Skocz do zawartości

A-7P | 1:72 | HobbyBoss


myszoskoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po ponad 2letniej przerwie wracam do modelowania. Prace dotychczas prowadziłem tu: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=82622

Ale teraz przenoszę się na Modelwork głównie ze względu na Tapatalk który jest wygodną aplikacją, a widzę że na obu forach mniej więcej ci sami ludzie, więc spoko.

 

Skleiłem kadłub i wnęki po bokach:

 

IMG_20161119_115515_zps0irjscla.jpg

 

Skala 1:72 więc wszelkie niedociągnięcia są, niestety, nieuniknione :(

 

Pozdrawiam i zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych przedziałach na awionikę, kokpit z tymi kalkami to marność straszna. Hobby Boss dał ciała.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad uzbrojeniem, chciałbym użyć mk.82. Problem w tym że portuglaskie slufy prawie takich nie przenosiły. I teraz są dwie opcje:

 

-Schemat uzbrojenia z bombami, który nie jest do końca zgodny z rzeczywistością

 

-Iść w stronę realizmu i zrobić coś zgodnego z rzeczywistością, ale bardziej minimalistycznego

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem, ale od dwóch lat nic modelarskiego się nie ustało u mnie i mavericki już gdzieś wyparowały, a w zestawie nie ma, więc albo od kogoś wyżebrzę z obietnicą odwdzięczenia się, albo podwieszę 2x sidewinder i zbiorniki z paliwem. No i zostaje jeszcze kwestia tych mk.82, na pwmie podesłali mi zdjęcie Portugalczyka z 12x mk.82 + 2x sidewinder + 2x maverick i to, wydaje mi się, jest najlepsza opcja (umówmy się, takie obładowane bombami A7 wygląda nieziemsko <3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krakowskim Muzuem lotnictwa stoi A-7P wcześniej używany przez USAF. Gdzieś miałem fotki, akurat chciałem 7dokładnie go sobie obfotografować. Odezwij sie na PW jeśli jesteś zainteresowany. Jak znajdę to udostępnię w chmurze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadecydowałem.

 

2x sidewinder

12x mk.82

 

jak będę miał kiedyś mavericki to je podwieszę później, mówi się trudno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czym różnią się mk.82 między sobą? Do wyboru mam albo "krótkie" bez tej "pałki" z przodu (zdaję sobie sprawę z tego że brzmię komicznie) albo "długie". Czy mogę podwiesić długie i krótkie, czy tylko krótkie? Od czego to zależy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pałki to zapalniki bomb.

Mk-82 występują ze zwykłym, albo tzw. "extended fuze" (zwany też "daisy cutter"). Ten ostatni służy do zrzucania bomb tak aby eksplodowały one tuż nad albo na poziomie gruntu.

Bomba z normalnym zapalnikiem z reguły najpierw wbija się w grunt i eksploduje, tworząc krater, ale to ogranicza jej zasięg rażenia. Bomba z tym długim nochalem eksploduje na powierzchni, przez co jej promień rażenia jest większy.

Wydaje mi się, że raczej nie podwiesza się bomb z oboma zapalnikami, raczej wszystkie powinny być z jednym i takim samym.

 

m6c4d7f8f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła sklejona, łącznie ze skrzydłami. Stateczniki przykleję dopiero po pomalowaniu, tak będzie wygodniej. Szpachla jak widać przydała się tu i ówdzie, głównie z mojej winy bo nie zauważyłem podczas klejenia że kadłub się rozjechał i musiałem trochę porzeźbić, ale już jest okej. Teraz czekam tylko na maskol, bo muszę zalać nim parę miejsc i zabieram się za malowanie.

 

c276577ef18f9450d392fecd1b728a78.jpg

 

Na początku byłem zdecydowany że zrobię maszynkę o numerze bocznym 15509, ale zmieniłem zdanie, malowanie będzie drugie, pudełkowe '64.000 Horas'

 

41155d59cc539dcb7c7ef86422f1fadb.jpg

 

pozdrawiam zgromadzonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki raport słowny:

 

Koła pomalowane, po sidoluksie, czekają na łosza, tak samo przednia goleń podwozia (ładne detale). Zastanawiam się czy zamontować podwozie bez kół już w tym momencie i zamaskować do malowania, czy poczekać do kończowego składania. Cały model już bez żadnych szpar i nierówności (na moje oko) jak zaleje maskolem i prysnę podkład to się okaże o ile się pomyliłem.

 

Na razie tyle, zdjęcia jutro bo bateria padła :( pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.

 

Pomalowałem wszelkie klapy, na zdjęciu elementy od awioniki są satynowe, a te od podwozia jeszcze się błyszczą, bo są przed położeniem lakieru. Niestety, mój aerograf się zepsuł (100% moja wina) nie mam możliwości nic poważnego malować ani lakierować, więc zostają mi detale do sklejania (uzbrojenie, podwozie)

 

b08107610473a6afcb0320d8df8718aa.jpg

 

Następny update niebawem, mam nadzieję, więc zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.