Skocz do zawartości

F4-F3 Wildcat Hobby Boss 1/72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Taki model na szybko, żeby pobawić się i potrenować malowanie. I może jeszcze dopasowywanie figurek ,-)) Ale to później.

Nad sklejaniem dwóch elementów (skrzydeł i kadłuba nie ma się co rozwodzić ,-))

Malowanie na razie wygląda tak :

 

8152afd762a7f14f.jpg

 

e861e4f63edda2d4.jpg

 

cb3402c68847ea96.jpg

 

3ef3fe205eb079c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienie narzędzia.

1. Rozcieńczona farba w jasno-niebieskim kolorze, oleje, ołówek, papier ścierny, ściereczka matującą itp ,-)))) Pełna improwizacja.

Ołówka użyłem do podkreślenia linii podziału na ciemno. I to było fajne, bo trudno przy tak różnych technikach panować nad tym co w te linie wpłynie. A w kilku miejscach czułem, ze linie powinny być podkreślone na ciemno.Rozcieńczonej farby(bardzo rozcieńczonej) o kolorze o dwa tony jaśniejszym od głównego koloru, do przebarwień na liniach podziału i krawędziach natarcia. Ogólnie chciałem uzyskać efekt zmęczonego służba egzemplarza. Taka wprawka przed robieniem F4U Corsair z birdcage ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model.Gratuacje!! Mam tylko jedno pytanie: Czy częśći były w ramkach czy kadłub był już zlozony??, bo ja kupiłem z tej firmy Messera i kadłub był złożony.Pozdr. i wesołych,zdrowych swat i szęśliwego nowego 2015 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub to jedna część, skrzydła druga. + dwa stateczniki ,-))))

Jako szczęśliwy zlepiacz już któregoś Hobby Bossa, podpowiem, że kluczem jest ocięcie kołków montażowych pomiędzy tymi dwiema zasadniczymi częściami. Wtedy wszystko w miarę pasuje i lekko się składa. Z kołkami jest gorzej. Dotyczy to chyba wszystkich Hobbybosów robionych w tym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakiś prosty model bez dodatków. Zrób go w konfiguracji lotnej. Bez podwozia. Tak, żeby cie nie wciągnęło dłubanie. I najlepiej wcześniej poprzeglądaj zdjęcia i wybierz sobie jakiegoś brudasa. Najlepiej Greka. Jakiegoś Phantoma, czy coś takiego. A potem zlep. Zabezpiecz kabinkę i do zabawy ,-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tak staram się robić na każdym moim modelu.

Na razie nie planuję żadnej maszyny która wymagałaby aż takiego brudzenia, mój Draken będzie stosunkowo czysty bo to czyste maszyny.

Pomyślimy o tym gdy zacznę robić jakiegoś "szaraka", a mam coś takiego teraz w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle efekty malarskie przednie, choć może niezbyt jestem przekonany do ich skali

Sam modelik całkiem fajny jak na HB, jeśli pominąć fakt, że według chińczyków wersja F3 od F4 różniła się tylko malowaniem, co niestety nie jest prawdą (F3 miała tylko 4 kaemy i nie miała składanych skrzydeł). Mocno, niestety razi niezaszpachlowana szpara na połączeniu skrzydeł i kadłuba i grubaśny maszt anteny. Poza tym super.

Czekam na kontynuację Komety. Długo już czekam...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za komentarze. Radek D , świetnie wychwyciłeś mankamenty. Mnie jeszcze wkurzają szare pasy na ogonie. Ale jak napisałem to to model na szybko. Treningowa powierzchnia malarska. Radku B7 Grace ... No cóż , jak na niego czekasz, to biorę go na warsztat ,-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się niezmiernie, że Aichi wraca na warsztat - sam właśnie stałem się jej posiadaczem razem z Jill tego samego producenta - taki mały świąteczny prezencik

Jeszcze w temacie Wildcata - czy pozycja gwiazdy (poziom ramion) nie powinna być równoległa do osi podłużnej samolotu? Coś mi tu nie pasuje.

Oj, chyba zamiast marudzić powinienem wyciągnąć swojego FM-2 z pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pozycji kadłubowej gwiazdy. Kadłub jest tam tak pękaty, ze trudno znaleźć położenie w którym nie miałoby się poczucia, ze gwiazda jest przekrzywiona ,-)) Pewnie mogłem to zrobić lepiej. W każdym razie natrafiłem na realne trudności ,-))Gdyby zrobić zdjęcie idealnie z buku, gwiazda byłaby w miarę w poziomie ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton tak jak większość Twoich modeli bardzo mi się podoba, w tym przypadku jestem na nie. Patrząc na niego mam wrażenie jakbym oglądał rysunek zrobiony mokrymi pastelami, głównie przez pasy na sterze kierunku, dodatkowo to wrażenie pogłębia odcinający się napis F4F-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ster kierunku wkurza mnie tak samo jak ciebie. Zastanawiam się nad jakimś sposobem przemalowania drania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem paski na ogonie. Wyciąłem sobie z kalki białe paseczki i nalepiłem na ogonek. Wyszło nieźle ,-))

 

7107b3333da610f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.