Skocz do zawartości

F-16CJ \\ 1:48 \\ Tamiya+Edek \\ rozrywkowo


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

;o)

 

Odpoczywając od F-14, coś całkiem lightowego wprost z pudełek i innych dziwnych opakowań. F-16 CJ blok 50 z Tamki. Model znany więc nie ma go co opisywać. Lista tego co mam poniżej. Kleję wprost z opakowań. Nic już do tego „modelu” nie dokupuję oprócz sondy z Mastera. Nic nie zmieniam i nie poprawiam. Kalki zestawowe z jakimś lampartem, czy czymś „koto-podobnym”. Lecę zgodnie z instrukcją. Jednym zdaniem pudełkowa surowizna i after market.

 

- Eduard 49390 F-16CJ Block 50 undercarriage.

- Eduard 49383 F-16CJ Block 50.

- Eduard 648020 F-16CJ Block 50 engine.

- Eduard 648007 F-16 late wheels.

- Eduard 648008 F-16 late seat.

- Eduard 648039 F-16 air brakes.

- Eduard 49009 Remove Before Flight.

 

Relacja zgodnie z kolejnością instrukcji Tamki uzupełniona oczywiście o blaszki i żywice. Coś tam zrobię i wrzucam... Zobaczymy jak i co z tego wyjdzie... Komentarze, uwagi i złośliwe przytyki jak najbardziej mile widziane

 

Pozdrawiam

 

000Zestawwyj15B0ciowy_zps0f677755.jpg

 

001Wannakabiny001_zpsf897e97a.jpg

 

002Wannakabiny002_zpsaabf2d98.jpg

 

001Fotel001_zpsbd081b70.jpg

 

001Fotel002_zpsf0eb5f20.jpg

 

001Fotel003_zpscf4c725e.jpg

 

001Fotel004_zps65ebdb8f.jpg

 

001Fotel005_zps0d09e950.jpg

 

001Fotel007_zps661fff20.jpg

 

003Kad1420ubprzoacuted_zps52276e31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam.bardzo podoba mi się nowy sposób prowadzenia relacji.estetyczny i przejrzysty na F-16 się nie znam więc merytorycznie się nie wypowiem ale podoba mi się jak powstaje ten model.czy łoszowanie linii na tym etapie ma jeszcze jakieś zastosowanie po za kontrolnym ich uwidocznieniem?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.bardzo podoba mi się nowy sposób prowadzenia relacji.estetyczny i przejrzysty na F-16 się nie znam więc merytorycznie się nie wypowiem ale podoba mi się jak powstaje ten model.czy łoszowanie linii na tym etapie ma jeszcze jakieś zastosowanie po za kontrolnym ich uwidocznieniem?

pozdrawiam

 

 

Fajnie, że się podoba... Zapuszczenie linii ma swój cel... Ale jeszcze proszę o chwilę cierpliwości....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko takie wrazenie czy fotel za bardzo "lezy"? Mam jeszcze takie pytanie odnosnie fotela Edkowego... Czy z tego co widze to prowadnice fotela nie pasuja do tych fabrycznych szczelin kabiny? Pytam bo robie baaardzo powoli zestaw Tamki block25/32 adaptowany na naszego Jaszczebia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko takie wrazenie czy fotel za bardzo "lezy"? Mam jeszcze takie pytanie odnosnie fotela Edkowego... Czy z tego co widze to prowadnice fotela nie pasuja do tych fabrycznych szczelin kabiny? Pytam bo robie baaardzo powoli zestaw Tamki block25/32 adaptowany na naszego Jaszczebia...

 

 

Fotel leży i kwiczy ... Włożyłem go tylko do zdjęcia Generalnie pasuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja bardzo przejrzysta, schludna, łatwo i przyjemnie się czyta. Fotki wyraźne. Będzie się z czego uczyć, do tego może podwędzę pomysł z fotorelacją z budowy bo ten rodzaj prezentacji postępów przypadł mi do gustu. Będę regularnie śledził bo jak mam zamiar brać się za F-15E to trzeba chociaż trochę teorii liznąć bo praktyka musi przyjść z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę badziewnego urobku

 

004Komorapodwoziag1420ownego001_zpseb1630a6.jpg

 

004Komorapodwoziag1420ownego002_zps37de0836.jpg

 

004Komorapodwoziag1420ownego003_zpsf574d195.jpg

 

Cdn... ;o)

" Cusie" mogłeś zwyczajnie pocienić i powiercić otwory na wylot, a tak będziesz się męczył z tym badziewnym eduardem..

A skoro już o męczeniu. Czeka Cię mozolne szlifowanie uskoku który niechybnie powstanie przy łączeniu dwóch sekcji wlotu. Taka Tamiyowska niespodzianka. Miałem tak samo przy pierwszym efie z tamki. W następnym skleiłem ze sobą najpierw górne połówki wlotu a następnie dolne i zostało na koniec nieco łatwiejsze szpachlowanie i szlifowanie bocznych szwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Cusie" mogłeś zwyczajnie pocienić i powiercić otwory na wylot, a tak będziesz się męczył z tym badziewnym eduardem..

 

Trudno...

 

A skoro już o męczeniu. Czeka Cię mozolne szlifowanie uskoku który niechybnie powstanie przy łączeniu dwóch sekcji wlotu. Taka Tamiyowska niespodzianka. Miałem tak samo przy pierwszym efie z tamki. W następnym skleiłem ze sobą najpierw górne połówki wlotu a następnie dolne i zostało na koniec nieco łatwiejsze szpachlowanie i szlifowanie bocznych szwów.

 

Podziękował Popatrzyłem przed chwila i faktycznie jest mała kicha... No cóż trzeba będzie walczyć

 

Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.