Skocz do zawartości

F-16 MLU Revell 1/144


net_sailor

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ jest społeczne zapotrzebowanie na warsztat to zakładam warsztat.

Model Revella przedstawia belgijskiego F-16AM MLU w dość ciekawym malowaniu. Nie chodzi tu tylko o okolicznościowy malunek na stateczniku, ale dość rzadki jak na maszynę pokazową efekt mocnego zużycia powłoki lakierniczej. Jednym słowem mało wychuchany egzemplarz. Będę starał się odtworzyć te efekty na moim modelu. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.

kleine-brogel-ab-belgian-air-force-days-26.jpg

Na początek wlot powietrza. Element wymaga sporo pracy, żeby wyglądał w miarę znośnie. Wlot zawierza 3 części: 2 połówki z wnęką podwozia i dołączany z przodu owalny chwyt. Wyrównałem powierzchnie na zewnątrz i wewnątrz wlotu (w środku teoretycznie gładkiego wlotu było mnóstwo uskoków). przy szpachlowaniu i szlifowaniu wnęki podwozia zniszczeniu uległy wszystkie detale struktury wewnętrznej, które trzeba na nowo uzupełnić. Jak natnę linie na zewnątrz i uzupełnię środek wnęki to prysnę surfem i lepiej będzie widać efekt końcowy.

f-16mlu-04.jpg

f-16mlu-06.jpg

f-16mlu-07.jpg

 

Przy okazji porównanie wlotu "small mouth" z Revella i wlotu z modelu F-16C Block 50 od F-Toys. Jeśli się zestawi te modele obok siebie to ten ostatni spokojnie może być uznany za "big mouth" jak w Block 52. Różnica jest dość widoczna.

f-16mlu_%2B001.jpg

f-16mlu_%2B011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś jeszcze podać jakie ma mieć wymiary w milimetrach - znaczy szerokość i wysokość po środku? Przydałaby się też ta część Revella, żeby konwersja pasowała do reszty...

 

Może ktoś chętny na taką konwersję mógłby mi przysłać samą część nr 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie wnęki przedniego podwozia:

f-16mlu_%2B015.jpg

f-16mlu_%2B016.jpg

 

W zmodernizowanych belgijskich F-16 pojemnik na spadochron zajmują bloki elektroniki systemu ostregawczego Carrapace. Revell odtworzył to jako sześcienną kosteczkę wyrastającą z pełnego zasobnika, ale ja zdecydowałem się na wydłubanie środka i wstawienie bloku o trapezowym zakończeniu. Ponadto dodałem chwyt powietrza do chłodzenia po prawej stronie i usunąłem czujniki po bokach pojemnika:

f-16mlu_%2B031.jpg

Po obu stronach brakuje jeszcze blaszek mocujących blok elektroniki do pojemnika, ale się dorobi, tak jak oczka sensorów:

f-16_block_20_mlu_11_of_16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Wróciłem do F-16. Z grubsza bryła poklejona (jako belkę ogonową tym razem użyłem plastikowego prototypu, a żywiczny zamiennik zostanie na następny raz):

f-16mlu_%2B032.jpg

 

Wpasowałem też poprawiony wlot powietrza, który wykombinowaliśmy razem z Marudkiem. Trzeba uważać na krawędzie chwytu, bo są bardzo cienkie i przez "zły dotyk" łatwo je zniszczyć!

f-16mlu_%2B035.jpg

 

A tutaj mamy nieładną "minę" od Revella Na spodniej części kadłuba znajduje się pasek grubej pomarańczowej skóry. Tak jest we wszystkich trzech modelach, które posiadam. Trzeba się niestety namęczyć ze szlifowaniem żeby jakoś wyglądało:

f-16mlu_%2B043_.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć też uwagę na z geometrię bo było trochę jazdy. Skrzydła w moim modelu miały wznios dodatni. Trzeba je było ostro naciągnąć w dół żeby końcówki były minimalnie opuszczone. Na pierwszym zdjęciu widać białe pasy naprężeń materiału na górze nasady skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.