Skocz do zawartości

F/A-18A+ // Academy // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Rafale skończony, czas więc zacząć kolejny model.

Tym razem wracam na chwilę (jak przypuszczam) do mniejszej skali i zrobię w niej Horneta F/A-18A+, w malowaniu Red Devils.

Model to świeżynka, niedawno pojawił się w sklepach, choć naturalnie wypraski w różnych wersjach są przez Academy sprzedawane od kilku lat.

 

To ponoć najlepszy model F/A-18 Hornet w tej skali i faktycznie, na oko wypraski wyglądają znakomicie.

Świetny detal, choć nie wszędzie, oraz staranne wykonanie wszystkich części.

Do tego niezłe, ale nie aż takie rewelacyjne jak zwykle, kalkomanie Cartografa.

 

Model będzie robiony z tego co w pudełku, w malowaniu okładkowym, zresztą dla tego malowania zdecydowałem się na jego kupno.

Postaram się na pewno nieco go zwaloryzować, ale bez przesady, bo podstawowym założeniem przy tej budowie jest to, aby zrobić go szybko i bez spinania się.

Po prostu chcę zobaczyć czy jestem w stanie zrobić prosty model szybko, łatwo i przyjemnie.

Wszelkie porady i krytyka naturalnie mile widziane.

 

001.jpg

002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

To że budujesz modele które mi się podobają już wiesz, teraz powoli staje się kibicem dla Twojego podejścia-konsekwencji w ich budowie dzięki temu zawsze coś się dzieje w dziale warsztatowym

F/A-18A wydaje się najmniej efektownym samolotem z tych, których miniaturki budowałeś (przynajmniej moim zdaniem) i dość rzadko spotykanym na forach internetowych, choć nie wiem czemu bo mi na przykład się podoba. Sam kiedyś, dawno temu popełniłem kartonowy model tego samolotu i mimo że dał mi w kość miło go wspominam. na pewno uważnie będe śledził proces budowy

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, to poszukuję dobrego walkarounda lub po prostu zdjęć F/A-18A (plus nie musi być, różnicy chyba wizualnie nie ma), ze szczególnym uwzględnieniem kabiny.

Gdyby ktoś znał linkę, albo miał takie fotki i chciał się podzielić, to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim Rafale jaki nam zaprezentowałeś, masz moją pełną uwagę przy tym modelu. Tym bardziej, że bardzo lubię F/A-18. Czekam na więcej!

 

Powodzenia i niech moc będzie z Tobą...

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją F-18'kę skończyłem bez mała przed chwilą (prezentowałem fotki na forum, choć nie mogę ich odnaleźć) tym bardziej chętnie obejrzę co fachowcy w tej materii wyciągają z tego samolotu.

Jestem i kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego mojego to w Twoim będzie można powiesić na lusterku chyba.

 

 

Jak będzie ładny a co do tego nie mam wątpliwości to mój posłuży jako matka a twój postawimy na grzbiecie ewentualnie podczepimy na pylonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Northstar models robi fajne żywiczne kółka i długo się na dostawę nie czeka. Jakieś żywiczne uzbrojenie planujesz?

 

Tak jak napisałem, na razie planuję tylko to co w pudełku na zdjęciu.

 

A ponoć nie lubisz/podoba ci się Hornet ?? Chwilowy kaprys czy się nawruciłeś ??

 

To nie jest tak, że zupełnie nie lubię, bo ja każdy prawie amerykański odrzutowiec lubię, Hornet po prostu wydawał mi się zawsze mało interesujący.

Spodobało mi się jednak to konkretne malowanie i tak ziarnko do ziarnka, Hornet zaczął mi się podobać.

 

No przeca napisał w preambule, że lubi ładne malowanie a nie samolot. Tak też można. Wiem, bo czasem też tak mam

 

W rzeczy samej. Przykładem niech będzie Rafale, który zanim się za niego wziąłem, nie wydawał mi się interesujący, a teraz uważam go za jeden z najładniejszych samolotów współczesnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem kabinę tego maleństwa.

Academy nie popisała się i kabina Horneta jest raczej uboga w detale, może poza przednim panelem, choć po namyślę przyznaję, że boczne panele też takie ostatnie nie są.

Gdyby ktoś się uparł na pewno można to ładnie pomalować.

 

003.jpg

 

Na szczęście trafił mi się dość rzadki egzemplarz modelu, uzupełniony bardzo ładnymi blaszkami, którymi można zwaloryzować miejsce pracy pilota.

 

004.jpg

 

Wnętrze kabiny pomalowałem, zgodnie z instrukcją, kolorem Gunze C317, choć po wszystkim wydaje mi się on trochę za ciemny w porównaniu do tego co widać na zdjęciach, ale po zamknięciu w kadłubie i tak wiele nie będzie tam widać. Tak na oko bardziej jednak wskazany byłby kolor C308, albo nawet C307.

W kabinie poprawiłem nieco joystick, dodając pewne elementy w dolnej jego części, dorobiłem także dźwignię sterującą podwoziem oraz przepustnicę, której w ogóle nie było. Zrobiłem także dwa przewody, tlenowy i drugi nie wiem do czego, ale na zdjęciach oryginału były.

Tak wygląda kabinka przed finałowym montażem:

 

005.jpg

 

A tak wygląda wszystko zmontowane w całość:

 

006.jpg

007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.