Skocz do zawartości

Su 34 - Italeri/Zvezda 1/72 ( Podwójna Relacja )


Wittt78

Rekomendowane odpowiedzi

Sobota była zdecydowanie robocza. Prace malarskie poszły mocno do przodu. Zacząłem od metalizowanych, tylnich części gondoli silników: Zastosowałem Allclad II White Aluminium po wcześniejszym podkładzie również z Allclada. Jestem w szoku jak szybko schną, i jak pięknie się kładą te farby ...

 

6ED4TZt.jpg?1

 

Mam nadzieję, że jak położę washa i na koniec jeszcze lakier matowy to przygaśnie ten wściekły odblask.

Rzut oka na cały spód modelu:

 

9lOpJnu.jpg?2

 

Potem przyszła kolej na górę. I tutaj niestety mnie trochę poniosło. Zamysł był taki, by kolor nanieść w dwóch warstwach, tzn najpierw jedna delikatna, potem zobaczyć jak to wygląda i gdzie trzeba to wzmocnić. Ale tak mi się spodobało malowanie, że poszło na raz. No i malowałem w ostrym świetle, które uwydatniało różnice, a w świetle dziennym zanikają. W związku z tym trudno uchwycić te subtelności na fotkach. Tak czy inaczej kadłub prezentuje się od góry tak:

 

ojvZiOx.jpg?1

LtLznO7.jpg?1

 

I jeszcze rozjaśnione zbliżenie skrzydła - tak to mniej więcej na żywo wygląda.

 

79hcTRa.jpg?1

 

Jestem zachwycony farbami Mr.Hobby, Witek zresztą też

Teraz na starym MiGu również pomalowanym mniej więcej tak samo potestuję patenty z nakładaniem transparentnej warstwo mocno rozjaśnionego koloru bazowego i zobaczę jaki to da efekt. Jak mi się nie uda, to Su zostanie już bez poprawek malarskich (z wyjątkiem żądła od spodu bo niedokładnie zamaskowałem i szary wjechał trochę na niebieski )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny i miły warsztat ,super się ogląda Postępy prac bardzo szybkie i z wspaniałym efektem

Powodzenia w pracach malarskich

 

Co do farb Solo mnie przekonał i jestem teraz szczerze mu wdzięczny . Odeszły wszystkie problemy , jedynie muszę się tylko lepiej nauczyć malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - sesja z przygodami (jak zwykle) ale jak zawsze do przodu :-)

 

Witek coś tam wrzuci pewnie sam. Ja dzisiaj wzbogaciłem model o białe wstawki. Zastanawialiśmy się z Witkiem co one mają wspólnego z pojęciem kamuflażu ...

Tak czy inaczej wygląda to tak:

 

YmNJNzn.jpg?1

XzQB1iH.jpg?1

 

Potem zrobiliśmy zdjęcie grupowe:

 

Qn3bv8D.jpg?2

 

Fajowe, nie ?

 

Serdecznie pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były poprawki malarskie i walka z mankamentami podwozia więc nie ma co pokazać, ale powoli zbliżam się do etapu kalek i szeroko pojętego weatheringu/brudzenia w związku z czym mam pytania: Pod kalki jak rozumiem lakier błyszczący ? Akryl czy emalia jeśli malowałem akrylami Gunze ? Kolor od spodu to błysk, a od góry półmat, wiec może nie trzeba w ogóle ? A po kalkach ? Przed washem lakier matowy czy półmatowy ? I chyba emalia ? Dobrze kombinuje? Jak przy MiGu-29 wziąłem sido to mnie szlag chciał potem trafić, bo wszystko się ścierało od razu .... Poradźcie dobrzy ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gunze połóż najlepiej lakier bezbarwny Gunze albo akrylowy, np. Tamiya. Jeśli położysz emalię, to nie będziesz mógł na niej położyć washa olejnego, bo zetrzesz go razem z lakierem.

Lakier błyszczący kładziesz przede wszystkim aby na gładkiej powierzchni łatwo kłaść i pozycjonować kalkomanie, oraz żeby potem nie srebrzyły, czyli żeby dobrze przylegały do podłoża, bez drobinek powietrza pod nimi.

Po wyschnięciu kalek (i potraktowaniu ich najlepiej płynem zmiękczającym) nałóż znowu ten sam błyszczący lakier, żeby łatwo położyć wash (olejny).

Dopiero po washu warto kłaść lakier matowy czy satynowy, na którym wykonasz ewentualne brudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj wreszcie udało się trochę porobić w Kanciapie. Moja łaciata suka wreszcie jest szykowana do malowania, ostatnie dwa spotkania była zabawa z Surfacerem i poprawki szlifierskie, teraz wreszcie zaczeła sie poważna zabawa z aero

 

TjnGOgL.jpg

 

UkgRIIJ.jpg

 

i od razu mam pytanko do bardziej zaawansowanych kolegów, czy macie jakieś sposoby malowania żeby te linie robić równiej:)))? łapa mi się trzęsie tak że niestety efekt taki jak na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie preszejdingu z założenia nie musza być równe ;)

 

To prawda ale wolałbym mieć większa kontrole nad tym bo gdzieniegdzie wyszły fale Dunaju ))

 

Wszytko malujcie w powietrzu w rekach czy używacie jakichs podstawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witt mniej/wiecej Warki ;)

 

Ja malowałem z ręki. Teraz zakupiłem sobie superhiper stacje obrotową Tamiya. zobaczymy jak się sprawdzi, dziś ją będę rozdziewiczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jako, że wielkimi krokami zbliża się kładzenie kamo siadłem do planów i zacząłem myśleć nad układem plam kamuflażu ....

 

chcąc pomalować model w miarę wiernie bo robię w końcu konkretny egzemplarz nazbierałem możliwie dużo dokumentacji

 

i tu jak zawsze zaczynają się schody...))) bo nie może być za łatwo

 

6nrr8d9.jpg

 

trzy różne źródła i każde ma inny układ plam ...!!!!!!!!wrrrrrrrr

 

siadłem więc i na podstawie dostępnych zdjęć narysowałem swój własny kamuflaż

 

wXJOyKW.jpg

 

47RxjQI.jpg

 

niestety układ plam na górze na pewno nie jest idealny bo brak jakiegokolwiek zdjęcia góry, podobnie rzecz ma się z delikatnymi "zaciekami" plam na spodzie

 

tu wielkie podziękowania dla kolego Dzejo za podesłane foty !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

długi weekend minął ale znalazło się trochę czasu na malowanie, na pierwszy ogień poszedł jasnoniebieski

 

na starcie pojawił się trabol bo malować miałem akrylami ale kolor trzeba było samemu dorobić i niestety wymieszanie matowej i błyszczącej farby z Mr.Hobby powodowało zważenie się farby

nie mam doświadczenia z akrylami więc olałem je i zrobiłem sobie farbę mieszając dwa olejne Humbrole, tu mieszanie matu z glossem nie powoduje żadnych niespodzianek

 

Sm3HT6p.jpg

 

TJX0zsQ.jpg

 

niestety jak to z olejami bywa farba musiała sobie trochę poschnąć a ja udałem się na majówke:)

 

po tygodniu przystąpiłem do maskowania a że Suka ma bardzo skomplikowany kamuflaż to zajęło mi to dwa wieczory

 

NJa1RcX.jpg

 

HeMi6nZ.jpg

 

wu4LMEf.jpg

 

samo malowanie to już czysta przyjemność, choć wymagało cierpliwości żeby nie zalać tych skomplikowanych plam kamuflażu ale taką robotę to ja lubię:)

 

sODGtal.jpg

 

WC9RptG.jpg

 

z9Wi0MB.jpg

 

Vf2ZBlN.jpg

 

sa2KX9h.jpg

 

pozostałe dwa kolory kamo malowane są już akrylami więc po 2 dniach mogłem przystąpić do kolejnego maskowania

wiedząc jak żmudna jest to robota uzbroiłem się w dwie Warki i walczyłem dzielnie kolejne 4 godziny oklejając Suke patafixem i taśmą tamiyi

 

61snkKf.jpg

 

starałem się nie spieszyć bo łączenia tych plam mają dziwaczne kształty a chciałem w miarę wiernie je oddać i jestem zadowolony z efektu

 

eON0UP8.jpg

 

ZTTqgfF.jpg

 

Bp2aqY3.jpg

 

nsa4CWQ.jpg

 

kyC65hk.jpg

 

WSz0Lcl.jpg

 

uwSFT7b.jpg

 

XWqPIz1.jpg

 

ARFll4P.jpg

 

68yuzOq.jpg

 

teraz dam Suce 2 dni na schniecie i będziemy kombinować dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czas kończyć ta zdecydowanie przydługą przygodę z Su-34. Obiecałem sobie, ze to będzie ostatni tak ch**owy model, który wziąłem na warsztat - szkoda czasu, którego na modelarstwo jest i tak za mało. Jeszcze tylko silniki, podstawka i finito ! Uzbrojenie będzie symboliczne

 

erSflcf.jpg?1

 

IwU8Qz5.jpg

 

Zdjęcia spodu, szczegółów i lepszej jakości dam jak będę robił (mam nadzieje niebawem) galerie końcową - robię je jakimś starym smartfonem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.