Skocz do zawartości

IS-2 z 4 pczc nr 424 Zvezda 1:35


Rack

Rekomendowane odpowiedzi

Zaglądam tutaj od dłuższego czasu i ochów oraz achów mi zabrakło co by zachwyt mój wyrazić nad wkładem pracy jaki włożyłeś w tą modelarską minę.

 

Jednak coś mi nie pasowało...

 

I już wiem co!

 

Wizjer kierowcy w tym zestawie jest w niewłaściwym miejscu. JEST ZA NISKO! To jeden z wielu błędów tego modelu.

 

 

W twoim Józku, wizjer jest na wysokości jąder kierowcy. Osłona wizjera i kulochwyt powinien być o wiele wyżej. Ile? Obejrzyj jeszcze raz zdjęcia na blogu Kolegi bigmodel'a. Tam na zdjęciach doskonale to widać, nawet w kilku ujęciach. Nawet na zvezdowym pudełku od modelu, na malowance wizjer z kulochwytem jest wyżej.

 

Albo to poprawisz, albo będziesz musiał z tym żyć

 

Też kiedyś lepiłem tę padlinę. Udało mi się w porę poprawić ten nieszczęsny wizjer. Ale generalnie model spieprzyłem bo zmęczył mnie straszliwie. Stoi w galerii ze słabymi ocenami. Jak poszukasz, to go znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Marioba, dziękuję za tak miłą mym uszom ( a właściwie oczom ) opinię autora tylu świetnych modeli i na dodatek kogoś, kto "przemielił" ten konkretny wypust Zvezdy .

Niemniej zabiłeś mi niesamowitego ćwieka...

Kurczę, coś mi nie grało, jak próbowałem montować lampę i klakson, ale zrzuciłem to na prawdopodobne złe kąty nachylenia płyt w tym "modelu" oraz brak dobrych zdjęć referencyjnych odnośnie umiejscowienia lampy i klaksona po prawej stronie ( czyli jak w wozie nr 424 ).

Generalnie w natłoku rzeczy do poprawienia, jakoś w ogóle nie przyjąłem do świadomości, że wizjer z osłoną może być za nisko, na to nie wpadłem ...

Przeglądając teraz zdjęcia, widzę, że jest to kwestia 3 do max. 4mm przesunięcia w górę, czyli gdyby kierowca był niskiego wzrostu to może i by coś widział przy pozostawionym wizjerze tak jak teraz .

 

Echh, tylko, że przerabiałem rzeczy mało widoczne lub nawet w ogóle niewidoczne a pominąłem taki babol. Wiem też, jak mniejsze uchybienia potrafią mnie męczyć ...

No nic, muszę to przemyśleć, bo jak to zrobić wiem, tylko mentalnie nastawiłem się już na pracę "biurową" ( czyli pędzelki i farbki ) a palniki i szlifierki schowałem na półkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to już jest niestety z niektórymi zestawami. Mnie tak zmęczył zvezdowy JS że tak naprawdę to go nie dokończyłem...

 

Skala przeróbek w twoim modelu jest duża i do tego fantastycznie wykonana. Dlatego zachęcam cię do korekty tego babola. Szkoda twojej pracy aby tak to zostawić.

 

 

 

I tyle....

 

Mariusz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś na koniec wychodzi, normalka, gorzej gdy wychodzi już w trakcie malowania, to może człowiek rozwalić

Ale na tym etapie nie ma jeszcze biedy, więc nie ma zmiłuj, trza spiąć poślady i do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wasze motywatory oraz to, że wiem, że jak "już wiem" - nie dałoby mi spokoju, to narzędzia poszły w ruch.

Jest przysłowie - Ślepy w karty nie gra - dodam od siebie: i nie buduje modeli .

Chłopaki nie płaczą, więc wytrasowałem pobieżnie pole operacji oraz wybrałem narzędzie zbrodni:

42_P4079533.thumb.JPG.f3dddd065028af2b3ba157dc4acd1841.JPG

 

Wbicie i ruchy fryk..., znaczy przód tył ( ewent. lewo-prawo ) z dociskaniem ( z czuciem ) by przebić "pancerz". Potem to już łatwiej, jak otwieraczem do konserw...

43_P4079535.thumb.JPG.a2b377efcefd6b64a8512fb6821b389f.JPG

Po kilku chwilach, dość chyba rzadki widok Józka bez przyłbicy:

44_P4079567.thumb.JPG.784961c76ebfd91d6e0825c0697d2e3a.JPG

Przepraszam za jakość zdjęć, robiłem przy słabym oświetleniu.

Starałem się zrobić to jak najmniej inwazyjnie ( w pobliżu są lampa, kable, klakson, zdemontowałem tylko listewkę pod kulochwytem ale to nie problem). Model ma praktycznie już wszystkie detale zamontowane, więc trzeba uważać. Na bazę położony już został nawet sidolux .

Jutro powalczę z wstawieniem wizjera i zamaskowaniem tej całej operacji .

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał B napisał:
No i nie bolało ...ale z tą żyletką ryzykowne trochę, zawsze bezpieczniej nawiercić sobie po krawędzi i potem tylko przeciąć miejsca pomiędzy otworami.

No ale co kto lubi, ważny jest efekt końcowy.

Bolało o tyle, że zły jestem na siebie, że wcześniej tego nie zauważyłem .

Cięcie po prostych żyletką, ktróra przebiła plastik na wylot jest wbrew pozorom bardzo przewidywalne i dość precyzyjne .

Nawiercałbym pewnie przy wycinaniu krzywych.

 

konigister napisał:
czołgowy chirurg

Prawie Frankenstein .

 

Markuz napisał:
No no, podziwiam odwagę i samozaparcie w dążeniu do celu.

Działaj dalej i trzymam kciuki.

Heh, pewnie by mnie to gryzło, więc...

Dzięki za wsparcie .

 

Dziś wkleiłem wizjer o prawie 5mm wyżej, tak to wygląda teraz:

45_P4089681.thumb.JPG.65f4ba9f831724331cff4e7108564238.JPG

Musi teraz wszystko ładnie wyschnąć i szpachla, podkład, farba - nówka nigdzie nie bity, "będzie Pan zadowolny" .

Zdemontowałem jednak reflektor, puszkę i część kabli - muszę to też przesunąć wyżej.

 

Chyba zbyt dużej tragedii nie ma? ...

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

troszkę to trwało, ale walczyłem z gąsienicami ( za słabo na etapie obróbki ogniw wypełniłem i wyszlifowałem ślady po wypychaczach ).

Przód wygląda teraz tak ( testuję oświetlenie LED i balans bieli nie do końca jeszcze ogarniam, stąd może trochę inny odcień koloru, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że to jest już baza plus zapodane Sido ?

46_P4210956.thumb.JPG.ebcac474e1447db92e3a8fe017df4b03.JPG

Jak olejami jeszcze popracuję, to chyba może być ?.

 

Testuję też "olej modulejszyn". Olejami popracowałem nad spodem wanny. Na bazę + Sido zapodałem olejne rozjaśnienia oraz zaciemnienia .

47_P4210959.thumb.JPG.098b3f0b3e4813f9e54c7ade86ba79d1.JPG

Hmm, nie wiem, czy jestem na dobrej drodze ( w takim zakresie nie operowałem jeszcze olejami ), będę wdzięczny za uwagi i opinie...

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi olejami to bardziej wygląda na preshading niz modulejszyn

Ale, nie to jest najważniejsze. Czy masz w ogóle wyobrażenie o tym jak model ma wyglądać z łederingiem?

Czy masz jakieś zdjęcie, albo zdjęcia, które mógłbyś nam tutaj przedstawić? Wtedy byłoby znacznie łatwiej Tobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy - obawiałem się szczególnie efektów z olejami. Ogólnie rzadko maluję, a w takim zakresie olejami to pierwszy raz.

Dobre pytanie o moją wizję, ano koncepcja jest taka:

- obicia, rysy przy urwanych błotnikach, hakach, zbiorniku paliwa, poręczach i w miejscach, gdzie mogły powstawać, ale bez szaleństw, oszczędnie;

- wycieki po smarach, paliwie, okopcenia - wiadomo...

- brudzenie - generalnie oszczędne - suche błoto w dolnej części kadłuba, miejscami o widocznej granulacji, reszta przykurzona;

- samo malowanie, coś w ten sposób:

47_a_is_2_8.jpg.3690d9d99776eb98bc602905a3b99dfc.jpg

Czyli lekkie smugi, przebarwienia. Z tym, że u mnie tonacja zieleń-siwy zamiast jak na zdjęciu zieleń-żółty.

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz z olejami/washem czy czymkolwiek panie Więcej uwagi poświęć górze aby dobrze podkreślić wszystkie detale. Dolne partie można potraktować po omacku.

Dół wanny możesz olać :P Szkoda czasu na to bo i tak zawalisz go jakimś błockiem.

Czekam na kolejny etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markuz napisał:
Fajnie ci wyszedł ten przeszczep.

Dzięki, trochę się namęczyłem, bo na tym etapie miałem już zainstalowane większość drobnych detali - problem z dobrym chwyceniem modelu i ostrożność przy operowaniu nim, ale poszło bez większych strat .

 

Panzer, spód i boki traktuję w sumie jako miejsce do testowania ( tak jak proponowałeś, tylko pisząc o innym modelu do tego celu ).

Zacząłem obrabiać górę kadłuba, wstępnie wygląda to tak ( proszę tylko wziąć po uwagę, że najjaśniejszy olej jeszcze jest mokry oraz zdjęcie robiona na szybko z oświetleniem LED - wciąż mam problem z balansem bieli ?

48_P4241019.thumb.JPG.bc8b258adcbfcabb272ec690808f5b18.JPG

Muszę teraz na spokojnie przeanalizować zdjęcia - zawsze coś człowieka zaskoczy .

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kierunek strzałek wskazuje natężenie rozjaśnień?. Taki efekt zgadzałby się z tym co chciałem zrobić, chyba, że jestem w błędzie .

 

48a_34d86d225e95.thumb.jpg.8410c62f6226ef9a0d9fab833be72820.jpg

Na pewno skoryguję ten fragment, bo faktycznie lepiej będzie wyglądać ( aktualnie u mnie "gubi" się krawędź ?

49_cieniowanie.jpg.704f5f7737666cdc26ebe1e13d46b602.jpg

Tylko może inaczej pocieniuję, bo troszkę sugeruje na ugięcie płyty w połowie wysokości .

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.