Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk. IIC 1:72 - Revell


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trudno wyczuć co to za kolor, ale nie wygląda to dobrze, chociaż zdjęcia może i mocno przekłamują. Wrzuć sobie na googla "hurricane interior colours" i porównaj sam.

Tablicę przyrządów warto było pomalować przed nalepieniem kalki. Przy odrobinie pecha będzie te jasne krawędzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że tej tablicy i tak nie będzie widać :\ Mam nauczkę na przyszłość.

To kolor Valejo Air 71.092, pomyślałem że się nada (jest trochę jaśniejszy niż na fotkach) bo nie miałem takiego, jak Revell sobie życzył. W razie czego zmyję tą farbę.

 

Powodzenia. Kiedyś też go kleiłem

Może zapodasz zdjęcie? Żebym miał się na czym wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. Kiedyś też go kleiłem

Może zapodasz zdjęcie? Żebym miał się na czym wzorować.

 

Ehhh... moge pokazać ale skleiłem go w wieku 8lat i pomalowałem na odwal się owiewka cała była uklejona klejem i wgl ale moge zdjecie dac ale nie dzisiaj bo lezy model w warsztacie a nie mam kiedy tam iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kabatmixa: W jakich proporcjach mieszałeś farby do dolnych powierzchni?

 

Dokładnych nie pamiętam już Poprostu oglądałem sobie zdjęcia Hurricane'ów w podobnych malowaniach i na podstawie tego starałem się zmieszać kolor. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak przygotowujecie farby Pactry do malowania aerografem? Jakoś trzeba je rozcieńczać, czy prosto z puszki do aero?

Będe wdzięczny za pomoc

 

Ja używam do rozcieńczania wódki , słyszałem że dobra do tego jest też woda destylowana

Może warto zerknąć do tematu o farbkach i rozcieńczaniu? http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=104&t=16360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi.

 

Tymczasem narodził się problem, w miejscu szpachlowania łączeń skrzydło-kadłub powstały mi jakieś dziwne rowki, mam nadzieję że te fotki przybliżą Wam temat:

zdjeciehurrican.png

hurrican2zdj..png

Co mam z tym zrobić? Zostawić tak jak jest i malować, czy szpachlować i szlifować tak długo aż te rowki znikną?

Pozdrawiam:snajper:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak przygotowujecie farby Pactry do malowania aerografem? Jakoś trzeba je rozcieńczać, czy prosto z puszki do aero?
Na wszelki wypadek sprawdzę. Pactry są w słoiczkach, a nie puszkach?

 

Prosto ze słoiczka są za gęste i zakleją dyszę. Truizm powtarzany tu wielokrotnie — skoro „mierzysz” lepkość „na oko” to ma być taka jak mleka ze sklepu. Powiedzmy 3,2%.

Czym rozcieńczać ci już podpowiedziano. Dość kompletnej wypowiedzi udzieliłem kiedyś w przeszłości. Miłego czytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rowki szpachlować i szlifować tak długo aż znikną.

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

MiG-21 Bis - Zvezda + blchy Part + rurka Master Model + fotel Pavla 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu występują linie podziału owiewki połączenia skrzydła z kadłubem i jako takie powinny zostać uwzględnione na modelu. Inna sprawa, iż po czystym montażu, pozostają zbyt szerokie dlatego są 3 metody rozwiązania problemu:

odtworzenie ich na nowo po szpachlowaniu;

odmaskowanie całej owiewki i pokrycie jej Surfacerem;

lub sposób który sam stosuję , boczne uzupełnianie szczeliny i stopniowe spasowanie (pracochłonne)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam z tym zrobić? Zostawić tak jak jest i malować, czy szpachlować i szlifować tak długo aż te rowki znikną?

 

Szpachla podczas schnięcia w szerokich szczelinach ma tendencje do zapadania się. Jak już powierzchnię masz oszlifowaną nałóż punktowo szpachlę w te szczeliny, zostaw do wyschnięcia i znów przeszlifuj. Raz czy kilka razy tę czynność powtórzysz i powinno być ok.

 

A jak to teraz pomalujesz to te wklęsłości na pewno będą widoczne spod farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.