Skocz do zawartości

Malowanie F-16


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Zamówiłem sobie taki oto model do sklejania http://www.mojehobby.pl/products/Lockheed-Martin-F-16CJ-Block-50-Fighting-Falcon.html

 

Jako, że będzie to mój pierwszy model (za dzieciaka sklejałem jakieś samoloty ale to było dawno ;)) najbardziej obawiam się malowania. Możecie doradzić jak go pomalować? Chodzi mi o technikę bo nie za bardzo się na tym znam. I czy jak będę malował pędzlami to uzyskam dobry efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś najlepszy model F-16 w 1:48, szkoda go marnować na malowanie pędzlem.

Rozważ możliwość kupna aerografu, wtedy to zupełnie inna bajka.

 

 

No tak, model za 2 stówki to teraz trzeba wydać kolejne 4 na aerograf i kompresor - a jak sie koledze odwidzi to będa dobrze zainwestowane 4 setki ;)

 

Nie dramatyzuj, pędzlem tez sie da, w szczególności jednolite powierzchnie kiedy nie trzeba sie gibac jak węgorz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzuj, pędzlem tez sie da, w szczególności jednolite powierzchnie kiedy nie trzeba sie gibac jak węgorz ;)

 

Gdzie napisałem że pędzlem się nie da?

Nie przekręcaj moich słów.

Napisałem że malowanie aerografem to zupełnie inna bajka, bo to jest inna bajka.

Pędzlem można, ale efekt będzie raczej marny, jak wszystkie modele malowane pędzlem.

Aerograf to zupełnie inny poziom zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to dokładnie tak zaczynałem: kupiłem dokładnie ten sam model i od niech chciałem zaczynać.

Ludzie na PWM przekonali mnie, że nie warto i lepiej kupić coś taniego za grosze i to psuć.

I to była jedna z lepszych porad jakie tam dostałem.

Zacząłem od czegoś takiego jak poniżej, a tego F-16 do tej pory nie skończyłem.

 

1093_rd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim pędzlem... o matko - sugeruję kupno dobrej farby w puszce i tyle. Zero stresu z malowaniem pędzlem a efekt o niebo lepszy.

 

pozdrawiam

Christian

 

Sugerujesz żeby go pomalować w całości jakimś sprejem np Śnieżki?

Nie chodzi o cenę aerografu tylko o to że trzeba umieć się nim posługiwać ;) A ja nie wiem czy pędzlem ładnie to pomaluję bo nigdy tego nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są farby modelarskie w sprayu, ale to bez sensu dla początkującego, zalejesz tym tylko model i niczego z tego nie będzie sensownego.

Jeszcze raz: polecam rozważenie kupna aerografu.

Jeśli upierasz się przy pędzelkach, to po prostu kup farby do pędzli, chyba najlepsze byłyby tutaj Vallejo i maluj, sam zobaczysz czy to Ci odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzlem można, ale efekt będzie raczej marny, jak wszystkie modele malowane pędzlem.

Aerograf to zupełnie inny poziom zabawy.

 

 

Dalej stoję na stanowisku, że dramatyzujesz ;)

To, ze nie widziałeś bądź nie potrafisz malować pędzlem nie ujmuje wcale tej metodzie - wszystko da sie spartolić, malowanie aerografem też ;)

 

A aerograf to nie inny poziom tylko inny sposób dojścia do celu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to dokładnie tak zaczynałem: kupiłem dokładnie ten sam model i od niech chciałem zaczynać.

Ludzie na PWM przekonali mnie, że nie warto i lepiej kupić coś taniego za grosze i to psuć.

I to była jedna z lepszych porad jakie tam dostałem.

Zacząłem od czegoś takiego jak poniżej, a tego F-16 do tej pory nie skończyłem.

 

1093_rd.jpg

 

Jest ona bardzo trudny do złożenia? W skali 1-6 ile byś mu dał? Chodzi mi o tego F-16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartas, ten F-16 dla Ciebie to będzie 6. Skoro piszesz że to Twój pierwszy model to tego Tamiyowskiego odłożyłbym na razie i zrobił to co proponuje Solo. Kup coś tańszego np. z Hobby Bossa. Ten F-16 ma bardzo subtelną powierzchnię którą przy braku wprawy pozalewasz farbą. Nie jest to też zestaw samoskładalny, nie wszystko w nim jest idealnie spasowane. Lepiej chyba na początek zainwestować w coś prostszego do złożenia i tańszego. W razie rozczarowania nowym hobby będziesz mógł Tamiyę odsprzedać i odzyskasz część kasy. Posługiwanie się sprayem też wymaga nieco wprawy, ale na pewno efekt będzie lepszy gdy użyjesz właśnie tej metody. Malowanie pędzlami na dobrym poziomie jest dużo trudniejszą sztuką do opanowania niż malowanie natryskowe że się tak ogólnie wyrażę. Pędzle dobrej jakości też niemało kosztują .Piszę na podstawie własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieźle mnie nastraszyłeś :P Tylko, że nie widzę sensu składania czegoś co mi się nie podoba (chodzi również o skalę). Poza tym lubię wyzwania ;)

Z drugiej strony zastanawia mnie też sytuacja w której idąc krok w krok za instrukcją nie da rady złożyć nawet najbardziej skomplikowanego modelu? Naprawdę jest to umiejętność tylko dla wtajemniczonych i zaawansowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie klocków lego tudzież mebli z Ikei to to nie jest. Wszystkie części trzeba obrobić, dopasować, czysto skleić i jeszcze często wyszpachlować. W takim f-16 masz od groma super małych części i szczegółów które jest łatwo spieprzyć słabo klejąc oraz szlifując.

Ja wiem, że ciągnie do zrobienia dużego i fajnego modelu, ale tu jest tyle miejsc gdzie można coś łatwo spierdzielić, że szkoda tych 200zl na model czysto treningowy. Zrób przynajmniej jeden za takie pieniądze, że nie będzie problemu kupić następny, bo ten akurat nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia też jakie ktoś sobie wymagania stawia przy sklejaniu. Jak ktoś chce zrobić super model, ultra realistycznie to zawsze coś mu nie przypasuje. Ja chcę go skleić dla swojej satysfakcji, a nie na jakąś wystawę Myślę też nie ma potrzeby odrazu się nastawiać, że jak to kogoś pierwszy model to będzie spierniczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozpoznać te momenty? Możesz podpowiedzieć na co uważać? Jeszcze chciałem się dowiedzieć czy w tym modelu są jakieś elementy które trzeba pomalować przed sklejeniem?

P.S A jaki model nowoczesnego myśliwca w skali 1:48 polecacie dla początkującego? Najlepiej firmy Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz filmiki z budowy tego modelu? Skrócony tutorial który zajmuje coś koło 5 godzin.

Dla początkującego to się bierze skalę 1/72 oraz jakiś samolot z IIWŚ. Trudno, że się nie podoba, ale zyskasz już trochę praktyki.

 

Tak, poproszę ten filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.