Skocz do zawartości

Pociag Pancerny Smialy


analogic

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rozszyfrowaniem ktore szyny sa prawidlowo zrobione.

Zdjecie przedstawia szyny trzech firm:

Od lewej: 5 Stars Model(orginalne z modelu)

w srodku Trumpeter (niemieckie szyny)

I z prawej RPM TORY

Jakie byly polskie szyny w 1939?

Ten profil szyny z 5 Stars jest calkiem inny niz te pozostale. Czy takie byly polskie szyny?

Potrzebuje to bo chcialem umiescic na platformie Smialego kilka szyn i podkladow ale jak one naprawde wygladaly?

nowatura067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz zamiar robić cały skład Śmiałego? ...Kupa kasy...

Jakościowo najlepszy będzie Trumpek i tam będziesz miał najdłuższy odcinek torów 90 cm zakupujesz dwa i cały skład Ci powinien wejść ewentualnie 90 + zestawowe merytorycznie wszystkie będą ok rozstaw wygląd i oczywiscie kwestia podłoża. Ewentualnie jest jeszcze dragon mam trochę torów z dragona wolnych...2 lub 3 zestawy jak chcesz to na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna platforma juz gotowa do malowania....Ogolnie te zywiczne duze czesci wymagaja prostowania i wspomagania aby przyjely normalny wyglad..Uzylem takich samych metalowych katownikow do podtrzymywania glugich lini aby byly proste...

nowatura070.jpg

nowatura068.jpg

nowatura069.jpg

nowatura071copycopy.jpg

Uzylem podklad MR. Surfacer 1000 ze sloiczka i rozpuscilem go z Nitro. Bardzo dobrze przylgnal do tej zywicy. Przed malowaniem trzeba B. dobrze wymyc wszystkie czesci. Woda ciepla, jakies mydlo i szczoteczka...

nowatura072copycopy.jpg

nowatura073copycopy.jpg

nowatura074copycopy.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar robić cały skład Śmiałego? ...Kupa kasy...

Jakościowo najlepszy będzie Trumpek i tam będziesz miał najdłuższy odcinek torów 90 cm zakupujesz dwa i cały skład Ci powinien wejść ewentualnie 90 + zestawowe merytorycznie wszystkie będą ok rozstaw wygląd i oczywiscie kwestia podłoża. Ewentualnie jest jeszcze dragon mam trochę torów z dragona wolnych...2 lub 3 zestawy jak chcesz to na prv

No...niestety kupa kasy...dwa razy do roku uczestnicze w zawodach. Tutaj w vancouver raz i w USA Seattle raz..Jesli mi sie uda skonczyc ten duuuzy model to go wezme na pokaz. Tutaj lokalni ludzie - kanadyjczycy jak i amerykanie nie maja za bardzo pojecia o poskiej broni i wojsku przedwojennym czy jakiejs historji ale z zaintersowaniem ogladaja jesli jest cos innego niz Shermany, Mustangi czy spitfajery ...

na ostatnim kolku hobbistycznym gosciu myslal ze moj wagon artyleryjski to ...jakis statek z pierwszej wojny swiatowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaa czyli Ty w Kanadzie urzędujesz.....

No ale gratuluję pomysłu będę kibicował też marzy mi się ten skład

Ostatnio Trumpeter wypuścił niemiecki można by się pokusić o S-F na ten temat. Masz moje błogosławieństwo i merytoryczne wsparcie. Jeszcze jak go maźniesz w swoim stylu no to fiu fiu

P.S będzie chyba pierwsza oficjalna relacja tego składu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model za ...piękną kasę.

 

Będę również mocno kibicował.

 

Tak obecnie jak i kiedyś występowalo kilka typów szyn o róznych wymiarach:.

 

- Szyna S60 jest szyną typu ciężkiego. Zasadnicze wymiary stanowią: wysokość szyny 172 mm, szerokość stopki 150 mm, szerokość główki 72 mm. Szyny 'S60 przeznacza się do torów linii magistralnych i pierwszorzędnych zelektryfikowanych o dużym obciążeniu przewozami lub dużych prędkościach pociągów.

 

- Szyna S49 jest szyną typu średniego. Szyna wysokości 149 mm ma stopkę szerokości 125 mm oraz główkę szerokości 67 mm. Szyna ta jest przeznaczona do torów linii pierwszorzędnych a także drugorzędnych.

 

- Szyna S42 jest traktowana jako szyna typu lekkiego. Szyna wysokości 140 mm ma stopkę szerokości 125 mm (jak typu S49) oraz główkę szerokości 68 mm. Szyna przeznaczona jest do torów drugorzędowych i znaczenia miejscowego.

 

- Szyna S30. Szyna wysokości 120 mm ma stopkę szerokości 110 mm oraz główkę szerokości 55 mm.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zie.pg.gda.pl/~dwisnie/a.html

http://www.d29-8.cal.pl/articles.php?article_id=71

to na temat szyn gdyby kogoś bardziej interesowała tematyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zie.pg.gda.pl/~dwisnie/a.html

http://www.d29-8.cal.pl/articles.php?article_id=71

to na temat szyn gdyby kogoś bardziej interesowała tematyka

 

Dzieki! przydadza sie te dane do budowy nowych torow dla Smialego. Orginalne tory z modelu sa niewlasciwe... Mam nadzieje ze te dane o drewnianych podkladach odnosza sie takze do przedwojennych torow kolejowych. Zapraszam do zerkniecia na nowa strone przeznaczana dla Polskiego sprzetu wojskowego...

http://www.whiteeagle.net.pl/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Po prawie dwóch latach kotlet zostal odmrożony i odgrzany...Powrót śmialego..

Platformy sie maja już ku koncowi. Zostalo kilka detali do wklejenia i potraktowania ich różnymi specjalami jak pigmenty, oleje itp. Cześc watheringu juz zrobiona...no i ta nieszcesna imitacja drewna - podlogi platform.

labshury962.jpg

labshury965.jpg

labshury966.jpg

labshury964.jpg

labshury963.jpg

labshury967.jpg

labshury968.jpg

labshury969.jpg

labshury970.jpg

labshury971.jpg[edit][/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fajnie wyglądają te wagony. Co do drewna to świetnym sposobem jest malowanie na lakier do włosów. Super to wyszło w modelu jakiejś ciężarówki, zdjęcie było jako model tygodnia. Zrobił go chyba (jeśli się mylę z góry przepraszam) kolega Stroju. Wyglądało to genialnie, jak znajdę te galerię to wrzucę linka.

Pozdrawiam

Bartek Małyszko

 

Co prawda to nie ten sam model o którym pisałem ale paka zrobiona na tej samej zasadzie:

viewtopic.php?t=21635&highlight=opel+blitz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogic, a ja mam takie zapytanie: robisz w całości kompletny pociąg czy tylko część jego?

 

Wsklad pociagu-modelu beda wchodzic:

2 platformy

2 wagony artyleryjskie

lokomotywa

i wagon desantowy

Calosc ma 2.55 m dlugosci

Bedzie to wszystko stalo na dlugiej prostej podstawie na torach. Tory tez robie od podstaw. Podstawa bedzie cos jak diorama: roslinnosc, drzewa, slupy telefoniczne. W tle bedzie namalowany acrylami polski krajobraz dla dodania "klimatu" Juz zamowilem takie malowidlo u jednej malarki w Polsce Chce taki experyment zrobic z namalowanym recznie obrazem a nie z fotografia.

Obrazek bedzie 2.55 m na 35cm wysoki.

Chcialbym jeszce jakis figorki zolnierzy dolozyc ale skad takie wynalezc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja protestuję stanowczo! Ja wnoszę o zmianę ustawy i naciskać będę na dodanie bardzo ważnego elementu, o którym wszyscy zapominają czyli o drezynach, które szły z przodu i tyłu jeszcze przed lorami: http://derela.republika.pl/drezyny.htm

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja protestuję stanowczo! Ja wnoszę o zmianę ustawy i naciskać będę na dodanie bardzo ważnego elementu o którym wszyscy zapominają czyli o drezynie, która szła z przodu jeszcze przed lorą: http://derela.republika.pl/drezyny.htm

No zgadzam sie na protest i dodanie drezyny..ale to pozniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, właśnie . Bravo, bravisimo . A ogólnie to można też powiedzieć, że taki Śmiały to naprawdę to były dwa składy: bojowy(który robisz) i gospodarczy(którego nie robisz). Na uwagę tego drugiego zasługują wagony z motocyklami sokół i ciężarówkami, które służyły do patrolowania okolic wokół pociągu. Już nie będę Cię męczył żebyś to robił ale choć jedna drezyna z FT-17Ranault to musi być. Tego Ci nie popuszczę .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym jeszce jakis figorki zolnierzy dolozyc ale skad takie wynalezc?

http://www.jadarhobby.pl/armo-c-17_44_304.html

http://www.jadarhobby.pl/model-c-17_44_124.html

przykładowo podaje w tym sklepie ale są też w tańszych

 

świetny projekcik a mam nadzieje że wykonanie jeszcze leprze

jak robisz struktórę drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fajnie wyglądają te wagony. Co do drewna to świetnym sposobem jest malowanie na lakier do włosów. Super to wyszło w modelu jakiejś ciężarówki, zdjęcie było jako model tygodnia. Zrobił go chyba (jeśli się mylę z góry przepraszam) kolega Stroju. Wyglądało to genialnie, jak znajdę te galerię to wrzucę linka.

Pozdrawiam

Bartek Małyszko

 

Co prawda to nie ten sam model o którym pisałem ale paka zrobiona na tej samej zasadzie:

viewtopic.php?t=21635&highlight=opel+blitz

 

Dzieki Bartek,

To jest to czego brakuje w tych platformach..wlasnie zdartej farby na tej drewnianej podlodze....swietny pomysl...przeciez tam sie dzialo wiele: ladowanie, ciagniecie szyn itp wiec musi byc podniszcona...wstawie foty jak skoncze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.