrzydlo sie nie zeszlo z kadlubem. Ale widac tez straszne szpary przy polaczeniu gornej i dolnej czesci kadluba... Tu sie chyba klania brak docisku przy sklejaniu

 

Tia... zostaje jedno - rozkleić i zrobić to porządnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powod jest widoczny przy wew stronie klapy.. Kolega nie usunal nadlewki plastiku i mysle ze dlatego skrzydlo sie nie zeszlo z kadlubem. Ale widac tez straszne szpary przy polaczeniu gornej i dolnej czesci kadluba... Tu sie chyba klania brak docisku przy sklejaniu

 

Tia... zostaje jedno - rozkleić i zrobić to porządnie!

Zgadzam sie z przedmowca w 100-u %...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był sklejony i przytrzymany taśmą tamiy.

Szkoda, że nie dałem fotki drugiej strony, która zeszła się idealnie i bez problemów.

 

Powalczę jeszcze z tym bokiem, może się będzie dało docisnąć.

 

Pierwszy model stricte lotniczy, więc weźcie to pod uwagę.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był sklejony i przytrzymany taśmą tamiy.

Szkoda, że nie dałem fotki drugiej strony, która zeszła się idealnie i bez problemów.

 

Powalczę jeszcze z tym bokiem, może się będzie dało docisnąć.

 

Pierwszy model stricte lotniczy, więc weźcie to pod uwagę.

 

Dzięki za pomoc.

 

Bierzemy Ale nadlewki no to wiesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadlewka już zeszlifowana, jednak nadal skrzydło w części która ma łączyć się z kadłubem nie przywiera prawidłowo.

 

Chyba trzeba będzie miliputem wykonać te 1mm przedłużenia.

 

Dzięki za podpowiedzi, jedziemy dalej z tematem. Kiedyś trzeba frycowe zapłacić w lotnictwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na początek małe sprostowanie, bo po czasie raz jeszcze czytając komentarze doszedłem do wniosku, że koledzy zinterpretowali fotkę z na sucho przyłożonymi skrzydłami jako że są one przyklejone na stałe.

 

Mnie rozchodziło się o to, jak radzić sobie ze szparkami w tym miejscu generalnie, bym wiedział co zrobić po przyklejeniu.

 

Dementuję te wrażenie i poniżej fotki już z przyklejonymi na stałe.

DSC04653_zpse5cace45.jpg

DSC04654_zpsecee6ec4.jpg

DSC04655_zps40731087.jpg

DSC04656_zps9e8501da.jpg

 

Dysza silnika przyłożona na sucho do zdjęcia i konsultacji w sprawie koloru.

 

Są malutkie szparki po ok. 0,5 mm przy miejscach łączenia elementów. Myślałem, by podziałać lekko szpachlówką dissolved putty lekko zalewając szczeliny i szlifując papierem.

 

Słyszałem o rozwiązaniu na CA ale ciekaw jestem waszych porad.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może na początek małe sprostowanie, bo po czasie raz jeszcze czytając komentarze doszedłem do wniosku, że koledzy zinterpretowali fotkę z na sucho przyłożonymi skrzydłami jako że są one przyklejone na stałe.

 

Mnie rozchodziło się o to, jak radzić sobie ze szparkami w tym miejscu generalnie, bym wiedział co zrobić po przyklejeniu.

 

Dementuję te wrażenie i poniżej fotki już z przyklejonymi na stałe.

DSC04653_zpse5cace45.jpg

DSC04654_zpsecee6ec4.jpg

DSC04655_zps40731087.jpg

DSC04656_zps9e8501da.jpg

 

Kolego stery wysokosci (tylne szkrzydelka) nie sa w F-16 pod katem prostym do kadluba. Stwru te sa mocowane pod katem. Jakim dokladnie to Ci nie piwiem. Niech wypowiedza sie bardziej obeznani jaki to ma byc kat

 

Dysza silnika przyłożona na sucho do zdjęcia i konsultacji w sprawie koloru.

 

Są malutkie szparki po ok. 0,5 mm przy miejscach łączenia elementów. Myślałem, by podziałać lekko szpachlówką dissolved putty lekko zalewając szczeliny i szlifując papierem.

 

Słyszałem o rozwiązaniu na CA ale ciekaw jestem waszych porad.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja nawet słowem nie wspomina nic o kącie nachylenia skrzydeł przednich czy tych z tyłu.

 

Same przeszkody przy pracy z tym modelem mam jak na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnobyć czyba tak:

http://data.primeportal.net/hangar/bill_spidle/f-16c/F-16C-87-0336-BS-4.jpg

 

Tak na modelu powinno być

http://hsfeatures.com/features04/f16cgpds_1.htm

 

Wszystko jasne, trzeba odkleić i poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.