Skocz do zawartości

Kyushu "Shiden Kai" Hasegawa 1/72 SF


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Po zrobieniu zwykłego Shindena, którego jedynym elementem SF było malowanie, postanowiłem zrobić jego odrzutową wersje. Bo należy wiedzieć, ze samolot ten był projektowany jako odrzutowiec, jedynie problemy z silnikiem spowodowały, ze oblatano go w wersji śmigłowej. Ja oczywiście poszedłem o krok dalej, i postanowiłem zrobić wersje "dojrzałą". Dopracowaną.

 

269e3d73825212a0.jpg

 

A to pierwsze szkice :

 

6229acbb51b27034.jpg

 

 

2d5465dbe9efdb09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9d0bcd6ad2b7ac4c.jpg

zastanawiałem się nad przerobieniem wlotów powietrza . Mam zapasowe od Skyhawka, ale chyba zostanę przy oryginalnych. Maja styl. Natomiast kusi mnie przerobienie kabinki na kabinę od Miga 19. Mam taką ,-))

Zastosuje tez większe stery kierunku i większe przednie stateczniki. W sumie w układzie kaczka, przednie stery pracują trochę inaczej, i ich większa powierzchnia dodaje siły nośnej przy starcie i nie tylko.

Podwozie oczywiście będzie krótsze.

Uzbrojeni - rakiety na końcach skrzydeł i działka. Nie wiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że czeka Cię sporo przeróbek więc zapowiada się ciekawie Czy powstał jakiś płatowiec przeznaczony do zabudowy silnika odrzutowego czy pozostał tylko w fazie projektu?

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powstał jakiś płatowiec przeznaczony do zabudowy silnika odrzutowego czy pozostał tylko w fazie projektu?

 

Zdaje się to zdjęcie jest przyczyną całego zamieszania:

 

J7W1_1.jpg

 

Uważa się, że jest to J7W1 - bo jest, jak widać bez silnika ponoć przygotowywany do montażu odrzutowej jednostki napędowej. Prawdopodobnie silnika Ne-20, lichego z resztą, który z pewnością nie poradziłby sobie. Ne-230? nic z tych rzeczy - za duży.

 

To Twój model i możesz z nim zrobić co zechcesz, tak jak ja zrobiłem co chciałem z moim. Zakres prac jaki sobie nakreśliłeś w zasadzie na bazę wyjściową pozwala wybrać praktycznie dowolny zestaw. Może warto przy projekcie mniej lub bardziej SF pozostawić jakieś stadium realizmu. Pomyśl o wybraniu bardziej tego kierunku:

 

Shinden-sideview.jpg

 

lub:

 

p1.jpg

 

Bo chyba na razie idziesz w tam - SF(PL) jako żywo:

 

x7jq.jpg

 

pzl230f-skorpion-001-preserved-varsava-babice-epbc.jpg

 

Żeby nie było, że Cię zniechęcam, buduj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powstał jakiś płatowiec przeznaczony do zabudowy silnika odrzutowego czy pozostał tylko w fazie projektu?

 

Zdaje się to zdjęcie jest przyczyną całego zamieszania:

 

J7W1_1.jpg

 

 

Właśnie wydawało mi się, że gdzieś kiedyś widziałem to zdjęcie, chyba w jakimś numerze Nowej Techniki Wojskowej - historii.

Tak czy owak będzie ciekawie bo i zakres przeróbek jest znaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś tam poskrobałem

To chyba czwarta wersja stateczników pionowych. I chyba pierwsza, która mi sie podoba.

Teraz strugam stery głębokości.

Samolot to myśliwiec przechwytujący o napędzie odrzutowo-rakietowym.

 

60c2df5383a35ed4.jpgWymysliłem sobie, ze umieszczenie sterów kierunku na końcach być może spowoduje, ze stery mogą działać jak spojlery o ile będą wychylane na zmianę. . Kiedy na przykład wychyla się prawy w prawo, to zwiększa efekt poprzez opór powietrza. Tak sobie wymyśliłem ,-))

 

a6cc13d6396fe1da.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąskie wloty to oryginał. Nie są takie super, bo nie oddzielają warstwy przyściennej ,-)). Miałem co prawda dwa komplety bajernych wlotów od A-4 i Mirage, ale doszedłem do wniosku, że te są fajne. Charakterystyczne ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda interesująco. Chcesz go zostawić alu czy nakładasz jakąś zielenie? Bo srebrnego już masz. "Odrzutowo-rakietowy" nie chciał bym żeby mi coś takiego nad domem latało. Dla podparcia pomysłu powiem że Kikka miała za słabe siniki żeby sama wystartować i dlatego wspomagała się odrzucanymi silnikami rakietowymi Rato. Równie "udanymi" jak silniki Ne-20 i przy okazji drugi jej prototyp się roz...leciał jak leciał. Dawaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okresie, w którym silniki odrzutowe nie miały dopalacza taki kombinowany napęd miał sens. Eksperymentowali z nim Niemcy ze sporymi sukcesami, a później również Amerykanie. Tworząc jeden z moich ulubionych samolotów F-91 Thunderceptor.

5-1.jpg

xf91_17.jpg

Dodatkowy napęd rakietowy dawał duże możliwości. Można było błyskawicznie wdrapać się na duży pułap(przechwtytywanie bombowców), włączyć go w celu dogonienia wroga, bądź ucieczki. Dlatego nie mogłem oprzeć sie pokusie zamontowania drugiej rury. F-91 miał ich az 4 ,-)). Te bańki po bokach to zbiorniki paliwa do silnika rakietowego. W systemach niemiecki ponoć było dobrze jak były powyżej samego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć niektóre samoloty obrony terytorium macierzystego były tak malowane. Chyba Ki-44 i Ki-84. Zawsze mi się to malowanie podobało. Gdzieś czytałem, ze nie jest potwierdzone, ale w tym przypadku, to sam rozumiesz... ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej kojarzy mi się teraz z niskobudżetowymi filmami SF z lat 50-tych i 60-tych.

To znaczy, co konkretnie wygląda na niskobudżetowe ?

 

Solo, pooglądaj jak Japończycy malowali, czy malują swoje myśliwce. Myślę, że chociaż trochę udało mi się oddać japońskiego ducha ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,-)))

Nawiasem mówiąc po woli kończę malować barwy zasadnicze. Czyli to co na kolorowym obrazku, i pewnie za godzinke wrzucę jak wyszło ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej kojarzy mi się teraz z niskobudżetowymi filmami SF z lat 50-tych i 60-tych.

To znaczy, co konkretnie wygląda na niskobudżetowe ?

 

Filmy SF ogólnie były niskobudżetowe w dawnych czasach

Przedni statecznik z dużym odchyleniem, te zgrubienia na przejściu skrzydło-statecznik pionowy i srebrne malowanie.

 

fireball-xl5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.