Skocz do zawartości

Mig 29 - 1/32 - Revell - dokończenie po latach


Duży Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od razu zaznaczam, że ten projekt będzie dosyć nietypowy.

Wiele lat emu (może i ze 20 ;)) dostałem na Gwizdkę model Mig-29 w ostro przegiętej dla mnie skali (1/32). Jak to dziecko zbudowałem go pobieżnie, ale gdy przyszło do malowania to mi się znudził i rzuciłem go w kąt. Teraz przypadkiem go odnalazłem i postanowiłem dokończyć (lepiej późno niż wcale).

Muszę do niego dokupić kilka rzeczy i w związku z tym mam prośbę o dobre rady, bo może ktoś z Was kiedyś robił ten model.

 

Potrzebne są:

- Koła (brakuje jednego w głównym podwoziu) - albo jakieś żywiczne zamienniki, albo może zrobię go w wersji z zamkniętym podwoziem (wolałbym nie)

- Kabina - detale nie urywają przysłowiowej dupy, pewnie lepiej dokupić blaszki?

- Dysze wylotowe (jedna zewnętrzna się urwała i gdzieś zaginęła)

- Kalkomanie - tu bym chciał użyć któregoś z współczesnych zestawów - ze zdjęciami pilotów z 2 WŚ na ogonie, niestety nie bardzo widziałem kalki w tej skali (są 1/72 i 1/48)

 

Szczerze mówiąc zwykle robiłem pudełkowe zestawy, ewentualnie sam dorabiałem jakieś drobne waloryzacje, nie mam więc rozeznania w zamiennikach, proszę więc o rady, co wybrać.

Nie chciałbym też wydać na ten model nie wiadomo jak dużo kasy, więc zestawy za parę stów raczej odpadają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak chcesz możemy wziąć te kalki na spółkę ja potrzebuję do UB czyli nr. 15 a tam jak dobrze pamiętam są kalki na cztery modele.

 

Jakby co daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lipa, tylko biznes. Jeśli koszta wytworzenia przewyższają zyski, to się nie opłaca.

Każdy z kolorów musi mieć swoją maskę. Każda z takich masek to określony arkusz (drogawej) folii. Po zsumowaniu powstają jakieś realne koszta samych materiałów, plus schemat naniesienia masek, plus spakowanie, a zainteresowanie takim "setem" raczej jednostkowe.

Też nad tym boleję, bo sporo fajnych rzeczy mnożna by w ten sposób stworzyć. Realia jednak sprowadzają na ziemię.

A nie lepiej go w malowaniu pierwotnym zrobić? Jakieś szaro-szaro-zielone?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ AMO_Graphic - Nie musisz mi tego tłumaczyć, wiem jak działa ekonomia. Rozumiem ich podejście, bo jest całkowicie naturalne.

Ale ja się tak łatwo nie poddaję .

 

@ kjp_a_man - Człowiek z Twojego namiaru robił Ci taką samą albo podobną maskę do Mig'a? W 1/32? Bo może zwyczajnie miał już przygotowany projekt, to nie robiło mu różnicy wydrukowanie dodatkowego arkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie! Nie poddawaj się! Trzeba mieć na prawdę dużo samozaparcia, cierpliwości i przede wszystkim chęci, by z tego Revellowskiego kawałka plastiku zrobić poprawnego Mig-a-29.

Wiem o czym mówię, bo mojego dłubię od 23 lat średnio z dwu-, trzy- letnimi przerwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
… Znaczy teoretycznie się da, ale za dużo odcieni, a przez to warstw, a z uwagi na mały rynek 1/32 sprawa staje się dla nich nieopłacalna …
Ciekawe. Dla mnie zrobił jeden egzemplarz.

 

Mógłby szanowny kolega pokazać te maski od Darka z Montexu do tego MiGa, albo kalki od Adama w 1/32 ?

Jedyne co można przeczytać w tych ponad 500 wpisach na forum to "modelarskie teorie" i ani kawałka własnego modelu.

I do tego ciekawy wpis w stopce, szczególnie jak się nie wie o czym się pisze.

 

Co zaś się tyczy samych masek i kalek, to ja nie widzę problemu w zrobieniu tego w jednym egzemplarzu.

Od tego właśnie na forum i na rynku jesteśmy, bo to nie jest nasze źródło podstawowych dochodów, ale także, albo przede wszystkim hobby.

Zapraszam więc autora wątku do kontaktu w przypadku zainteresowania i pomyślimy jak temat rozwiązać z obopólnym zadowoleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co zaś się tyczy samych masek i kalek, to ja nie widzę problemu w zrobieniu tego w jednym egzemplarzu.

Od tego właśnie na forum i na rynku jesteśmy, bo to nie jest nasze źródło podstawowych dochodów, ale także, albo przede wszystkim hobby.

Zapraszam więc autora wątku do kontaktu w przypadku zainteresowania i pomyślimy jak temat rozwiązać z obopólnym zadowoleniem.

 

Już się przecież z Panem kontaktowałem.

Niestety sam koszt projektu wycenił Pan drożej niż kalki od Phoenix (przy zakupie na dwóch), nie wspominając o kosztach wydruku, czy wysyłce.

Tym bardziej, że jest na rynku zestaw kalek do tego modelu firmy Techmod kosztujący 42 złote (fakt, że bez godła jednostki na grzbiet Mig'a).

Tak więc robienie tego na zamówienie jest nieopłacalne - i nie mam tu pretensji, bo podejrzewałem że takie będzie.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że kiedyś będę robił model, do którego będzie warto zamówić u Pana jakieś nietypowe malowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i pamiętam o tym kontakcie, ale nie dostałem żadnego maila z odpowiedzią na to co napisałem i opisałem w szczegółach.

Nie wiem więc czy mój mail dotarł do adresata czy nie i z tego powodu moja propozycja w tym wątku.

Koszt projektu wyceniłem Panu dokładnie na 50 zł za cały samolot i wszystko co jest potrzebne, więc nie wiem czy koszt Phoenixa (nawet na dwóch) wyjdzie taniej.

O maskach na godło i popiersia zamiast kalek z wiadomych przyczyn już nie wspominam i też to opisałem.

Sądzę też, że komplet wydrukowanych w efekcie kalek i wyciętych masek wyszedł by i tak taniej od Techmodu.

No, ale to oczywiście do Pana należy decyzja co jest opłacalne a co nie.

Pozdrawiam więc także i zapraszam w ewentualnej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.