Skocz do zawartości

Sherman M4A3 105 VVSS lub HVSS 1/35


Adrianowro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z kasą u mnie ostatnio krucho - kryzys , kredyt mieszkaniowy itp

Więc i temat prosty.

Dzięki pomocy kolegów z innego forum prawie uzbierałem pojazd z ich złomowisk.Wieki szacunek dla nich

Brakuje jeszcze zamka od działa, będę szukał albo wykonam własnoręcznie.

 

 

Oto bohater akcji skąpany w cudownym ciepłym słoneczku

Military-OldTankOnBeach1.jpg

PICT0035BeachTank.jpg

P1030096.jpg

P1030095.jpg

 

Ostatnia fotka jest zrobiona wcześniej , kiedy "kamuflaż" był jeszcze świeży

sjjsjsj.jpg

 

Od poniedziałku ruszam z robotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To fakt jego piękno jest wprost zabójcze. :]

A możecie mi wytłumaczyć skąd ten kamuflaż?

Czy mógł zostać namalowany przez tubylców,

bo nie chce mi się wierzyć że był taki za czasów kiedy pracował jeszcze w wojsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mogę odsprzedać żywiczny odlew z kompletu CMK zamek działa 75mm!

Sam będę robił wersję z 76,2 milimetrową armatą.

 

Obawiam się, że zamek od 75 tki za bardzo się nie nadaje do wersji z haubicą 105 mm. Zamek haubicy wyglądał całkiem inaczej jak zamek od działa 75 mm.

 

Tak przy okazji, co zamierzasz wykorzystać z zestawu CMK do wersji z działem 76 mm ?.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obawiam się, że zamek od 75 tki za bardzo się nie nadaje do wersji z haubicą 105 mm. Zamek haubicy wyglądał całkiem inaczej jak zamek od działa 75 mm."

 

Właśnie miałem to napisać

Jacku a Ty nie będziesz miał na zbyciu zamka do 105 i co ważne lufy plastikowej ?

 

Oto dzisiejsze łupy Od Martinela

P1110662-1.jpg

1. Góra kadłuba - italiery

2. Wieża z pełnym jarzmem - pierwsza żywica jaką mam w ręku

Najbardziej przeraża mnie jej wywiercanie

3. właz dowódcy

4. obudowa transmisji

 

Co do wersji podwozia to na razie skłania się większość osób do wersji HVSS.

Więc powoli mogę zaczynać robótki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Obawiam się, że zamek od 75 tki za bardzo się nie nadaje do wersji z haubicą 105 mm. Zamek haubicy wyglądał całkiem inaczej jak zamek od działa 75 mm."

 

Właśnie miałem to napisać

Jacku a Ty nie będziesz miał na zbyciu zamka do 105 i co ważne lufy plastikowej ?

 

Poszukam, ale nic nie obiecuje.

 

Pozdrawiam

Jacek.

 

PS. Zerknij na FMR do swego topiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki życzliwości kolegów Sherman Złomek prawie w komplecie.

Dzisiaj po złączeniu patafixem poszczególnych części , nastąpiła wstępna przymiarka miejsca leżakowania delikwenta.

P1110665.jpg

P1110666.jpg

P1110667.jpg

P1110668.jpg

P1110669.jpg

P1110670.jpg

 

Sam nie wiem ,ale mam wątpliwości czy oryginałowi ostała się tylna blacha wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Fajny pomysł, szczególnie dla miłośników mocnego postarzania modeli . Gdzieś była też fajna dioramka całkiem współczesnych turystów, robiących sobie fotki przy zardzewiałym wraku. Bardzo podoba mi się więc Twój projekt!

A graffiti będzie w wersji świeżej czy już mocno spłowiałej/zmytej?

 

Co do wersji podwozia to na razie skłania się większość osób do wersji HVSS.

I słusznie, to bez cienia wątpliwości jest wersja HVSS.

 

Sam nie wiem ,ale mam wątpliwości czy oryginałowi ostała się tylna blacha wanny.

Sądząc po zdjęciach - nie ostała się ;)

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem kilka dodatków do mojego szermana 76mm tak na hurra,wygląda na to że z żywicy cmk wykorzystam tylko blaszkę i radio.Nie zauważyłem, że to wersja 105-ki!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Fajny pomysł, szczególnie dla miłośników mocnego postarzania modeli . Gdzieś była też fajna dioramka całkiem współczesnych turystów, robiących sobie fotki przy zardzewiałym wraku. Bardzo podoba mi się więc Twój projekt!

 

 

A graffiti będzie w wersji świeżej czy już mocno spłowiałej/zmytej?

 

No Ci turyści też mi chodzą po głowie ale nie trafiłem jeszcze na takie figurki.

Co do grafitii , to szczerze jeszcze nie zdecydowałem- bardziej po głowie chodzi sposób wykonania bo niegdy jeszce porządengo szablonu nie robiłem.

O glonach z przodu kadłuba nie wspomnę - będzie ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ci turyści też mi chodzą po głowie ale nie trafiłem jeszcze na takie figurki.

Wiesz, to jednak egzotyczna plaża, więc spokojnie możesz zapodać panny z Legenda, do tego jeszcze tylko jakiś gościu w hawajskiej koszuli i gotowe

 

Co do grafitii , to szczerze jeszcze nie zdecydowałem- bardziej po głowie chodzi sposób wykonania bo niegdy jeszce porządengo szablonu nie robiłem.

Szablon? Odręcznie, hehe. Dasz radę

 

O glonach z przodu kadłuba nie wspomnę - będzie ciekawie

No fakt, to małe wyzwanie. Może jakaś galaretowata masa..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odręcznie, hehe. Dasz radę"

Odręcznie to na pewno pójdzie tylny skrót na pancerzu WTF ? :):)

 

 

A co do glonów to przekopie się sklep dla plastyków i mam parę wraków an których przetestuje specyfiki.

Parę koncepcji mam ale to później

 

A zapomniałem dodać że będzie oczywiście kawałek oceanu i może coś z jego mieszkańców ale to tylko pomysł zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem kilka dodatków do mojego szermana 76mm tak na hurra,wygląda na to że z żywicy cmk wykorzystam tylko blaszkę i radio.Nie zauważyłem, że to wersja 105-ki!

549a6950f43ad906m.jpg

 

No bez przesady

Troszkę więcej się da wykorzystać z CMK.

Z zestawu do kadłuba można wykorzystać praktycznie cały przód ( transmisja, siedzenia kierowcy i przedniego strzelca wraz z podłogą, ściankę działową, tablice przyrządów)

Z wnętrza wieży można wziąć - peryskopy, przyrządy obrotu wieży oraz części podnoszenia działa, peryskopy, fotele załogi

 

Silnik- będziesz musiał dorobić zbiornik oleju + rurę doprowadzającą olej z wlewu do zbiornika.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jednak egzotyczna plaża, więc spokojnie możesz zapodać panny z Legenda, do tego jeszcze tylko jakiś gościu w hawajskiej koszuli i gotowe

 

Masz na myśli coś takiego ?

LF0096.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli coś takiego ?

LF0096.jpg

Jak najbardziej , jest ich kilka, naprawdę fajne, mam 4 inne panny z Legenda, zajefajne . A najlepsze jest to, że namówiła mnie na nie moja małżonka , mam zrobić dioramkę "Burdel we Francji albo we Włoszech, 1944 .

Jutro zrobię fotki tych panien to wrzucę (o ile tu nie ma cenzury, hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak wrzucam

Panny jeszcze nie ukończone, pomalowane wstępnie po to, żeby wyłapać wszelkie niedokładności, których jest sporo, co na fotkach wyraźnie widać. Miejscami potrzeba odrobinę szpachli, ale przede wszystkim trzeba wygładzić, bo faktura odlewów jest jednak chropowata. Dopiero potem będzie właściwe malowanie i odpowiedni makijaż

 

Miłego oglądania

 

laski01.jpg

laski02.jpg

laski03.jpg

laski04.jpg

laski05.jpg

laski06.jpg

laski07.jpg

laski08.jpg

laski09.jpg

laski10.jpg

laski11.jpg

laski12.jpg

laski13.jpg

laski14.jpg

laski15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze sporo pracy cię czeka, bo wyglądają koszmarnie.

Skóra wygląda jakby laski miały kurzajki, ble

Uprzedzałem, czytać, czytać, potem oglądać

Wrzuciłem je nie jako gotowe, tylko poglądowo, co ewentualnie można dorzucić do Shermana Adrianowro

A co na to admin ?

Też jestem ciekaw, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.