Skocz do zawartości

areograf do 200 zł górno zbiornikowy


alex2002

Rekomendowane odpowiedzi

To tym bardziej oszczędzaj na coś porządnego typu Badger, H&S, Neo for Iwata, Paasche, Tamiya.

 

Do ortodoksów i wyznawców jedynie słusznej firmy - kolejność jest alfabetyczna

 

Nawet jak Ci się hobby znudzi to odsprzedasz.

 

Przeglądaj też allegro i olx bo można czasami (sam tak kupiłem) znaleźć taniej bo komuś się znudziło lub dostał niechciany prezent (ja tak kupiłem aero Tamiya).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tutaj pytanie: jaki z tych aerografów bardziej opłaca się kupić?

 

http://www.mojehobby.pl/products/Ultra.html

czy

http://www.mojehobby.pl/products/Badger-G105.html

Albo jakiś inny do 400zł

 

Tylko weź pod uwagę, że dla kolegi Solo inne marki niż H&S nie istnieją lub w najlepszym razie są pomijalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Innych marek nie znam, bo nie używałem, dlatego wyraźnie napisałem że nie wypowiadam się o Badgerze, tylko u Ultra.

A Ultra to znakomity aerograf, każdy kto nim się posługiwał mówi o nim to samo.

Nie bardzo rozumiem Twoje zarzuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej Twój wymysł, a nie żadne moje skrzywienie.

Nie mam punktu odniesienia w stosunku do innych marek, bo używam od początku tylko aerografy H&S.

Dlatego też wyraźnie podkreśliłem, że wypowiadam się o Ultrze, nie porównując jej z Badgerem, bo Badgera nie znam.

Natomiast Ultrę znam i mogę polecić. Możliwe że Badger jest lepszy, możliwe że gorszy, po prostu nie wiem.

Za to Ultra jest bardzo dobra i to akurat wiem.

Mam nadzieję że teraz wszystko jest jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAV - Rozwijając temat. Jedna uszczelka teflonowa zamiast kilku gumowych. Zdecydowana różnica na plus, bo upraszcza czyszczenie aerografu (bez rozbierania i bardziej agresywnymi środkami), co się przekłada większą żywotność. Gumowe uszczelki po jakimś czasie się degradują i się zaczynają szopki przy malowaniu, nierówna praca, plucie z nienacka, itd itp. Jakość wykonania przekłada się w tym przypadku na dłuższą i mniej awaryjną pracę.

 

A przy okazji, tu już zależnie od konstrukcji a nie od ceny, jak jest w aero zawór regulujący ciśnienie powietrza to też plus. W niektórych tańszych aerografach też występuje i chwała mu za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest najważniejsza przewaga Ultry nad pIwatą? Usprawiedliwiająca kilkukrotną różnicę w cenie?

 

Ale jak Ci dobrze z podróbą to po co zajmujesz się relatywizacją swojego wyboru.

Badanie zawartości "cukru w cukrze" jest bardzo popularne.

Segmentacja rynku istnieje obecnie w każdej dziedzinie i jak chcesz to korzystasz (z głową), a jak nie to Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest najważniejsza przewaga Ultry nad pIwatą? Usprawiedliwiająca kilkukrotną różnicę w cenie?

 

Pytałeś się czy rozbierając aerka można stwierdzić jego wyższość nad innym.

Prostota konserwacji tego sprzętu to ważny element świadczący o jego jakości.

Było pytanie masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tutaj pytanie: jaki z tych aerografów bardziej opłaca się kupić?

 

http://www.mojehobby.pl/products/Ultra.html

czy

http://www.mojehobby.pl/products/Badger-G105.html

Albo jakiś inny do 400zł

 

Oba zapewnią Ci komfort pracy. Taki komfort to pewność, że jeśli coś Ci nie wychodzi, to wina jest Twoja, nie sprzętu. Ten niuans, który jest bardzo istotny na początku, powtarzam za Kamilem Sztarbałą. Warto tylko zadbać, by dysza była ok. 0,3 ( w Badgerze będzie to jedynka - ok. 0.25), jak wspomniano wyżej. Raczej nie więcej. Badger rozbiera się o mikrooczko łatwiej. Wybierz ten, do którego bardziej cię ciągnie. To porównywalne aerografy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego wybieram gorsze [tańsze] aero dlatego że

1 żal mi kasy

2 modelarstwo traktuje jako hobby a nie konkurs kto zrobi to lepiej i kto będzie miał lepsze narzędzia oczywiście się staram żeby to wyglądało ale nie będę wydawał na aero nie wiadomo ile kasy

3 jak bym dostawał 500+ kupił bym se tego badgera czy hs [ nowy dysk twardy,procesor,płytę główną bo maja po 6 lat a dysk zapomita pliki i brzęczy okropnie] okłamała mnie ta banda pis-owskich złodzieji z kaczorem i macierewiczem na czele

a polskiego mnie uczy kocica o imieniu ewa

zawsze ta piwata będzie lepsza od areo za 40 zł z rozkalibrowaną dyszą i krzywą iglicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem co wybrać. Jestem bardziej skłonny do kupienia ultry, bo jest tańsza i częściej słyszę o firmie H&S, ale też słyszałem, że ma bardzo mały zbiorniczek (2ml), a dysza (0,2mm) lubi się zacinać. Badger ma większą dyszę (0,4mm), którą raczej nie pomaluję szczegółów. I tutaj znowu się pytam, który wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek w Ultrze jest moim zdaniem w miarę wystarczający, chyba że chcesz malować 1/32.

Zawsze możesz jednak dokupić 5 ml, są takie.

Co do zacinania się dyszy, to nie ma czegoś takiego.

Jest zapychanie się, ale to w każdym aero można to zrobić, o ile dasz za gęstą farbę i za niskie ciśnienie.

Odpowiednio czyszczony Ultra, do którego używasz farb Gunze albo Tamiya nie zapycha się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jednak szczerze przyznać, że przy większych powierzchniach gdy malowałem pełnym zbiorniczkiem 2 ml, zdarzało mi się wychlapać z niego farbę i pobrudzić wszystko wokół.

Jest w zestawie do niego naturalnie przykrywka, jednak ja kupiłem ten zbiornik 5 ml i choć wydaje się ogromny, to jednak teraz mogę bezpiecznie majtać aerkiem i niczego nie wyleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.