Skocz do zawartości

P-47M Thunderbolt Revell 1:72


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Zdarza wam się tak, że idziecie do sklepu gdzie kupić macie jajka, masło, czekoladę a wychodzicie z modelem?

Ja tak mam, do tego stopnia, że potrafię kupić model z epoki którą się nie interesuje (co do zasady, nie kupuje pancerki, ta akurat zawsze i wszędzie - ble będzie).

No i tak pewnego, pięknego dnia zakupiłem 2 samoloty, jeden to dzbanek P-47M, drugi to Mustang P-51, ale patrząc na formy tego drugiego... No wziąłem się za P-47 bo wyglądał ładnie(j).

Teraz tak, samolotami się nie zajmuje i niestety nie mam żadnych dokładnych kolorów RAL dla danego samolotu, nie wiem który kabel gdzie idzie, nie wiem czy wszelkie linie podziału idą poprawie. Oczywiście będę się starał dobrać coś żeby przypominało to co daje instrukcja, ale DLA WSZYSTKICH UCZULONYCH NA P-47, ten wątek może przyprawić o ból oczu, nerwy, odwodnienie

Proszę o dozę cierpliwości, pobłażania i taryfę ulgową

 

Do rzeczy więc, z przysłowiową motyką rzuciłem się na przysłowiowe słońce przedwczoraj, grzecznie zacząłem jak instrukcja nakazuje - od wnętrza.

Popatrzyłem na zdjęcia wnętrza, jakieś relacje, wniosek był jeden, koloru takiego nie mam. Więc pobawiłem się w naszych pancerniaków i pomalowałem czym miałem zieleń powinna mieć z tego co się dowiedziałem bardziej żółty odcień... No ale. Na razie tyle. Obiecuje nie sknocić go Skleić poprawnie, poćwiczyć zabawę aerografem, poznać techniki lotnicze itepe

 

Jakieś fotki

IMG_5604.JPG

 

IMG_5605.JPG

 

IMG_5606.JPG

 

Pod koniec i tak to pewnie skwitujecie "wracaj chłopie do pancerki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza wam się tak, że idziecie do sklepu gdzie kupić macie jajka, masło, czekoladę a wychodzicie z modelem

 

Mam tak niemal codziennie.

Wczoraj na przykład poszedłem do pobliskiej Biedronki kupić sobie Leśnego Dzbana, a wyszedłem z kalkomaniami Furball Aero Design do uzbrojenia F-14 i kompletem żywic Airesa do Super Horneta.

Leśnego Dzbana nie było. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za post pod postem, ale podziałałem nad śmigłem i kołami.

Starałem się, jak mogłem, pamiętajcie, że to mój pierwszy raz

Nie bijcie za mocno

 

Przy śmigle miałem lekki problem z rozmieszczeniem kalkomanii, ale myślę, że wyszło w miarę równo.

 

IMG_5611.JPG

 

Koła jak to koła, trochę problemów z granicą felga - opona.

IMG_5613.JPG

 

I napoczęte wnęki podwozia, srebrny siłownik jeszcze do poprawki. Ponieważ jest to model prosto z pudła, nie będę dorabiał okablowania, ale przy MiG-u już się postaram kablologie uzupełnić Co do zieleni, wiem, zła.

 

IMG_5616.JPG

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa takie zrobilem i z obu jestem zadowolony, odbiega sporo ten model od tego co powinno byc, ale i tak jest bardzo fajny do budowy i jak na taniego revella uwazam go za bardzo fajny zestaw.

Robilem pudelkowego Balls Out z bykiem na przedzie i "what if" mojego ulubienca z war thunder zielonego z pasami inwazyjnymi, ale jestem ciekaw bardzo tego malowania, dlatego sledze watek z zaciekawieniem.

Ja jezeli zabiore sie eszcze za p47 to bedzie juz w 48ce tamkowy razorback;)

 

Powodzenia i siadam w tylnych rzedach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie wiem na ile model odbiega od prawdziwych P-47 bo się na tym nie znam (ostrzegałem!)

Coś działam, póki co model ma pełen szlif gotowy i w sumie czekam na położenie aluminium, będzie ciężko zwłaszcza, że to aluminium Humbrola będzie. Nie maluje codziennie niczego takimi farbami więc kupowanie jakiegoś lepszego metalizera dla małego samolociku jest bardzo nieopłacalne

Ciemno, późno - zdjęcia dobre jak moje modele

IMG_6093.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mała aktualka. Stoi na podwoziu. Malowanie zostaje full amelinowe, nie mam odpowiednich lotniczych barw aby go historycznie pobazgrać.

 

Wiem, wygląda źle koła wyszły trochę szarpane z krawędziami. Powłoka wygląda jak świąteczny brokat.

 

IMG_7062.JPG

 

IMG_7064.JPG

 

IMG_7068.JPG

 

IMG_7069.JPG

 

 

Ale mi się podoba Jest jedna warstwa sido, pójdzie jeszcze z 1 lub 2, kalkomanie, wash i pierwszy szamolot malowany aerografem uznam za sklejony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę się rozglądał za czymś lepszym, bo te Humbrolowskie o ile do pancerki się nawet nadają, o tyle samoloty... No widać wyżej. Ale nie pierwsze, nie ostatnie latadło!

BaasArk, niestety taki pigment w niej. Myślę, że polerowanie by jedynie wygładziło mi tą farbę, ale efektu brokatu nie usunęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.