Skocz do zawartości

Caudron Renault 714C1 Cyclone (Caudron CR.714)/1:72/ PLASTYK


Under B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W przerwach malowania Spita ( http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=46327 ) , rozpocząłem zabawę z modelem przedstawionym w tytule.

Pewnie sama nazwia firmy przeraża Was, aby wchodzić w ten temat, lecz ja myślę, że może być niezła zabawa ze sklejaniem tego modelu- produkcji polskiego Plastyka.

Jeśli chodzi o jego malowanie, to nie mam jeszcze żadnego pomysłu. Gdy na jakiś wpadnę, na pewno w tym temacie podzielę się nim z Wami.

 

 

mcpteg.jpg

 

Jeśli chodzi o wypraski, wszystko jest na zdjęciu. Widać jakiej są jakości. Niestety brakuje w nich jednej części, do której wrócę pisząc niżej.

 

 

 

n6259e.jpg

6p5ehg.jpg

 

Jak widać, instrukcja nie należy do tych najczytelniejszych.

 

 

 

103a0jr.jpg

Wcześniej wspominałem o brakującej części. Jest ona zaznaczona w instrukcji (i ramce) jako nr 6.

Odpowiedzialna jest ona za obracanie się śmigła. Muszę wpaść na pomysł, czym ją zastąpić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czy jak na drugi model to plastyk jest dobrym wyborem. Ja dużo nie robię, ale póki co nie czuje się jeszcze na siłach mierzyć z plastykiem ;) Nie mniej życzę powodzenia.

 

Nie jest aż tak źle, albo opinie na temat tej firmy są przesadzone, albo trafił mi się wyjątkowo dobry model

 

 

 

 

 

Po pierwszym złożeniu kadłuba, widzę, że jest na swoimi miejscu. Nie było problemów z jego dopasowaniem. Jedynie co będzie z nim do roboty, to dużo szlifowania i trochę szpachli po sklejeniu musiałem nałożyć na małą szparę na grzbiecie.

Owiewka nie należy do najlepszych jakosciowo. Na szczęście pasuje do kadłuba, lecz jej jakość jest strasznie słaba. Zero widoczności. Mój tata jak ją zobaczył to jego pierwsze pytanie brzmiało "coś ty z nią zrobił, że ona taka porysowana i brudna jest?!"

 

Oto pierwsze warsztatowe zdjęcia:

vii3ra.jpg

2nlrc78.jpg

vhc2li.jpg

148kpyu.jpg

2pjqd.jpg

 

 

 

 

Skrzydła też ciężko było dopasować. Będzie trzeba troszkę szpachli użyć.

 

2wc0go5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Możecie jeszcze zwrócić uwage na skrzydła, jak górne części są niedopasowane z dolnymi. Musiałem dużo szlifować, żeby doprowadzić to do jakiegokolwiek porzadku:

 

2mfabk2.jpg

dd2n1g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Plastyk jaka jest każdy widzi tyle, że kilkanaście lat temu człowiek na ich modelach uczył się modelarstwa. Życzę powodzenia w budowie. Próbowałeś wypolerować owiewkę?

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Lancaster MkI - Revell 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Twoich nerwów i jeszcze zniechęcisz się do modelarstwa. Wywal to. Żeby ten wyrób modelopodobny wyprowadzić na prostą trzeba ręki artysty, cierpliwości sakramenckiej, nerwów ze stali i samozaparcia w walce z tym badziewiem. Masz te cechy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak źle, albo opinie na temat tej firmy są przesadzone, albo trafił mi się wyjątkowo dobry model

 

Serio serio?

Nie widzisz sprzeczności miedzy powyższym a tym

Zwłaszcza że kleisz równolegle Tamiyę.

 

vii3ra.jpg

2wc0go5.jpg

2mfabk2.jpg

 

Z całej oferty ZTS, Mistercrafta i całej reszty tych śmieciarzy, kupiłeś chyba najgorszego kasztana

Spróbuj wybrać coś z oferty nowego Airfixa lub któregoś klik-klaka Hobbybossa, to proste ale bardzo ładne modele. Po co się mordować nadaremno. Co byś z tym glutem nie wyczyniał to i tak pozostanie tym czym jest...

Odstaw też te humbrolki i spróbuj malować akrylami, są przyjaźniejsze dla pędzla. Dobre są Model Mastery akrylowe a w ostateczności nieszczęsna Pactra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, brawo za odwagę.

SKlejałem ten model dawno, dawno temu, jeszcze jak byłem mały, i w sumie pamiętam, że nie zrobił na mnie

negatywnego wrażenia z powodu sklejalności, ale zapamiętałem go z racji plastiku, który był wielokolorowy,

jak by ktoś kupę rozmazał(tutaj takie wtrącenie z tych bardziej naturalistycznych:) ).

 

W każdym razie, ten model to akurat niezłe pole do trenowania szpachlowania i szlifowania. Łatwy i szybki.

Śmiało możesz nawalić(z akcentem na nawalić, a co tam) grubą warstwę szpachli, potem wziąść gruby(z akcentem na gruby:)

papier scierny i wyrzyć się na nim, nie martwiąc się o linie podziałowe:)(bo ich nie ma, więc nie bedzie ich szkoda), póżniej wypolerować drobnym

papierem, razem z szybką, bo jej już papier ścierny nie zaszkodzi;)

 

Więc z kolei mój punkt widzenia jest taki: zrobić ze schowanym podwoziem, dorobić podstawkę, pomalować(przywołane akryle są super bo nie śmierdzą,),

zakalkować i szybko brać się za następny. Ten na półce pomalowany bedzie też fajnie wyglądał.

 

Pzdr.

Jaro

 

ps.

 

W ogóle tak wspominając, to nie pamiętam, żebym za młodu zwracał uwagę na sklejalność, to chyba fora

internetowe i dostatek lepiej opracowanych modeli wyrabia taką manierę na zrzędzenie na sklejalność:)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, te radosne wżery na lewym skrzydle to Twoje dzieło (próba lakieru na bazie nitro ;-) czy radosna twórczość "Plastyka"?? Tak na serio - stan oszklenia, wyprasek, brak części zdecydowanie kwalifikuje ten "model" do reklamacji, tudzież zasilenia osiedlowego pojemnika z odpadami (najlepiej tymi radioaktywnymi, jeśli takowy posiadacie). Skandalicznie wykonane g... Na wiadomym portalu aukcyjnym można bez większego trudu kupić stare edycje tego modelu (Heller i wczesne klony) w cenach podobnych do tego "nowego plastyka", które umożliwiają wykonanie czegoś podobnego do CR.714, ty trafiłeś na wyjątkowego szrota ...

Pozdrawiam i życzę samozaparcia ... ale raczej nie przy tym czymś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Wcześniej wspominałem o brakującej części. Jest ona zaznaczona w instrukcji (i ramce) jako nr 6.

Odpowiedzialna jest ona za obracanie się śmigła. Muszę wpaść na pomysł, czym ją zastąpić …

Jeśli ośka śmigła (część numer 5) jest dostatecznie długa to możesz ją nadtopić lekko rozgrzanym śrubokrętem tworząc grzybek.

Innym rozwiązaniem jest wycięcie plasterka z pozostałych po modelu ramek i wywiercenie w nim otworu.

 

Powodzenia! Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej skopać pięć modeli Plastyka, testując na nich swoje umiejętności, niż jeden model za grubą kasę. Czytaj porady bardziej doświadczonych kolegów, sprawdzaj technikę na marnych modelach nie martwiąc się przesadnie o koszty. A potem, gdy poczujesz się już pewnie i coraz mniej będzie krytycznych uwag, kup coś porządnego i wykorzystaj wszystko, czego się nauczyłeś majstrując w badziewiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wybrać coś z oferty nowego Airfixa

Nieznacznie droższy, bo za ok. 20 złotych, a należący do nowej generacji modeli, które są naprawdę godne polecenia dla każdego.

Problem tylko taki, że trzeba wiedzieć, które modele są nowe, a które tylko w nowych pudełkach:))

 

Ten Caudron to kopia francuskiego modelu f. Heller. Początkowo wydany przez spółdzielnię Reflex, gdzieś w końcu komuny.Oryginał jest trochę lepszy, na pewno ma zupełnie dobre szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja owiewka z Plastyka chyba jest dobrej jakości na moje szczęście

Pewnie dlatego, że to nie jest oryginalny wytwór Plastyka. Tego Thunderjeta produkowała wcześniej firma Inplast, dopiero potem wziął go Plastyk, Mastercraft i inne takie.

 

Under B, jeśli mogę coś doradzić, zanim zaczniesz sklejać części oczyść je z nadlewek i końcówek kanałów wlewowych, oszczędzisz sobie roboty i nerwów później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajcie, że od razu do kosza na śmieci powinienem to wywalić. Myślę, że bardziej mnie ten model czegoś nauczy, jak strace nad nim cierpolwość. Ja akurat jestem cierpliwy do takich rzeczy i nawet taki model mnie nie denerwuje, tylko uspokaja Jedna połowa jest za tym, żeby go wywalić, a druga, żebym coś z niego zrobił i potrenował. Pewnie tak zrobię! A jeśli moja magiczna cierpliwość skończy się na tym modelu, to zawsze będzie jakiś złom do kolekcji lub sprawdzania czy farba dobrze rozcieńczona

 

 

 

co do brakujacej części.

wyglada na zwykłą plastikową tulejkę.

kawałek ramki wtryskowej ,szlifujesz na równo,wiercisz wiertełkiem otwór i po zabawie....

Nie mam wiertarki i cienkiego wiertła, ale powoli wiem co mogę zrobić. Mam jeszcze gumki od śmigła z poprzedniego modelu tamiya. Lecz nie wiem czy je chcę marnować na ten model...

 

 

Próbowałeś wypolerować owiewkę?

Nie, nawet nie wiem jak to zrobić

 

Hej, te radosne wżery na lewym skrzydle to Twoje dzieło (próba lakieru na bazie nitro ;-) czy radosna twórczość "Plastyka"??

Plastyka niestety

 

Spróbuj wybrać coś z oferty nowego Airfixa

Nie są to tanie modele. Ponad 30zł kosztują w sklepach w Warszawie (na allegro z wysyłką wyjdzie tak samo), ale pomyślę o nim. Może ktoś wie, gdzie dostanę dosyć "tanio" Airfixy?

 

Under B, jeśli mogę coś doradzić, zanim zaczniesz sklejać części oczyść je z nadlewek i końcówek kanałów wlewowych, oszczędzisz sobie roboty i nerwów później.

Właśnie tak robiłem przy pierwszym modelu, nie mam pojęcia dlaczego mi to umknęło teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór zawsze możesz zrobić rozgrzana szpilka , gwoździem , itd. Do szlifowania bardzo dobre są pilniki kosmetyczne (podbieram żonie). Z czasem uzbierasz narzędzi.

 

Dobry sposób, wypróbuję. A co do pilniczków kosmetycznych to moje główne narzędzie do szlifowania wraz z papierem ściernym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wiertarki i cienkiego wiertła,

 

Wiertło fi 1mm w najbliższym "żelaznym".

U mnie na wsi, taka przyjemność kosztuje 1zł 20gr.

jako wiertarki możesz użyć kawałka ramki lub oprawki nożyka modelarskiego np. Excel za ok 9zł 50gr

 

Próbowałeś wypolerować owiewkę?

 

Nie, nawet nie wiem jak to zrobić

Nie wypolerujesz choćbyś przetarł na wylot , bo to "oszklenie" ma skazy w masie tworzywa.

 

Może ktoś wie, gdzie dostanę dosyć "tanio" Airfixy?

 

Sklep warszawski

http://www.martola.com.pl/pl306/produkty52132/hawker_hurricane_mk_i_new_tooling

 

Fajny sklep, gdzie od razu można zobaczyć co się kupuje

http://www.mojehobby.pl/products/Focke-Wulf-Fw190A-8-2913781.html

 

Wspomniane składanki HobbyBossa

http://www.mojehobby.pl/products/Dewoitine-D520.html

 

Ładne modele można z nich zrobić, bez zbędnej i bezsensownej pracy.

 

Pojęcie taniości jest dosć względne. Istnieje pewna granica, poniżej której kończą się modele, a zaczynają zwykłe śmieci.

 

I jeszcze w celach motywacyjnych

3024_8-auto_downl.jpg

Nie jest to wprawdzie Plastyk a RS Model, ale ma wspólnego przodka Hellera.

Pracuj cierpliwie i wytrwale, aby efekt twojej pracy był jak najbardziej zbliżony do motywatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachla, szpachla, szpachla i papier ścierny. Użyj samochodowej dwu składnikowej jest twardsza od modelarskiej i można szpachlować większe szczeliny. Tak naprawdę to masz do wyprowadzenia ze szpachli cały profil kata natarcia skrzydeł i spod kadłuba. Nadal nie pousuwałeś nadlewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie pousuwałeś nadlewek.

Dlatego, ze są to takie cieniutkie plastikowe dzyndzelki, których nie mogę zeszlifować, tylko raczej wyciąć. Nóż kuchenny może być za słaby, dltego muszę kupić skalpel albo ewentualnie nożyk tapeciarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko odnośnie malowania- chciałbym pomalować samolot ten w barwach 1/145 Dywizjonu Warszawskiego. Niestety nie mam za bardzo obszernej wiedzy na ten temat i nie wiem jak go pomalować, aby wyglądał autentycznie. Ma ktoś może jakiąś wiedzę na ten temat i dysponuje jakimś kolorowym zdjęciem (np. jakiejś repliki, jeśli taka istnieje) malowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.