Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie, garść pytań odnośnie 7tp w 1/35:

- czy jest jakieś źródło pozyskania prawidłowych kół napinających do tego uroczego czołgu

- to samo odnośnie kół napędowych (poza pozyskaniem z Vickersa od CAMs, zwanym tez Riich, bo model kosztuje około 160 peelenów)

- i znów to samo ale odnośnie wózków jezdnych (Armo już chyba nie do dostania, a powyższy Vickers... 160, a i tak trzeba byłoby przerabiać)

- no i ostatnie, czy istnieje wiarygodne opracowanie pokazujące wnętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SnaQ, obserwując to co się ostatnio dzieje (tempo wypuszczanych modeli) oraz znając modelarskie szczęście (robisz model od podstaw a zaraz po ukończeniu wypuszczają gotowy zestaw) sugeruję abyś zaczekał. Myślę, że kwestia czasu aż ktoś wypuści naszego 7TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SnaQ, obserwując to co się ostatnio dzieje (tempo wypuszczanych modeli) oraz znając modelarskie szczęście (robisz model od podstaw a zaraz po ukończeniu wypuszczają gotowy zestaw) sugeruję abyś zaczekał. Myślę, że kwestia czasu aż ktoś wypuści naszego 7TP.

W ten sposób to mogę nigdy nie zrobić tego modelu, chyba że masz coś więcej niż tylko przypuszczenia. Z 7tp od Mirage chciałem zmierzyć się już od lat. Jest to poniekąd nostalgiczna wycieczka, bo jeszcze jako nastolatek robiłem sobie "siódemkę" wydaną wtedy przez Spółdzielnię "Spójnia". Model jest już na warsztacie, lekko zaczęty, blachy zakupione (choć widzę, że 1/4 do kosza), lufa też i szkoda byłoby tak go porzucać.

Całościowo - NIE. Ale sporo elementów jest pokazanych lub opisanych.

To chyba środek sobie odpuszczę. Za cienki jestem, żeby samodzielnie zmagać się z odbudową domniemanych elementów nie idąc przy tym mocno w SF.

 

Odnośnie układu jezdnego, to znalazłem coś takiego:

 

bFRgScn.jpg?1

 

Powiem tak - koła napędowe wyglądają super, wózki jezdne poza resorami chyba są też ok, drobnej modyfikacji wymagałyby też koła napinające (dodanie wzmocnień na obwodzie).

 

A, jeszcze jedno - co myślicie o gąsienicach ogniwkowych RPM do tego zestawu? Otwory na zęby napędu nieco za szerokie, ale poza tym chyba OK, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary 7TP jaki jest każdy wie.

Może warto się z nim zmierzyć. Jednak niespodzianki czekają czasami tam gdzie się ich nie podziewamy.

Gąski, wózki, koła - OK, ale cała płyta silnikowa jest do poprawy. Przy wieża już znacznie mnie pracy. Napinacze kół do pobrania z jakiegoś modelu (T-26). Jakiś czas temu na rosyjskim forum widziałem warsztat 7TP. To był chyba składak Zviezdy i Mirage. Dużo ciekawego do podpatrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz coś więcej niż tylko przypuszczenia

 

Powiem tak, ostatnio ktoś zapytał na facebooku IBG czy mają plany wydania 7TP w 1:72, odpowiedzieli że "w 1:72 nie", więc, a contrario, mają takie w 1:35

Bardziej bezpośrednie potwierdzenia na temat tego projektu też chyba ze strony IBG padały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Moim zdaniem bardziej chodziło o to, że nie będą robić wrześniowej polskiej pancerki w 1/72. Słusznie, bo i po co bić się o ten kawałek tortu z FtF. Z ich planów na przyszłość bardziej stawiałbym na c2p... A skoro ciągnik, to może też coś do podczepienia do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak po czasie.

... zrobienia późnej pantery g, ... .

No to zapytam się - trochę przewrotnie - dlaczego "późnej ausf.G"

Zdjęcie zrobione w Cottbus (Brandenburgia) Niemcy - kwiecień 1945 roku.

Znalazłem jedną fotkę tego wozu i kilka grafik poświęconych tej panterze.

Jest to jedyna fotka tego pojazdu,(ja innych nie znam) zrobiona przez sowietów.

Fotka przedstawia "wóz" No.322,a rysunki kolorowe to No.323.

Na pierwszej pojazd ma jarzmo działa kypu Kinn i "niski" wentylator, brak reflektora ... .

Na drugiej "wysoki" wentylator i ... itd.

... co to za żółty przedmiot znajduje się na wieży poniżej kopuły d-cy. ... .

Nie jest to ustalone. Jeden z domysłów - "maska spawalnicza".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

 

Zaczynam przymierzać się powoli do budowy Pz. Kpfw. VI ausf. E Tiger I Late od Dragona , będę chciał zbudować wersję finalną Tygrysa . Zestaw to Dragon 6406 German Pz.Kpfw VI Tiger I Ausf E Late production (3 in 1) https://www.mojehobby.pl/products/German-Pz.Kpfw-VI-Tiger-I-Ausf-E-Late-production-3-in-1.html .Przy okazji nabyłem maski do malowania od J's Work https://www.bnamodelworld.com/military-vehicles-tanks-paint-masks-stencils-j-s-work-js-ppa5034 . I tu moje pytanie czy malowanie zaproponowane przez J's Work będzię odpowiednie do tej wersji pojazdu , i czy ktoś może posiada zdjęcia tego pojazdu , ja sam osobiście znalazłem tylką taką grafikę, ale i tu są rozbieżności co do wyglądu kamuflażu .

Tiger_Pz_Gren_Div_Grosdeutchland_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szanowni koledzy,

ma ktoś może schematy kolorystyczne/zdjęcia - cokolwiek - peryskopów i celowników niemieckich czołgów?

 

Chciałbym wiedzieć jak to merytorycznie ugryźć z malowaniem, co by baboli nie popełniać.

 

Za wszelaką pomoc słowem swym dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem go przypadkiem, błąkając się w pracy w nocy po internecie , nie wszystko jest ( M60A1 Patton) ale można bardzo wiele zobaczyć , zwłaszcza w widokach wnętrza z różnych stron ( ja na przykład wiele zobaczyłem przy budowie T34 w wersji Rudy 102 ). Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M9 ACE i wygląda spoko, ma trochę blaszek i gęsi ogniwkowe , ale jak dla mnie dużym minusem jest brak kabiny kierowcy (wydmuszka ). Pozdr. A.

 

A jak z jakością wyprasek i spasowaniem? Jakbyś miał tę firmę porównać do Tamki to jakby wypadła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie budowałem go jeszcze (trafił do magazynu w oczekiwaniu na blaszki i wywrotkę M929 )także na temat spasowania się nie wypowiem, ale jakich rażących baboli nie widać, dla mnie jest to ta sama liga co Trumpek Hobby Boss czy Riich, Tamki bardzo dawno nie kleiłem, myślę że jest podobnie. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie budowałem go jeszcze (trafił do magazynu w oczekiwaniu na blaszki i wywrotkę M929 )także na temat spasowania się nie wypowiem, ale jakich rażących baboli nie widać, dla mnie jest to ta sama liga co Trumpek Hobby Boss czy Riich, Tamki bardzo dawno nie kleiłem, myślę że jest podobnie. Pozdr. A.

 

Ok, dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to nie będzie trudne bo , LWP używało praktycznie większości wersji T34. Także moja rada dla Ciebie jest taka, rozpakuj ten czołg i obejrzyj dokładnie, następne w internecie poszukaj zdjęcia takiego czołgu w polskich barwach, potem wejdź na stronę Toro Model (produkują kalkomanie do polskich T34 , wiele części ) znajdź interesujące Cię malowanie i zakup odpowiednie kalki . Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.