Skocz do zawartości

LA 5 italeri


Gość kuba32440

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż obiecywałem że będzie Warsztat i będzie może coś zdziałam z pomocą forumowiczów

Nad malowaniem jeszcze się zastanawiam ale nie będzie pudełkowe

Wypraski nawet dobre ale pozostawiam wam ocenę.

Model będzie z głowy lub jakiś materiałów jak znajdę w internecie będzie bez blaszek robiony z niektórymi częściami własnej roboty oto zdjęcia moich wypocin

Nad malowaniem jeszcze się zastanawiam ale nie będzie pudełkowe

Wypraski nawet dobre ale pozostawiam wam ocenę

DSC06077%20Small_zpspon4ov8v.jpg

DSC06088%20Small_zpst00gse34.jpg

Nie wygląda idealnie ale drugi raz malowałem aerografem

Trochę mnie martwi że jestem bez materiałów ale coś poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Otóż następne prace

gdy kupiłem model nie zauważyłem że brakuje 3 części fotela itp a więc dorobiłem fotel który zrobiłem jest kijowy ale wystarczy zaszpachlować i pomalować na dark green

DSC06102%20Small_zps4yjebk7v.jpg

DSC06103%20Small_zpsk26w76d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi Kubo gdzie Ty się tak spieszysz ? Masz ciekawy model i powinieneś jednak poświęcić mu nieco więcej uwagi

 

Ja tu widzę pomalowane na chybcika części bez należytej obróbki. Zdjęcia pokazałeś całkiem niezłej jakości przez co ukazałeś nam mocno nieobrobiony fotel pomalowany zbyt gęstą farbą i burty z niewyszlifowanymi śladami po wypychaczach.

 

Weź Ty się tak nie spiesz usiądź spokojnie na kilka godzin i zrób to porządnie. Modelarstwo to nauka cierpliwości.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie pisz posta pod postem, bo moderator się Tobą zainteresuje.

 

Po drugie Twoje lekko aroganckie podejście trochę zniechęca do udzielania Ci pomocy.

 

Po trzecie rób model z głową. Weź skalpel lub nożyk, pilnik, papier ścierny i szpachlę i zrób porządek z tymi częściami. Chyba widzisz, że są krzywe i nieobrobione prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Korniku! Niepotrzebnie się starasz.

 

Kolega Kuba nie jest początkującym modelarzem. Widać to z licznych rad jakich udziela nawet tym kolegom, którzy na modelowaniu połamali zęby, no i z jego jednoznacznej deklaracji. Ma też wypracowane techniki korekty własnych błędów i 'od wieków' nie dopuszcza by pozostawić w modelu niedoróbki widoczne tylko przy powiększeniu pod lupą.

W tej sytuacji, chyba oczywiste jest, że autor nie potrzebuje pomocy, a powyższe zdjęcia są po prostu elementem jakiegoś planu, modelarskiej krotochwili, której, nie wątpię, że atrakcyjną pointę ujrzymy na koniec przedstawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy, zobaczymy. Ja bym jednak radził zaangażowanie w tworzeniu niepotrzebnych postów przenieść na zaangażowanie przy budowanie La-5.

 

Jestem chętny do pomocy jeśli będę widział rzeczywiste starania w pracy nad modelem. Jeśli ma to być tylko pisanina bez konkretniejszego podejścia do modelu, to nie jest mi to do niczego potrzebne.

 

Tak jak każdemu adeptowi modelarstwa, życzę i Tobie powodzenia.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba. Bywa, ze kokpit traktuje się po macoszemu. Na zasadzie, aby był. I modelarz koncentruje się na czym innym. Rozumiem takie podejście. Ale po jaka cholerę w takim przypadku pokazywać serie zdjęć przedstawiających "dziadowski fotelik" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie znalazłem nowy fotel ten chyba lepszy a i tak kokpit wygląda jak kaszana.

DSC06108%20Small_zpsffeeyd3m.jpg

DSC06121%20Small_zps4b9phdi1.jpg

Do zrobienia zostaje tablica.

Wiecie może jakie kalki na nią dać ?

Może idę na łatwiznę z tymi kalkami ale mam tylko czysty kawałek plastiku a nie wiem jak zrobić na tym zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem i zrobiłem efekt nie jest powalający powiedzcie czy zostawić tą (PROWIZORYCZNĄ) tablicę

(wiem że to strasznie wygląda) czy kombinować ?

DSC06135%20Small_zpsmzwhbptx.jpg

DSC06130%20Small_zpskgxjs6q3.jpg

DSC06128%20Small_zpsscwh2rv0.jpg

a tak to powinno wyglądać w instrukcji.

DSC06122%20Small_zpsxtbqxn9r.jpg

Kalkomanie wezmę od jaczka, w tej skali i wykonaniu nie widać różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię bo sam musiałem dorabiać elementy kokpitu

3 elementów nie ma, było to nie fajne ze strony sprzedającego od którego kupiłem model.

Ale no cóż nie złoże reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie zamkniesz połówek po tej ingerencji w tablice.

 

Kuba. Sklej czysto ten model . Olej kokpit. niech bedzie zamkniety. Sklej czysto reszte. ładnie go pomaluj, a potem doklej ładnie podwozie. . I bedzie super. Nie kombinuj tam gdzie nie trzeba, bo jak napisał Tomek, moze ci sie kadłub nie złozyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie to go może nie olewaj, bo niczego się nie nauczysz

 

Jak dla mnie przynajmniej nałóż kalkomanię na tablicę i dopiero złóż kadłub. Żadnego pośpiechu. Przy składaniu kadłuba najpierw kilka razy na sucho przyłóż połówki do siebie i sprawdź jak pasują. Jeśli gdzie nie dolegają to postaraj się sprawdzić co jest przyczyną. Jeśli dolegają w miarę ok, to sklejaj i po sklejeniu ściśnij kadłub w 2-3 miejscach taśmą modelarską żeby dobrze się wszystko zeszło. Odczekaj jakąś godzinę, zdejmij taśmę i sprawdź czy wszystko ładnie dolega. Jak jest gdzieś drobna szparka, to ją zaszpachluj. Pamiętaj aby szpachli nie nakładać zbyt wiele, bo potem będziesz się męczył przy szlifowaniu. Po trochu aż dobrze pokryje szczelinę.

 

Działaj!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż chciałbym żeby to dobrze wyglądało po sklejeniu chciałbym wykonać „wlew paliwa" dokładnie nie pamiętam jak to się nazywało ale w „ruskich" chyba był tu

DSC06143%20Small_zpsptkce8rx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.