Skocz do zawartości

Beaverette Mk III 1/72


rtoipmodest

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dotarł do mnie ten modelik:

BEAVERETTE.jpg

Z tego co poszperałem w necie jest to wersja Mk III z powiększoną wieżą. Pozornie projekt weekendowy: 6 cześci z żywicy i z 2x tyle z blaszki. Spróbóję go trochę poprzerabiać.

 

Czy posiada ktoś zdjęcia w polskich barwach? Takowego chciałbym popełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja posiadam jedną fotkę MKIII i jedną MKI.

Tylko aparat pojechał razem z młodym do babci i wróci dopiero w przyszłym tygodniu...

Fotki są książeczce "Broń Pancerna w PSZ 1939-45" pana Lalaka.

Może jakiś inny dobrodzień wklei w międzyczasie.

 

A hmmmm, sześć części z żywicy aż?

4 koła, km i buda?

 

Mógłbyś Piotrze zrobić inboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie, niestety, mój wabik nie przyniósł efektów w postaci materiału foto

 

Przedstawiam fotki jednego z bohaterów scenki. Wymiona po liftingu.

Krowa z zestawu Preisera pozyskana dzięki życzliwości kolegi Czarka

muuu1.jpg

muuu.jpg

Idę poszukać jakiś Janków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pojazd obok tetrarcha to esencja pancernej brzydoty

Tu nie mogę się z tobą zgodzić. Tetrarch przy w/w modelu jest Miss Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fotki z książki Zbigniewa Lalaka pt. "Broń pancerna w PSZ 1939-1945 Organizacja i struktura":

 

beaveretteiii.th.jpg

Podpis do zdjęcia:

Lekkie samochody rozpoznawcze Standard Beaverette III należące do Kwatery Głównej 1. DPanc. oraz dowództwa 1. PAMot.

 

beaverette.th.jpg

Samochody zwiadowcze typu Standard Beaverette IV z Pociągu Pancernego "G". Samochody nosiły nazwy własne: "Żbik", "Wilk" i "Ryś".

 

beaveretteiv.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia z rtoipmodest przedyskutowaliśmy wielokrotnie. Plansza barwna jest kompletnie błedna. Nie ten model BeaverBuga i samo malowanie też zawiera źle zinterpretowane.

 

Jak na chwilę obecną to dostępne zdjęcia polskich Beaverette są w "Od Acromy do Zwycięzcy" cz.6 i u Lalaka.

 

Jeszcze jedno (też inna wersja):

dziadkiibeaverette.jpg

 

I plany od Bradforda

planybeaverette.jpg

 

W dodatku patrząc na plany widać, że w modelu brak żaluzji na górnej płycie osłony silnika (po obu stronach).

 

Liczyliśmy po cichu z Piotrem, że ktoś wyciągnie nieznane zdjęcie z dziadkowego archiwum... Niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku dzięki za foty, właśnie miałem je wstawić.

Byliśmy początkowo napaleni na te pojazdy z pociągów pancernych (Wilki i inne stworki). Niestety jest to wersja MkIV. Marcinie to foto z dwoma kolesiami jest bardzo dobre. Widać wyraźnie kształt kadłuba wersji MKIV. Widać też to godło. Zobacz, że z tyłu nanoszone jest po przeciwnej stronie.

 

Wracając do modelu nie pozostaje nam nic innego jak robić ten od Maczka - foto z babeczkami (szkoda, że tak go poobłaziły). Szczęśliwie widać kamo i jest bogato oznakowany.

 

Sam model miał być projektem weekendowym. Wyszło jak zwykle Wieża to wymysł producenta (szczęśliwie jest wyrafinowana niczym Sten). Brak w/w żaluzji. Brak spawów. Złe rozmieszczenie wizjerów.

 

Myślę, że w sprawie kamo możemy wzorować się na tej fotce:

05615.jpg

 

Co do krów - akcja będzie rozgrywać się na Wyspach. Nie wiem o co chodziło z polskimi rasami Co do umaszczenia krowy to poleecam serial Foyle's War. Sporo odcinków dotyczy terenów wiejskich - krowy brązowawo szare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze wyrocznią dla mnie są zawsze zdjęcia z epoki. W tym jednak przypadku widać, że to Czesi dali d..., a nie plany z wspomnianej knigi.

Scenka będzie wyglądać tak:

dio-2.jpg

Przypadkowo miałem już gotowy klocek (pierwotnie miał iść pod pixelozę, ale nie podszedł mi jego kolor). Może ktoś pokusi się o datowanie tej fotki z kobietami Rad bym zamówić tabliczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niska trawka elektrostatyczna podobna do mojej :/ Podmaluj ją troszkę suchym pędzlem tu i ówdzie, będzie zróżnicowanie....warto też przed sypaniem trawy pomalować podłoże, bo prześwitują białe placki [nie, żebym się bydła na dioramie czepiał ]

Dio zapowiada się fajnie, gratuluję- zmana figurantów dobrze zrobiła. Te krzaczki to polakove?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.