Skocz do zawartości

Willis Jepp 1:35 Heller Wojsko Polskie


dziadek1982

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak zakładam warsztat i proszę o pomoc. Mam takie 4 szt. w razie jak cos sie spierdzieli. Kupilem z grosze same wypraski bez pudelka i instrukcji. No i tu zaczynają sie schody. Czy moge dokupic jeszcze jakies elementy fototrawione jeśli tak to jakie? No i czy macie koledzy jakas instrukcje? Nigdzie nie mogę znalesc.

 

vnbfp7f.jpg

7hwttV9.jpg

EBMytAg.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak zakładam warsztat i proszę o pomoc. Mam takie 4 szt. w razie jak coś się spierdzieli. Kupiłem z grosze same wypraski bez pudełka i instrukcji. No i tu zaczynają się schody. Czy mogę dokupić jeszcze jakieś elementy fototrawione jeśli tak to jakie? No i czy macie koledzy jakąś instrukcje?

 

Ja nie potrafię tego odczytać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że kolega jest na początku przygody z modelarstwem...

 

akcesoria żywiczne znajdziesz. Natomiast co do blach to tylko tamiya, revel i italeri. Jednak możesz zdecydować się na blaszkę i niektóre elementy na pewno dopasujesz.

Zresztą nie wiem czy jest sens kupowania blach do tego czegoś.

 

Nie nazwał bym starego zestawu Hellera "tym czymś"... W wielu miejscach jest sporo lepszy od modelu Italeri (np. rama i zawieszenie, koła), choć jest bardziej uproszczony, ma więcej pominiętych detali... Najlepsza jest oczywiście Tamiya - ale biorąc pod uwagę, że te wypraski stały na allegro po 3 zł za komplet (!!!), a Tamiya kosztuje koło 50 zł, no to nie ma porównania...

 

Znam te wypraski dość dobrze i napiszę tak - daruj sobie blachy do tego modelu - w przypadku jeepa jest to najczęściej drobnica - a do tego jeszcze nie będzie pasować, bo jest dedykowana dla innych producentów... A jeepowi prosto z pudła naprawdę niewiele brakuje...

Masz świetne kalki - sklej czysto model, pomaluj, połóż kalki i poćwicz wathering... A blachy nabędziesz jak skleisz poprawnie te dwa Hellery i szarpniesz się na Tamiyę

 

Co do instrukcji to szukaj w goglach SK Model albo Heller...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trafi się instukcja w necie to bedzie to wielkie szczęście. Wczoraj po twoim poście próbowąłem coś znaleźć ale po dwudziestu mintuach dalej nic. Na pewno nie pomaga fakt iż mieszkaw w UK i w najpierw wyszukiwarka przeszukuje ich strony.

 

Zawsze możesz sprubowac montazu na czuja, aż tylu części tam nie ma i po wyeliminowaniu oczywistych drobnicy raczej będzie nie wiele. W razie czego masz jeszcze kolejne ramki jako referencja co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tych kalek i Twojej roboty na ten zestaw. Najlepsze z niego jest pudełko, którego nie masz. Koledzy dobrze radzą dobrze - kup tamiya. Ten się przyda na jakąś inna okazje. Ja przeciąłem go na pół i występuje z winietami jako tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.