Skocz do zawartości

MIM-104B Patriot Surface-To-Air Missile


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt po sido i po washu jest bardzo fajny Już po samym sido kolor jest dużo żywszy.

 

 

I Twój też może tak wyglądać, tylko wyhamuj troszeczkę. Popytaj, zaglądnij na YouTube, posłuchaj i weź do serca rady tych, którzy już troszkę siedzą w modelarstwie, a zobaczysz że każdy, kolejny model będzie wyglądał lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 380
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomalowałem wczoraj ok 17 sidoluxem. Wrzucam zdjęcia przed i po ale nie wiem czy będzie coś widać

 

Przed:

 

8b61f29a6d0f8d67.jpg

 

Po:

 

647afeb9daace40b.jpg

 

Niektóre miejsca świecą się bardziej niż inne i wyglądają jakby były mokre. Czy to tak ma być czy po prostu sido jeszcze nie wysechł do końca?

Niestety poodklejały mi się kalki które wcześniej przykleiłem i musiałem je wyrzucić. Czy można gdzieś kupić osobno kalki z napisem "EMPTY" do takiego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałeś pędzlem? Może po prostu Sidolux nie jest rozprowadzony równomiernie? Poczekaj aż dobrze wyschnie i psiknij z aero, tylko zaraz po, wymyj go dokładnie! Osobno kalek raczej nie znajdziesz, ale popytaj na forum w dziale Giełda. Kto wie, może ktoś ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poodklejały mi się kalki które wcześniej przykleiłem i musiałem je wyrzucić.

Musiałeś? A nie pomyślałeś, żeby je jeszcze raz przykleić?

 

Podarły się i były nie do uratowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z gotowego washa AK Dark Brown do zielonych pojazdów i daje dobre efekty. Tylko jak tym pomalujesz to pamiętaj żeby dać mu porządnie wyschnąć. Potem zetrzyj chusteczką higienczną albo ręcznikiem papierowym, a w zakamarkach użyj patyczków higienicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash można zrobić na dwa sposoby. Bierzesz duży pędzel i malujesz washem po całości. Czekasz aż kompletnie wyschnie. Potem bierzesz chusteczkę higieniczną lub ręcznik papierowy, ślinisz go i zaczynasz wycierać. Nawet nie trzeba używać rozpuszczalnika. Drugim sposobem, jest tzw pin wash, po naszemu, wash punktowy. Małym pędzelkiem zapuszczasz washa we wszystkie wklęsłe linie podziału blach, wokół wystających nitów itp, itd. Nadmiar można usunąć pędzelkiem, leciutko nawilżonym w rozpuszczalniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek chcę dzisiaj złożyć zamówienie na ten wash. Czy polecasz jakiś lakier satynowy? Wcześniej pisałeś, że na samym końcu dajesz lakier satynowy.

Kupił bym jeszcze coś takiego bo jak skończę ten model to chcę zrobić podstawkę pod niego. Myślałem nad kawałkiem lasu bądź pola i wtedy taką "farbą" można by zrobić koła i nadkola

 

https://www.mojehobby.pl/products/DARK-MUD-4550432.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam z Washy AK i zawsze robiłem tak, po wyschnięciu washa pędzelkiem lub patyczkiem higienicznym namoczonym w White Spirit z AK i osuszonym ścieram nadmiar i koryguję wszystko. Również idealnie się robi zacieki w ten sposób. Banalnie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem lakier matowy ALCLAD. Świetna rzecz. Spełnia swoje zadanie w 100-u procentach. Nigdy, niczym go nie rozcieńczałem. Wstrząsnąć butlą, nalać do aerka, lub nabrać na pędzel i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używać gotowych washy od AK Interactive prezentuje to wideo:

 

Polecam przejrzeć więcej filmików na kanale producenta o ich specyfikach.

 

Ja mam wash for NATO tanks i ogólnie nie wiem czy trafiłem na trefną partię ale to jedyny wash z ich palety produktów który jest do bani.

Do malowania kamo Natowskiego polecałbym wash z serii Panel liner: brown and green camouflage. Idealnie się sprawdza metoda pin wash. Nawet powierzchni nie trzeba zwilżać white spiritem.

Czym jest pin wash? Zapytaj samolociarzy. Chętnie Ci o tym opowiedzą

 

Specyfik Dark Mud jest fajny, ale... żeby go użyć w prawidłowy sposób to musisz się zaopatrzyć w parę innych produktów do robienia błotnych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Czy jak mam już nałożony lakier błyszczący na model to kładąc kalki mogę je przykleić na taki preparat, czy lepiej na samą wodę?

 

http://agtom.eu/plyny-do-kalkomanii/310584-tamiya-mark-fit-plyn-do-kalek-4950344871025.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pod kalki przeparatu Micro Set. Ułatwia manewrowanie kalkami po modelu. A na kalkę używam Micro Sol. Zmiękcza kalkę i ułatwia jej układanie się na modelu. Odnosi się wrażenie że kalkomania wtapia się w powierzchnię na ktorą została położona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop ale ile modeli skleiles wczesniej? Twoje pytania sa jabys swoj pierwszy model kleil. Czasem zanim o cos zapytasz poszukaj w necie YT to skarbnica wiedzy. Polecam genesis models i flory model. Podstawy modelarskich technik jak dla zoltodzioba wymagana znajomosci jezyka angielskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za offtop ale ile modeli skleiles wczesniej? Twoje pytania sa jabys swoj pierwszy model kleil. Czasem zanim o cos zapytasz poszukaj w necie YT to skarbnica wiedzy. Polecam genesis models i flory model. Podstawy modelarskich technik jak dla zoltodzioba wymagana znajomosci jezyka angielskiego.

 

Wcześniej skleiłem trzy modele (ciągniki siodłowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.