Skocz do zawartości

AS365N Dauphin 2 - 1/72 Dreammodel


stakor1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ ostatnio przyszło mi kupić kilka ciekawych modeli postanowiłem relaksacyjnie wrzucić jeden z nich na warsztat 'z pudła' na weekend (o ile farby w sobotę kupię).

DreamModel - zakupiony dzięki informacji od kolegi jl w 'dwupaku' w wersji bez blaszek wnętrza. ładny inbox tu -> inbox

 

_57_zpsnaaeub7k.jpg

 

Malowanie będzie Izraelskie Navy, po przemalowaniu w latach 80-tych na barwy o zmniejszonej widzialności. Niestety zdjęć dostępnych jest niewiele, kolory często przekłamane. Są dane z kilku opracowań z kolorkami FS, ale teź ciężko się w tym połapać...

dauphin1_zpsl6iclepz.jpg

56425%201_zpsrqekffac.jpg

IAF_HH-65A_zpsk2qclpwt.jpg

 

Kalki dostarczyła swego czasu Isradecals:

DSC09956s_zps5vblb9uk.jpg

Ciężko dostępne, aczkolwiek aktualnie na ebayu właśnie na aukcji idą ;)

 

 

Odnośnie kolorków - szary będzie Gunze C308 (odpowiada FS z instrukcji), z niebieskim nieco problem, sugerowany w instrukcji moim zdaniem się nieco rozchodzi z tym co widać na zdjęciach więc padło na Gunze C072 ew. z dodatkiem zieleni.

128895158_gunze-mr-hobby-color-c72-intermediate-blue-paint-10ml-.jpg

 

 

Model ładnie się obrabia, pasuje różnie...

Np tu widać dobre spasowanie wnętrza

AS365-01_zpsq4mbxdts.jpg

 

- wchodzi bardzo ciasno w prowadnice z przodu i z tyłu - ktoś to nieźle wydumał

DSC09951s_zpsenurwp3f.jpg

 

Widać, że ktoś też pomyślał o komforcie obróbki kolejny plus (to w środku mocowanie do ramki - łatwo się odcina bez konieczności szlifowania powierzchni modelu)

AS365-1_zpseudl4ran.jpg

 

No, ale przy spasowaniu dziobu ogon nieco nie pasuje ;P Trza będzie szpachlować

DSC09949s_zpsag4fh3pd.jpg

 

I zapomnieli wystrugać linii podziału na górze na lewej połówce kadłuba ;P

DSC09950s_zpszioc60cn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miała być taka odskocznia weekendowa na inaugurację urlopu, który spędzę w domu ;P

Ale nie będzie weekendowa bo dziś święto i farbki dopiero w poniedziałek kupię.

 

Znalazłem sporo zdjęć HH-65A, bo ta wersja co robię to właśnie 2 sztuki od USA Izrael zakupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przy okazji okazało się, że misterny plan robienia z pudła był oczywiście tylko pretekstem do napoczęcia Delfinka ;P

 

Bo trzeba przerobić okna - po prawej stronie tylne okno jest szersze, po lewej nie ma wcale.

0862037.jpg

500px-Mplayerc_2010-06-11_21-03-40-18.jpg

 

Na dobry początek najpierw wycięłem i wygięłem sobie nowe okienko z przezroczystego vivaku, jak się okazało, że się udało to zalałem stare linie CA, przeszlifowałem i wyryłem nowe oraz powiększyłem dziurę na okno.

 

DSC09954s_zpsfjlfx4vm.jpg

DSC09955s_zpsvhq5rmme.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalej:

 

Druga strona przeszlifowana, w obu połówkach powycinałem wszelkie anteny i inne dodatki kadłuba i pouzupełniałem hipsem. Ponieważ dorobiona z vivaka szybka jes mocno bardziej przezroczysta niż te zestawowe - dorobiłem ściankę działową we wnętrzu i siedzonko środkowe - trzeba będzie nieco ubogacić.

 

DSC09987s_zpsyevd21li.jpg

DSC09983s_zpsamqq5s3g.jpg

 

A takie dwa oto mi dziś nad domem latało (nieststy pod słońce) - oczywiście plus Mi-24, Mi-8 i Sokoły. Nie wiem czemu Puszczyków nie było, a kilka dni wcześniej trenowali...

apache_zpswhzrvv9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po szlifowaniu nałożyłem surfacer, i kolor podstawowy kadłuba - szary Bilmodel 039 (niebieski wybrałeml 081).

 

Do wersji którą robię musiałem dorobić ściankę zasłaniającą sprzęt umieszony za 'zamurowanym' oknem. Zrobiłem też kilka rzeczy do wnętrza co by przez szybki pustką nie straszyło. Dorobic musiałem też 1 fotel (w zestawie są tylko 2 pilotów) i sterownice dzwigni skoku - to taki trend w modelach śmigłowców, że ostatnio ich w ogóle nie robią :/

Wszystko po raz kolejny spasowane ;)

 

DSC09991s_zps1qmx1m8v.jpg

DSC09992s_zpstdh0ig3f.jpg

DSC09993s_zpsz86ntuft.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...niezłe tępo

 

Uważaj tylko, żebyś w tym pośpiechy pampersa zamiast do kosza do śmiglaka nie zapakował

 

Ładnie wychodzi, a o fotel trzeba było zapytać z mojego bym Ci dał

 

P.S. Paweł, zrób coś ze zdjęciami, takie nie ostre są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Twój nowy potomek jest bardzo grzeczny, że daje Ci tyle czasu na klejenie

 

Wnętrze bardzo ładne. Fajnie wygląda ten helikopterek, Grzesiu może zapodamy sobie też takie?? w pudełku są 2szt. więc można się podzielić a kalki się załatwi.

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pablo jakby co mogę połówkę wziąć ;)

 

Dam znać we wrześniu to możemy coś pokombinować

 

Wrzesień to bardzo dobry termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, na chwile Was zostawić i już się kloca ;)

 

Pablo, sam wiesz, ze z młodym to rożnie bywa, ale zdecydowanie nocne życie mam bogatsze i w przerwach jest trochę czasu na malowanie, dłubanie itp. Teraz np. go 1 noga obsługuje wiec mam obie ręce wolne ;P

 

Delfin się robi, pomalowane przed chwila okna, drzwi, jutro klejenie kadlubka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przymiarki i próba kolorków i stwierdziłem, że ten niebieski jednak jest za jasny choć całkiem nieżle pasuje do najjaśniejszych zdjęć ;P. Będzie podmianka na Bilmodel 080.

 

 

Natomiast mam problem z oknem - w przednich drzwiach jest małe okienko - widzę, że w modelach 1/48 wielu modelarzy zostawia to niemalowane, na oryginale widać szarą uszczelkę no i się zastanawiam czy to zostawić czy czymś delikatnie podmalować. Najlepszy byłby szary cienkopis ale takowego nie posiadam :/ Ktoś podpowie jakiś pomysł?

 

DSC09999s_zpsx0bcxq0g.jpg

 

hh-65c_14_of_36s_zpshitmcvzk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, to jest wypukly ksztalt okna od srodkowej strony.

 

Nie idzie tego pomalowac po zamaskowaniu bo bedzie za grube, z kolei wash chyba uwypukli wewnetrzna lub zewnetrzna linie na brzegu wpuklosci. Ale spacerujac dzis sobie po lesie wymyslilem, ze zamaskuje /dla bezpieczenstwa szybki/ na zewnatrz i wewnatrz a ta wypuklosc okienka delikatnie zmatowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.