Skocz do zawartości

GWH, F-15I 1:48 - jesienny kamuflażyk


ministersan

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Miałem w konkursie wystartować tylko z jednym modelem, ale przeglądając forum trafiłem po raz drugi

na inbox tego modelu zrobiony przez kolegę Solo i tak mnie wciągnęła jego relacja, że wyciągnąłem model i powiedziałem sobie

"robie go", a skoro już go robię to niech weźmie udział w konkursie. Kolorki wszak ma typowo jesienne.

 

Regulaminowy mini inbox

F-15I_v1.jpg

 

i piękny jesienny kamuflaż

F-15I_v2.jpg

 

Chciałem najpierw (jeśli chodzi o lotnictwo izraelskie) wykonać Kfira z Kinetica, ale jednak pierwsza będzie piętnastka.

 

Model z pudła, choć myślę o żywicznym foteliku - jednak na necie widać, że żywiczne są mniejsze od GWH i mogą dziwnie wyglądać w kokpicie.

Great+wall+hobby+F-15+(3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kokpit częściowo sklejony, częściowo na sucho. Fotele i tablice jeszcze przed szlifowaniem.

Myślę, że fotele dadzą radę - może dokupić jakieś pasy i będzie ok. Boje się, że żywice będą za małe.

No chyba, że ma ktoś namiary na jakiś fajnych pilotów.

 

F-15I_v3.jpg

 

F-15I_v4.jpg

 

F-15I_v5.jpg

 

F-15I_v6.jpg

 

F-15I_v8.jpg

 

F-15I_v7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

314 to kolor seledynowy mimo że jest opisany jako Blue, choć daleko mu do włąściwego koloru z kamuflażu Izraelskich jetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C314 to FS35622 to nie zieleń, tylko jasny szary z leciutkim odcieniem błękitu, od biedy można się tam dopatrzeć nieco zielonego odcienia (choć trzeba w tym dużo dobrej woli), ale to nie jest w ogóle kolor nadający się do tego kamuflażu.

Jasna zieleń dla współczesnego izraelskiego lotnictwa jest znacznie intensywniejsza, bez dwóch zdań.

C312 jest za ciemny do tego kamuflażu, bo to po prostu ciemna zieleń.

Brąz można pomalować gunzowskim C310 bo to ten sam numer FS.

C313 to piaskowy kolor i jego FS też się zgadza.

Spód samolotu to C308 i tutaj też nie ma wątpliwości.

Tak naprawdę jedyny problem to ta jasna zieleń, której odpowiednika Gunze nie produkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jakiś czas wstecz do testów pakiet kolorów od MRP i był tam ten seledyn do Izraelskich kamuflaży. Niestety nie pamiętam numeru. Ale kolor był całkiem ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale Green MRP-S01, nie jest sprzedawany osobno, tylko w tym zestawie o którym pisałem wcześniej.

Jak ktoś ma trochę modeli izraelskich maszyn to warto kupić, choć trochę kosztuje.

Nie wiem tylko do czego ten jasny Light Blue jest stosowany, może spód ichnich F-16 jest tym malowany, nie wiem, Sufę robiłem już parę lat temu...

Podobnie jak ta ciemna zieleń - pewnie jakieś starsze maszyny takim kolorem malowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę czy nie mam jeszcze tego koloru od MRP, sprzedałem większosć tego co otrzymałem na testy ale kilka mi zostało jeżeli mam to mogę oddać ponieważ nie używam i nie zamierzam używać tych farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.