Skocz do zawartości

Bradley 1/35 TAMIYA+Eduard+Montex+Friulmodel+Armorscale+...


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Więc i ja przyłączam się do projektu. Zgodnie z zapowiedzią z Bradley-em od tamki.

In-box przed chwilą zamieściłem tu

 

Fotka "rodzinnna":

 

DSC_0085.JPG

 

 

Dodatki:

 

 

DSC_0089.JPG

DSC_0090.JPG

DSC_0091.JPG

DSC_0093.JPG

DSC_0096.JPG

DSC_0097.JPG

DSC_0099.JPG

DSC_0100.JPG

DSC_0108.JPG

 

Na friule jeszcze czekam, tak samo jak na lufę Armorscale.

 

W tym roku mam nadzieję zdążyc przed końcem konkursu.

 

Mam zmiar się wzorować trochę tym. Będzie trzeba oczywiście dorobić wnętrze powierzchnie antypoślizgowe, amortyzatory i sporą ilość "detali (nieraz sporych rozmiarów), o których zapomnieli producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam do was następujące pytanie. Dorabiać tutaj amortyzatory, czy nie dorabiać...? (oto jest pytanie :p)

wheel-m2.jpg

[zdjęcie oryginału]

Tylko obawiam się, że w przypadku dorobienia moja praca pójdzie na marne, bo i tak nie będą widoczne te amortyzatory, bo zasłonią je fartuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, ze na Armoramie budowana jest inna wersja Bradleya

Pamiętam.

czekam na rozpoczęcie prac

Prace się rozpoczęły, ale narazie tylko szpachlowanie i zatykanie niepotrzebnych dziur/śladów po wypychaczach/otworów przeznaczonych do zamieszczenia napędu. Jednak prace są mocno spowolnione- kończę humvee-ego (jeszcze tylko pigmenty) oraz takie głupoty jak projekt na bazy danych, asemblera, LISP-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję temat. Narazie bez zdjęć (nie udało mi się ich zrobić w niedzielę w nocy przed wyjazdem do Krakowa).

Czy dysponuje ktoś zdjęciami tego co jest pod kołem napinającym?

wheel-m2.jpg

Na tym zdjęciu niewiele widać, ale wiadomo, że to co tam jest zdecydowanie różni się od tego, co dała Tamiya

DSC_0103.JPG

(w prawym dolny rogu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc_0137.jpg

dsc_0138.jpg

dsc_0139.jpg

dsc_0140.jpg

Narazie bardzo skromne postępy prac. Można wręcz powiedzieć, że nic nie zrobiłem. Ale wszystko to co do tej pory powstało zrobiłem w przerwach prac nad humvee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko wskazuje na to, że będzie kolejny ładny model. Tylko mam taka małą prośbę, rób fotki na mniej pstrym tle. Wiesz, jest dużo blaszek , dodatków, linki itp a na tym obrusiku oczy się plączą. A chciałbym się cieszyć widokiem postępów Twojej efektownej pracy bez tych...... w oczach co miała jedna posłanka z Samoobrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mam taka małą prośbę, rób fotki na mniej pstrym tle.

Przepraszam za tło. Normalnie jako tło przy zdjęciach z postępów prac służy mi biały obrus (np. tu), ale niestety dzisiaj był niedostępny. Będę sobie musiał pożyczyć biały ekran. A zdjęć w innym miejscu nie będę robił z jednego powodu. W całym domu jest to miejsce najlepiej oświetlone światłem naturalnym- salon. Czasem na zdjęciach i kominek się gdzieś znajdzie... (np tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj odebrałem ze sklepu gąsienice

1.jpg

3.jpg

Instrukscja składania

2.jpg

Koła napędowe

11.jpg

8.jpg

Nie wie, dlaczego, ale ja dostałem w każdym woreczku 3/2 koła. Niestety da się złożyć tylko 2.

Do zamykania boków ogniw

6.jpg

Złożyłem testowo kilka ogniw

9.jpg

12.jpg

7.jpg

Są to moje pierwsze friule. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Pojedyncze ogniwa są bardzo ładnie rozwiercone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich fanów współczesnej pancerki.

Przepraszam za doprowadzenie tematu do stanu totalnego zakurzenia. Ale cóż trzeba było go odkopać. Jak pisałem już w innym wątku- sesja.

Trochę oblaszkowałem wnętrze, ale powoli mi idzie.

Zdjęcia zrobię razem ze zdjęciami do galerii innego modelu.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Budowa Bradley-a się trochę przeciąga. Niestety miałem w pewnym momencie zbyt dużo innych ważniejszych zajęć. Potem wykonałem M1 Panther II, a Bradley sobie leżał niedotykany.

Dopiero niedawno coś ruszyło. Jednak jeszcze dużo do zrobienia.

Oto foty (zrobione dzisiaj). Wiele elementów jest krzywo, bo są założone na sucho.

 

DSC_0138.jpg

DSC_0139.jpg

DSC_0140.jpg

DSC_0141.jpg

DSC_0142.jpg

DSC_0143.jpg

DSC_0144.jpg

DSC_0145.jpg

DSC_0146.jpg

DSC_0147.jpg

DSC_0148.jpg

DSC_0149.jpg

DSC_0150.jpg

DSC_0151.jpg

DSC_0152.jpg

DSC_0153.jpg

DSC_0154.jpg

DSC_0155.jpg

DSC_0156.jpg

DSC_0157.jpg

DSC_0158.jpg

DSC_0159.jpg

DSC_0160.jpg

DSC_0161.jpg

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie do większych ode mnie znawców. Czy wewnątrz też są powierzchnie antypoślizgowe? Na zdrowy rozum wychodziłoby, że powinny być, a na zdjęciach z tej strony ciężko jednoznacznie stwierdzić. Byłbym też bardzo wdzięczny za jakieś lepszej jakości (przede wszystkim wyższej rozdzielczości) zdjęcia.

I niestety będzie ponownie dłuższa przerwa w budowie tego modelu :(

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Baaaardzo powoli do przodu.

Czasu na modele jak zawsze brakuje :/

I zapowiada się kolejna przerwa przy tym modelu (3 ZKM)

A na koniec foty z postępów przy pracach:

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0009.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

DSC_0014.jpg

DSC_0015.jpg

DSC_0016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.