Skocz do zawartości

Tu 134 A Zvezda 1/144 36 SPLT


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony skończonym Iłem 62 M postanowiłem zabrać się za kolejny model w skali 1/144. Na warsztat idzie także produkt Zvezdy w postaci Tu 134 A. Modelik będzie w malowaniu 36 SPLT do którego wykorzystam nowe kalki Martoli. Trochę mi nie pasuje fakt, że pasy na kadłub są już z okienkami ponieważ wolę te szklane zestawowe. Przynajmniej kabina pilotów będzie ze szkiełka. Mam też nadzieję, że kalki mi się nie rozpadną podczas nakładania.

Jakby ktoś dysponował jakimiś zdjęciami tych maszyn, to byłbym wdzięczny za podesłanie bo nigdzie nie mogę znależć.

 

DSC_0635.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

DSC_0632.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 136
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super temat, mam sentyment do tych radzieckich jeszcze maszyn. Kiedyś zwiedzałem tego Ukraińskiego cudaka, może coś podpatrzysz na zdjęciach:

 

up5JJoi.jpg

 

aKb6EIP.jpg

 

Bardzo fajna załoga na nim była, ale podejście do kwestii bezpieczeństwa, przynajmniej u wojskowych, jest jeszcze głęboko w lesie. Niezła komedia była przy uruchamianiu. Czemu nie startujesz z nim w konkursie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki barszczo za zdjęcia chociaż ja robię inną wersję. Co do konkursu, to jakoś sam nie wiem dlaczego robię go poza konkursem. Pewnie i tak się bym wyrobił, bo model do skomplikowanych nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest mały problem z kalkami. Postanowiłem sprawdzić jak pasują pasy z oknami do modelu i za dobrze nie jest. Z lewej strony okienek w modelu jest 16 a na kalce 15. Po drugiej stronie jest natomiast odwrotnie. Nie wiem czy jest to błąd na modelu, czy może w kalkach ?. Może wersja wojskowa miała inny układ okien ?. Wiem jedno, że te małe okienka na przodzie z prawej strony kadłuba nie pasują na pewno do okienek w modelu. Dlatego muszę poszukać jakiś zdjęć.

 

DSC_0632.JPG

DSC_0635.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kalkami to będzie ciężko, o ile dodatkowe okienko można załatać i zaszpachlować to z małymi będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę dziurkował. Z prawej strony przetnę pas za ostatnim oknem z przodu i zrobię wstawkę. Z lewej jest chyba ok i trzeba tylko zaszpachlować i wyrównać okna. W sumie to w pierwszej kolejności muszę skołować zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki em właśnie o tym przeczytałem i już wiem jak jest. Ostatnie okno z lewej strony w modelu jest do zaszpachlowania, jeśli uda mi się zrobić okienka ze szkiełka. Prawa strona, trzeba by było nawiercić dodatkowo dwa okienka i jedno małe zaszpachlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na szybko sprawdziłem, ilość i rozmieszczenie okien na kalkomanii z obu stron jest właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na modelu jest błąd w rozmieszczeniu okien. W zestawie kalkomanii Avia Decals, które zamówiłem pod drugą i trzecią tutkę są szablony w postaci masek z poprawnym rozmieszczeniem okienek. Wystarczy chyba tylko nakleić i wywiercić nowe otworki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykorzystałem maski korygujące okna z kalek Avia Decals i nawierciłem otworki pod prawidłowe umiejscowienie okien. Nieprawidłowo położone okienka trzeba zaszpachlować. Teraz muszę nabyć odpowiedniego rozmiaru wiertła do rozwiercenia otworków.

 

DSC_0638.JPG

DSC_0641.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Co do malowania to podoba mi się ta tutka z górnej fotki. Fajnie ma pobrudzone silniki. Tylko ma biały dziubek, a na innych fotkach i instrukcji kalkomanii jest chyba szary lub w kolorze aluminium.

 

DSCN0806.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.