Skocz do zawartości

Taki sobie niepozorny samochodzik 1/16


radett

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie tajemnice..., myślałem że to 35 bo skali w tytule nawet nie podano (choć regulamin...), nawet pojazdu nazwy nie podano(regulamin...). Ostatecznie dzięki życzliwości autora wątku dowiedzieliśmy się co to za skala i mniej więcej że jakiś międyzwojenny Fiat. Wow.

 

Jak będę robił jakiś model to zatytułuje wątek "model" pewnie to bardzo ułatwi zadanie innym. Nie zrozum mnie źle, ale pomyśl kogo wkurzysz/kto nie znajdzie potencjalnie interesującego wątku (co mogłoby być korzystne dla Ciebie) przez takie "podejście" do sprawy tzn faktyczny brak tematu pracy w w tytule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żadne tajemnice i nie ma to na pewno na celu ani "podkręcania" ciekawości, bo na czytelnictwie (a zwłaszcza na statystykach z tego wynikających) mi nie zależy, ani tym bardziej wkurzania potencjalnych czytelników.

Jeśli ktoś rozpozna co to za pojazd i będzie miał uwagi - to napisze, jeśli nie rozpozna, ale będzie miał uwagi co do sposobu wykonania - to też napisze i to myślę będzie najcenniejsze w tym. W miarę budowy rozpoznawalność pojazdu będzie coraz większa więc i nie spodziewam się że skończę model a nikt nie będzie wiedział co to. Jeśli nawet jednak (w co szczerze wątpię ) to model będzie miał swój finał i wówczas będzie też galeria - już z właściwą nazwą (więc ew. odnalezienie dla potencjalnego szukającego też nie będzie stanowiło problemu bo będzie link do wątku warsztatowego).

W regulaminie nie widziałem zapisu o obowiązku podawania skali czy nazwy modelu w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres świąt z tymi całymi przygotowaniami jak i Sylwester nie za bardzo sprzyjają modelowaniu ale mimo to udało mi się popchnąć prace nieco do przodu. Doszła podłoga oraz chłodnica i resory tylne, a najważniejsze że udało mi się wreszcie zrobić model koła. Jak dotrą do mnie elementy trawione to będę mógł zakończyć zabawę z podwoziem

Stan robót :

e0904fd95fbf.jpg

49ffaff0dd2d.jpg

 

tak wygląda koło :

7ea5156cfee0.jpg

747b84cefedf.jpg

a tak wygląda to co już zbudowałem razem z kołem :

9b23758b826c.jpg

oczywiście całość jest tylko złożona "na sucho" klejenie przewiduje jak już będzie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat nie umarł, bryła nadwozia wykonana. Przy okazji zmieniłem podłogę tzn zlikwidowałem naturalny fornir mający imitować deski z uwagi na zbyt duże słoje (może jakiś inny rodzaj forniru byłby właściwszy ale nie dysponuję chwilowo takowym a ten co mam ma niestety szerokie duże - zbyt duże nawet jak na tą skalę)

W miejsce forniru zastosowałem polistyren na którym spróbowałem nałożyć fakturę drewna. W efekcie rysunek wyszedł dość delikatny i na zadowalającym mnie poziomie.

Przede mną teraz cała masa przy dłubaniu drobiazgów

3e8abd47e9a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna robota - widać wielkie umiejętności i doskonały warsztat !!!! Czy byłbyś skłonny podzielić się dostępną literaturą i planami tego pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat jest daleki od doskonałości i na pewno wiele elementów można zrobić lepiej. Staram się aby model z racji skali był jak najbardziej dokładny i wkładam w to cała swoją wiedzę modelarską. Inna sprawa to jak wyjdzie malowanie, bo o końcowym efekcie decyduje jednak bardziej farba a nie to co jest pod nią.

Co do literatury to jest ogólnie dostępna , sęk w tym że wiele z pozycji opiera się na obiegowych, niezweryfikowanych przypuszczeniach lub głównie na powielaniu błędnych zapisów z opracowań wcześniejszych albo zawierają sporo zapisów bez wnikania w ich sensowność ( np takie że w konstrukcji użyte były podzespoły fiata 621 ). Przez to mało komu chce się brnąć i studiować je wszystkie, bo i czasy i mentalność teraz takie że najlepiej mieć wszystko w formie skondensowanej gotowej do użycia pigułki i nie każdemu starcza cierpliwości aby to przetrawić

Model powinien być dostepny w formie modelu kartonowego, myślę że już w tym roku więc trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dotarły długo oczekiwane blaszki tak to wygląda :

a8988bdd6636.jpg

czeka mnie teraz sporo spawania i dziubania tego drobiazgu ale najważniejsze ze już jest z górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesny? A na czym ta wczesność polega? Pancerz ma owszem wczesnego wzoru, ale silnik od Fiata 508. Mostu tylnego nie potrafię poznać .

 

Powiedziałbym, że to jednak wz. 34-II

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...achy sam projektowałeś czy pełne zlecenie? Pz

Sam projektowałem , to moje pierwsze blachy w życiu a drugie pod względem sklejania w modelu

Wczesny? A na czym ta wczesność polega? Pancerz ma owszem wczesnego wzoru, ale silnik od Fiata 508. Mostu tylnego nie potrafię poznać .

Powiedziałbym, że to jednak wz. 34-II

Pełna racja to będzie wz. 34 II

Utarł sie pogląd że kształt nadwozia jest albo wczesny albo późny ale wszystkie znaki na niebie i przede wszystkim ziemi na to wskazują że taki podział jest raczej niewłaściwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się całym śrubkowo-nakrętkowym majdanem oraz zawiasami. Wieża pojazdu gotowa, pozostaje tylko dodać jarzmo oraz klamki

cc649eae6a3e.jpg

6ee279bbe5da.jpg

oraz śrubologia Trochę słaba jakość zdjęcia ale detale wyjdą po pomalowaniu:

23c0fcca6ec0.jpg

Jarzmo i km w trakcie klejenia.

Przede mną przyklejanie w kadłubie śrub oraz zawiasy a tego będzie w sumie 24szt a nie 6 jak w wieży tak więc czeka mnie dość żmudna drobnicowa robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz karabin w jarzmie prostokątnym? Nie korciło Cię uniwersalne?

okrągłe jest zbyt oklepane i były montowane głównie w odmianach z wąskim nadwoziem. Jest mi znane jedno tylko zdjęcie gdzie jarzmo okrągłe jest na pojeździe z szerokim nadwoziem ale to był pojazd uzbrojony w armatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.