Skocz do zawartości

M1A2 Abrams SEP v 2 RFM+DEF MODEL 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miło czytać, że ktoś chce się wzorować na moim modelu, który w sumie miał pójść w zapomnienie, ale tak się złożyło, że wróciła mi na niego ochota i mam zamiar go dokończyć. A o to etap na jakim jestem:

 

rrzrDk9.jpg

 

wOt6cQQ.jpg

 

DDhaMfN.jpg

 

ptPOBnB.jpg

 

DlGluUm.jpg

 

0uZoTTG.jpg

 

VTvsVqa.jpg

 

cg83RnX.jpg

 

bzkvSDG.jpg

 

FyGCpM8.jpg

 

Troszkę się podmalował. Pomalowałem model farbką:

 

xybvlKV.jpg

 

Moim zdaniem rewelacyjna farba do współczesnych pojazdów USA. Niestety osłony przeciw kumulacyjne i koła napędowe jeszcze nie pomalowane, na skutek mojego gapiostwa. Ot przewróciłem otwarta buteleczkę i było po ptokach. Nowa już jedzie, więc już wkrótce dokończę malowanie. Mam taka małą prośbę koledzy. Podpowiedzcie jakieś konkretne produkty do " łederingu ". Pytam o fitry itp. Dziękuje za ewentualne podwpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wrócę do tego Abramsa, ale potrzebowałem się troszkę od niego oderwać i zbudować coś lżejszego, dlatego zająłem się koreańczykiem. Dam Ci dobrą radę Kamil. Odłóż Rye Fielda na inną okazję. Uzbieraj kasę, kup Abramsa V2 od Academy, i elementy z DEF MODEL przeszczep do Academy. Zaoszczędzisz sobie nerwów. . Jeszcze jedna rada. Jeśli zdecydujesz jednak na Abramsa V2 od Academy, to nie bierz modelu o numerze kat. 13298,lecz ich nowy wypust o numerze 13504. Dają w nim ogniwkowe gąski Def model, oraz kalki do wersji czołgu, którą Ty planujesz zbudować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z okazji awarii aerografu, a konkretnie szybkozłącza do aerografu, postanowiłem że dokończę sobie kalkowanie Abramsa. Zacząłem od czaszek Punishera na przedmuchiwaczu lufy i... szlag mnie trafił. Kolor kalkomanii tak bardzo różni się od koloru modelu, że patrzeć na to nie mogę:

 

Fotki z daleka:

 

rdEwiLz.jpg

 

XJbkCXA.jpg

 

RKSYd0O.jpg

 

i jedna z bliska

 

BArJGVe.jpg

 

Od samego początku wiedziałem, że kolor kalki mocno odstaje od koloru modelu, ale nie wiedziałem, że będzie tak źle. Koledzy, bardzo Was proszę, podpowiedzcie, czy można to jakoś zniwelować, np., filtrami? Chcę dokończyć ten model, choć doprowadza mnie do pasji. Uprzejmie proszę o jakieś podpowiedzi. Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle to teraz wygląda. Gbybym to był ja to bym to tak zostawił. Moim zdaniem czasem w modelarstwie trzeba iść na kompromis i uważam że to jest właśnie ten moment.

 

 

Kolega ma zdecydowanie racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończ i postaw na półce nikt cię za to nie powiesi a stać będzie ciekawy model pozdrawiam OLO, ps wnerwiamy się bo kalki coś nie tak a nie trzymamy skali w ściankach wewnętrznych, brak wnętrza nie przeszkadza a to już kompromis więc skończ model .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony... Mogłeś zrobić sobie na zamówienie Maski do tego malowania... Wykon na zamówienie wyszedł by chyba tyle samo co ten komplet kalek. A może nawet mniej

 

 

Przeszło mi to przez myśl, ale znam tylko jedną firmę która robi takie rzeczy. Niestety naczytałem się o tej firmie tu na forum i raczej z ich usług nie skorzystam. Są jakieś inne firmy oprócz MM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony... Mogłeś zrobić sobie na zamówienie Maski do tego malowania... Wykon na zamówienie wyszedł by chyba tyle samo co ten komplet kalek. A może nawet mniej

 

 

Przeszło mi to przez myśl, ale znam tylko jedną firmę która robi takie rzeczy. Niestety naczytałem się o tej firmie tu na forum i raczej z ich usług nie skorzystam. Są jakieś inne firmy oprócz MM?

Postaram się kogoś znaleźć Ja kiedyś załatwiłem sobie maski przez grupę na Facebooku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może po prostu kup przezroczysty film do drukowania kalek i wydrukuj sobie sam. Trzeba tylko znaleźć dobrą grafikę w sieci. Drukować najlepiej na drukarce laserowej z ustawieniami do druku wolno schnącego. Nie wiem czy na to co jest położyłeś już jakiś lakier. Jeśli nie to usuń stare oznaczenie i nałóż wydrukowaną przez siebie. Jeśli tak to przemaluj.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może po prostu kup przezroczysty film do drukowania kalek i wydrukuj sobie sam. Trzeba tylko znaleźć dobrą grafikę w sieci. Drukować najlepiej na drukarce laserowej z ustawieniami do druku wolno schnącego.

 

A jeszcze lepiej na atramentowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oznacza ta ikonka( czy kolega się ze mnie nabija), ale ja tak przygotowywałem oznaczenia 9bbkp na twadziela i jakoś dało radę. Po prostu to co ma być przeźroczyste w grafice malujemy na biało można nawet w głupim Paint'cie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.