Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf-109 G-10, Revell 1:72


Forest

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać wszystkich serdecznie

Dziś wystartowałem z modelem wymienionym w temacie. Jako, że ostatni raz bawiłem się w modele lotnicze gdzieś w okolicach podstawówki, a więc z 15 lat temu (jeśli nie więcej), myślę, że będzie ciekawie

Model traktuję raczej jako rekreację, wątek poboczny od pływadeł - w szafie czeka jeszcze kilka takich wątków Nie będę z nim szalał (a przynajmniej taki jest plan) - wykonam go prosto z pudła, z niewielkimi dodatkami własnymi.

 

Na początek okładka:

boxart.jpg

 

A tu zawartość pudełka:

BHOBtSX.jpg

 

Zacząłem od wnętrza kabiny. Kolor bazowy to Vallejo French Mirage Blue:

V6SQBwl.jpg

 

Na to poszły przecierki Gunmetalem i Wash Nuln Oil z Citadel:

vuwsg8C.jpg

 

Od siebie dołożyłem pasy i szybkę celownika. Jak na pierwszy raz, jestem bardzo zadowolony :

uFyQGuB.jpg

12abpKA.jpg

 

I na razie to by było tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że folet pilota przykleiłeś odwrotnie, tzn. oparcie jest na dole, natomiast siedzisko robi za oparcie. Na zdjęciach widać, że siedzisko jest zdecydowanie za długie w stosunku do oparcia. Chyba, że to zdjęcie tak zniekształca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksander, fotel jest dobrze przyklejony, po prostu ma niewiele wspólnego z rzeczywistością Podobnie, jak cała tylna ściana kabiny, powinna być skośna Jest to po prostu 20-sto letni zestaw, który ma swoje minusy. Na szczęście w większości łatwe do naprawienia

Jonathan, malowania jeszcze nie wybrałem. Waham się między niemieckim, węgierskim, bułgarskim, rumuńskim a jugosłowiańskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam

Tato nie krzyczy ,ze kleisz samolot ,a nie kończysz okrętu

To jest tylko odskocznia Która zresztą poczeka pewnie na kontynuację do końca tego miesiąca... Wtedy będę mógł z czystym sumieniem przegrać walkę ze Sobąi pojechać ze skracz-bildem

Kiedyś go miałem. Fajny samolot. Owiewkę polecam zastąpić vaccu np Rob Taurusa. Reszta zestawu całkiem OK

Nom, zdążyłem zauważyć, że mija się z szerokością kabiny, jest węższa ok. 1mm... Ale i tak myślałem o rozpiłowaniu, by wykonać otwartą kabinę, więc nie będzie się to tak rzucać w oczy A co do kupowania, to raczej wolę sam dorabiać

Hmm... Znalazłby się ktoś chętny do wytłumaczenia, jak samemu wykonać Vaccu?

 

PS. Zawęziłem obszar poszukiwań malowania do Węgier, Niemiec i Rumunii, ze wskazaniem na malowanie węgierskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na razie mam pewien problem, większość znalezionych przeze mnie malowań to model G-6. Natomiast znalazłem takie cuś, partyzanckie malowanie z Jugosławii:

103_3.jpg

Tylko przydałoby się więcej rzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusił, skusił, w końcu skusił Będzie Jugosłowiański Mieczysław G-10. Dokładnie to ten, były samolot 15./JG 52, Chorwackiego Dywizjonu Luftwaffe, zdobyty przez partyzantów Josipa Broz Tity na wiosnę 1945 roku

g5Q1a4Z.jpg

 

Węgierskie malowanie też będzie, ale w kolejnym modelu. Mam na podorędziu G-6, którego mam zamiar wykonać "na podstawie" pudła -pełne przeróbki, w przeciwieństwie do obecnie klejonego. Tak właściwie, to mam w planach wziąć przykład z niektórych członków tego forum, zakochanych w Spitfire'ach... Mam już pomysły na najbliższych 10-ciu Mieczysławów...

A w zapasach 27 pudeł tychże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w morede Forest tez wzial sie za latadlo

Chyba jakis tred zaczolem:)

Powodzenia

Nie, po prostu skończyło mi się miejsce w szafie, czyli czas się za robotę wziąć

A Ty to wracaj do okrętówki, Tirpitz mi odłogiem leży, nie mam się na km wzorować

 

PS. Mówię poważnie, inaczej zacznę ćwiczyć nekromancję na Twoim Podwójnym Smarku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ja w ramach powrotu postanowilem porobic szybsze modele bo jak narazie przeraza mnie ilosc blach do moje smarka:) Pozatym zona mi ciagle gada ze tylko kupuje i na szafie laza A jak 3 pudla przywiozlem z Telford to miala niezadowolona mine:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziałaj w temacie B., bo warto W ogóle, miło widzieć, że znów się udzielasz Aha, może byś podlinkował rzeczy z podpisu, coby innym życie ułatwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslimy podzialamy:) BTW zawsze bylem obecny moze malo sie odzywalem ale stara gwardia zaczela sie pojawiac tak wiec i ja jestem. Za duzo ostatnio jest na forum takiego jakby to powiedziec ladnie chamstwa Trzeba troche mlodziez doedukowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać wszystkich serdecznie

Dziś wystartowałem z modelem wymienionym w temacie. Jako, że ostatni raz bawiłem się w modele lotnicze gdzieś w okolicach podstawówki, a więc z 15 lat temu (jeśli nie więcej), myślę, że będzie ciekawie

Model traktuję raczej jako rekreację, wątek poboczny od pływadeł - w szafie czeka jeszcze kilka takich wątków Nie będę z nim szalał (a przynajmniej taki jest plan) - wykonam go prosto z pudła, z niewielkimi dodatkami własnymi.

 

Na początek okładka:

boxart.jpg

 

A tu zawartość pudełka:

BHOBtSX.jpg

 

Zacząłem od wnętrza kabiny. Kolor bazowy to Vallejo French Mirage Blue:

V6SQBwl.jpg

 

Na to poszły przecierki Gunmetalem i Wash Nuln Oil z Citadel:

vuwsg8C.jpg

 

Od siebie dołożyłem pasy i szybkę celownika. Jak na pierwszy raz, jestem bardzo zadowolony :

uFyQGuB.jpg

12abpKA.jpg

 

I na razie to by było tyle

 

Hej a zdradzisz czym przykleiles pasy do fotela i szybkę celownika do reszty? Bardzo czysto to wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.