Skocz do zawartości

Kawanishi N1K2-Ja SHIDEN-KAi KORA 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Miała być przerwa.Jednak jak wchodzę do mojej "dziupli" jak to nazywa moja małżonka to nie mogę się powstrzymać.

8yhTq1Rl.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaki kolor osłona silnika od środka?

 

Wedle Tamiyi (co prawda do N1K1-JA czyli pierwszej wersji lądowej) czarny mat. Ale ręki sobie uciąć za to nie dam

 

A poza tym ładnie to wygląda. Pasy na fotelu b. sympatyczne Co prawda silnik można było by zrobić jakiś ciemniejszy (teraz jest pewnie "stalowy") i przetrzeć suchym pędzlem. Nadało by mu to "przestrzenności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już koledze wyjaśniam.Po zaczęciu N1K2 pomyślałem sobie że za jednym malowaniem zrobię oba i zacząłem N1K1 firmy Tamiya.Wątek warsztatowy prowadzę tylko z pierwszego.O kolor pytam bo znalazłem w sieci zdjęcie N1K2 z NMUSAF gdzie widać kawałek środka osłony i jest zielona.Co do silników to obydwa są malowane Aluminium MM i cała chemia dopiero przed nimi. Pasy są z zestawu Eduarda.Chciałem żeby w obydwóch modelach były takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem w sieci zdjęcie N1K2 z NMUSAF gdzie widać kawałek środka osłony i jest zielona.

 

Coś takiego "zielonego" podaje Hasegawa w swoim "Kyofu" - kokpit i osłony silnika w tym samym kolorze. Jeżeli coś takiego jest na zdjęciu to bym raczej wędrował w tym kierunku. Zawsze to jakiś "kwit" na użyty kolor

 

to nie mogę się powstrzymać.

 

czyli dwa na raz

 

Jednym słowem słabo wychodzi Koledze ta "przerwa" w klejeniu

 

Tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczymy dalej.Dorobiłem okienko inspekcyjne w kadłubie.Nie jest to mistrzostwo świata ale jest.Jeszce trochę i malowanie.Model na razie pomalowany podkładem czarnym Gunze 1500.Dół będzie NMF chociaż KORA podaje w opisie malowania IJN Grey.

jJFgHXIl.jpg7qs3dr0l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół będzie NMF chociaż KORA podaje w opisie malowania IJN Grey.

 

Czyli będzie "zielony"

 

To ja poproszę ( jeśli można ) na PW schemacik "pomarańczowy", mogą być zwykłe fotki.

 

Po podkładzie wyszło b. ładnie

 

A owiewka to będzie malowana z "pędzla"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zielony bo zestawowe kalki nie nadają się do wykorzystania. Schemat prześlę jutro .Owiewka nie będzie malowana pędzlem. Jak maluję podkładem to zabezpieczam maskolem.Chodzi oto żeby mieć maski przyklejone jak najkrócej.Będzie w schemacie z kalkomanii Kopro.Chociaż ten z kalkomanii ma wyrzutniki bombowe ale ma ładne sylwetki zestrzeleń na kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba o pomoc.Shiden ma być w tym malowaniu.To jest s-f czy istniało rzeczywiście?Bo jeżeli jest zmyślone to trzeba będzie wybrać coś innego.

GYLmUIWl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat.Model będzie skończony kiedyś.Muszę sobie jednak zrobić przerwę bo straciłem cały zapał do klejenia.Przepraszam wszystkich za zawracanie tyłka swoimi pytaniami.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.