Skocz do zawartości

F-101 B Voodoo 1/72 Revell


19robi88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum, jestem można powiedzieć początkujący gdyż jest to mój 8 model wiec proszę o wyrozumiałość , pomoc krytykę która przyjmuje na klatę i staram się wyciągać wnioski na następne modele

 

Model jaki wybrałem to wydaje mi sie dość mało popularny F - 101 B Voodoo z Revella w skali 1/72 :

 

in box :

 

muflUzp.jpg

 

Ng5Pv6z.jpg

 

xBSwvJG.jpg

 

Bj3wcRS.jpg

 

yogeH24.jpg

 

dodatki :

 

5NUqOtq.jpg

 

iJNDcvw.jpg

 

zakasam rekawy i biore sie do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ja raczej zostanę przy malowaniu U.S. AIR FORCE . Wyciąłem wanienkę i fotele muszę jeszcze doszlifować na równo spody foteli ale tak wstępnie wrzuciłem żeby zobaczy jak to wygada i całkiem niezły detal foteli przyciski na panelach mogły by być wyraźniej odlane ale i tak jest mega różnica niż to co daje zestaw.

 

JarhGau.jpg

 

0UmYpEJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze dokładnie zeby lipy nie było, podejrzewam ze chodzi ci głównie o szerokość wanny bo pomimo ze dedykowane do danego egzemplarza potrafią być za szerokie dobrze rozumuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szerokie, za wysokie, albo nawet kształtem nie pasować. Mogą być szpary w ważnych miejscach łączenia z kadłubem, może coś trzeba wyciąć.

Bardzo rożnie bywa.

Dlatego żywiczną kabinkę trzeba mieć idealnie dopasowaną do kadłuba zanim zacznie się ją malować.

Bo inaczej możesz sobie te malunki zniszczyć, jak po pomalowaniu trzeba będzie coś ciąć i szlifować.

To zrezztą dotyczy wszystkich dodatków z żywicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze do tego modelu akurat jest tylko pavla z dodatków. Choć mam mały staż w modelarstwie to zgromadzilem sporo modeli na zaś i mam trochę dodatków airesa, quickboost i Edka i zauważyłem ze pavla wypada blado przy innych ale jak mam robić zestawowy kokpit to wolę wpakować pavle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominał Solo zabawy będzie z dopasowaniem wanny kokpitu pavli. Wyciąłem to co zbędne według instrukcji pavli i w niektórych miejscach za ciasno w niektórych dziury do załatania użyłem epoxy putty Tamiy w której odcisnąłem kawałek wanny i zrobił mi się odlew pasujący prawie idealnie dziś przeszlifowałem nadmiar i delikatna kosmetyka została. Gorzej jest z bokami wanny bo w niektórych miejscach przylega dobrze a w niektórych są minimalne braki do ścianki zastanawiam się jak to dopasować, próbować naklejać cienkie paski polistyrenu na za wąskie boki wanny i szlifować ??

 

qkVlRAI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sa to mega szpary ale nie przylega to chyba tak jak powinno ?? tak jest po obu stronach w tych samych miejscach revellowska wanna pasuje idealnie jest takiej samej długości ale troszkę szersza

 

w6E9inL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze post pod postem ale nie wiem jak edytować ??

 

Poprawiłem waniennke wklejając po jednym cienkim pasku płyty w jednym miejscu dwa paski, muszę jeszcze zalać dziury na bokach kadłuba po wypychaczach i w sumie można lecieć dalej

wMgMdhM.jpg

 

kBNol1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

wstępne malowanie kokpitu najpierw czarny gunze c potem cieniowane kolorem bazowym revell grey, teraz trzeba się brać za malowanie szczegółów. Zastanawiam się jak pomalować boczne panele wanny pędzlem czy maskować i areo, bo powinny być czarne tam gdzie występują jakieś przyciski/przełączniki

 

3bDUzPb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.