Skocz do zawartości

Samolot Lilpoprau LR skala 1/72


p11c

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie jest to forum modelarzy plastikowych, a to model robiony od podstaw. W dodatku daje relacje z jego budowy na konkurencyjnym forum. Ale stwierdziłem, że skoro już tu jestem i coś tam komentuję to wypadało by przedstawić własne prace. Jeśli uważacie, iż nie spełniam regulaminu lub relacja nie powinna być tu zamieszczona to proszę o jej skasowanie.

 

Buduję sobie takiego warszawskiego drona z 1915 r . 0t taka ciekawostka i zabawa.

87b8rVS.jpg

X6265Xf.jpg

 

PS Chyba też wybrałem zły dział. Przepraszam za brak doświadczenia na tym forum.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział rzeczywiście nie ten ale myślę że nikt nie będzie miał pretensji o to co nam prezentujesz, bo w końcu modelarstwo redukcyjne nie opiera się tylko na modelach plastikowych ale także na eksperymentowaniu z różnymi materiałami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział rzeczywiście nie ten ale myślę że nikt nie będzie miał pretensji o to co nam prezentujesz, bo w końcu modelarstwo redukcyjne nie opiera się tylko na modelach plastikowych ale także na eksperymentowaniu z różnymi materiałami

 

Przy czym na banerze na samej górze forum jest nazwa forum, w niej jest napisane jaki rodzaj modelarstwa się tu "wyczynia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie to powstaje.

7dA2eCh.jpg

 

PS. Ale śmigło, silnik, komora bombowa i komora serwomechanizmu, oraz stateczniki i lotki będą plastikowe.

Obiecuje bo miałem pierwotnie inne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie na bomby, oraz skrzynie na aparaturę sterującą wraz z serwomechanizmem widać tylko pod światło. Nawet fajnie to wygląda. Automatyczna stabilizacja lotów była tam chyba mechaniczna ??

VwPLOPA.jpg

6ohJsHa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha.

Ok postaram się.

Tylko jedna uwaga. Te zdjęcia są i tak większe od samego modelu więc siłą rzeczy widać na nich więcej niż w realu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja faktycznie niszowa. Projekt powstał w 1915 r w Petersburgu gdzie ewakuowano warszawską fabrykę Lilpop-Rau-Lowewenstein. Projekt został złożony rosyjskiemu Ministerstwu Wojny. Miał to być bezzałogowy samolot bombowo-rozpoznawczy sterowany na falach długich 200-300. Samoloty miały być sterowane za pomocą dwóch radiostacji nadawczych Telefunken lub RTBTT o zasięgu 250 km. Odbiornik w samolocie odbierał na odległość 10-15 km. Samolot miał posiadać serwomechanizm ( przekaźnik ) sterowany radiem. Serwomechanizm miał powodować wychylenia sterów, zrzut bomb czy robienie zdjęć. Samolot miał posiadać też automatyczny mechanizm stateczności poprzecznej.

Jak dla mnie to miał być pierwszy na świecie dron i jako taki powinien być przypomniany bo koncepcyjnie wyprzedzał swoją epokę o prawie sto lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uskrzydliłem dziada, ale jestem przerażony jak zrobię tych masę poprawek bo wszystko się trzęsie jak galareta.

Albo jak ten cieszący się zielony ludek.

Największy problem ze stabilnością całego drona, Masakra

 

 

TXN4T6b.jpg

9oM7UHC.jpg

 

6Cmg9dq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.