Skocz do zawartości

Sd.Kfz.182 "Konigstiger" Porsche Turm-Tamiya 1:16


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, że warsztat ten wystartuje dopiero za jakiś czas, zaczynam go już teraz. Powód? Ciężko jest siedzieć bezczynnie, gdy jest się w posiadaniu takiego modelu. A na warsztat trafia model Tamiyi w skali 1:16 wyposażony w metalową wannę wraz z zawieszeniem, metalowe koła napędowe i napinające, koła jezdne z metalowymi obręczami i metalowe gąsienice. Model posiada również wymienione aluminiowe rury wydechowe. Góra to plastik, choć zapewne jakieś blaszane elementy się pojawią.

Niestety aktualizacje nie będą tu tak często, jak w przypadku Tigera I, ponieważ ten drugi ma pierwszeństwo w budowie. Poniżej zdjęcia stanu wyjściowego do budowy Króla:

 

k01.jpg

 

k02.jpg

 

k03.jpg

 

k04.jpg

 

k05.jpg

 

k07.jpg

 

k06.jpg

 

Na tylnej i przedniej dolnej płycie jest jeszcze stary zimmerit. Będzie zastąpiony nowym, mam nadzieję, że już wkrótce.

Zapraszam do oglądania i komentowania mojej pracy.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do malowania, to najprawdopodobniej będzie to ten konkretny egzemplarz:

 

027.jpg

 

001.jpg

 

I takie malowanie:

 

german-king-tiger-porsche-turret.gif

 

choć po głowie chodzi mi jeszcze to:

 

sd_kfz_182_pz_kpfw_vii_king_tiger_porsche_turret-35219.jpg

 

Jest tylko kilka znaków zapytania. O ile dobrze widzę, to na obu zdjęciach z poligonu w Mailly le Camp jest pojazd nr. 334. Tylko, że na pierwszym zdjęciu ma on jednoczęściową lufę, a na drugim dwuczęściową. Na schemacie Tamiyi jest nr. "313", ale najbardziej odpowiada on schematowi z tych zdjęć. NO chyba, że to górne zdjęcie przedstawia wóz nr. 324. W sumie układ plam jest trochę inny.. No w każdym razie skłaniam się ku "334".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrys na pierwszym zdjęciu to na 100% #324.

A jeżeli zdecydowałbyś się na zrobienie Tygrysa z 506 batalionu z Arnhem (ostatnie zdjęcie), to oprócz wymiany lufy na jednoczęściową, musiałbyś jeszcze wymienić wydechy i dorobić komin na tylnej płycie.

K%C3%B6nigstiger%20Porscheturm%20sPzAbt%20506%20Arnhem%201944.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do malowania, to najprawdopodobniej będzie to ten konkretny egzemplarz:

 

027.jpg

 

001.jpg

 

 

Jest tylko kilka znaków zapytania. O ile dobrze widzę, to na obu zdjęciach z poligonu w Mailly le Camp jest pojazd nr. 334. Tylko, że na pierwszym zdjęciu ma on jednoczęściową lufę, a na drugim dwuczęściową. Na schemacie Tamiyi jest nr. "313", ale najbardziej odpowiada on schematowi z tych zdjęć. NO chyba, że to górne zdjęcie przedstawia wóz nr. 324. W sumie układ plam jest trochę inny.. No w każdym razie skłaniam się ku "334".

 

Na pierwszy zdjęciu jest KT z nr 324, na drugim zdjęciu jest KT z nr 334.

 

Zajrzyj sobie tutaj

 

http://www.tiif.de/thread.php?threadid=185&sid=80e06cefdd92f1d22b60d1ab89a94ea1

 

i tutaj

 

http://www.tiif.de/thread.php?threadid=184&sid=80e06cefdd92f1d22b60d1ab89a94ea1

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, pierdoła jestem. Od razu mogłem tiif'a sprawdzić, a nie takie farmazony pisać. Dzięki Jacek po raz kolejny (trzeci dzisiaj??).

Tomek dzięki za fotkę Tygrysa w tym drugim malowaniu. Dyskwalifikuje mnie lufa, bo z tego co patrzyłem, wydechy nie byłyby trudne do przerobienia. Ktoś już to chyba robił na forum, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.